Jak wrzucic dane z windowsa na partycje ext4 ?

davero79

New member
WItam mam pytanko windows zobaczy mi partycje z serwera nas w ext4 ? Mam dysk 3tb i powiem szczerz przepuszczac to po kablu trochę trwa :). Da sie wpiać hdd w windowsa tak, abym bez problemu to wrzucil ? Druga sprawa serwer zobaczy mi partycje ntfs ? np 3tb. Model nasa Qnap 212. Probowałem kombinowac przez fsproxy, ale widzi mi pare partycji windows, a nie moge w nie wejść. dzięki za pomoc
 

davero79

New member
No dziwne zainstalowałem plugin z twojego linku (wczoraj instalowałem też z tej strony, ale nie działało) dziś i widzi commander i widzi moj komputer. Hmm nie moge zapisywać jest gdzię przełącznik :) na zapisywanie w fsproxy dalem read/write. Co do transferów po lanie przez ftp szło mi okolo 10-16m/s. Przez www nawet 8 :). Może wiecie jak to szybciej kopiować po lanie ?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jaki sprzęt sieciowy posiadasz. Przewody cat 5e. Jaka jest specyfikacja komputera z którym robisz testy prędkości. Dysk jaką ma wydajność w np. ATTO Disk Benchmark. Jaką prędkość wynegocjował NAS i karta sieciowa w komputerze: 100Mb/s, 1Gb/s. Ewentualnie wymuś bez auto-negocjacji prędkość 1Gb/s. Przetestuj różne wartości Jumbo MTU w NAS i na karcie sieciowej w komputerze. Wyłącz firewall/antywirus na czas testów. Sprawdź czy masz najnowsze firmware w NAS. Zobacz jaki transfer będzie przy połączeniu bezpośrednim z pominięciem switcha/routera. W NAS masz 1 dysk czy 2 w raid1. Jaka jest jego wydajność w np. ATTO Disk Benchmark. Sprawdzi monitor zasobów w NAS czy nic nie obciąża urządzenia, przetestuj na wyłączonych wszystkich usługach i zostaw tylko np. SMB do testu transferu.
 

davero79

New member
Jaki sprzęt sieciowy posiadasz. Przewody cat 5e. Jaka jest specyfikacja komputera z którym robisz testy prędkości. Dysk jaką ma wydajność w np. ATTO Disk Benchmark. Jaką prędkość wynegocjował NAS i karta sieciowa w komputerze: 100Mb/s, 1Gb/s. Ewentualnie wymuś bez auto-negocjacji prędkość 1Gb/s. Przetestuj różne wartości Jumbo MTU w NAS i na karcie sieciowej w komputerze. Wyłącz firewall/antywirus na czas testów. Sprawdź czy masz najnowsze firmware w NAS. Zobacz jaki transfer będzie przy połączeniu bezpośrednim z pominięciem switcha/routera. W NAS masz 1 dysk czy 2 w raid1. Jaka jest jego wydajność w np. ATTO Disk Benchmark. Sprawdzi monitor zasobów w NAS czy nic nie obciąża urządzenia, przetestuj na wyłączonych wszystkich usługach i zostaw tylko np. SMB do testu transferu.

Karta w kompie 1gb, ruter (Thomson TWG870UG) z upc. Probowalem na ruterze od orandzu sagemie i mam do 10m/s :) po wi fi 1.8 :). Nie istotne wyleczyłem sie przegrywac w ten sposób 3tb na raz. Nie będę robił raid. drugi dysk dokupie. Firmware najnowszy i najnowszy nieoficjlany beta - te same transfery. Co do tych wartość jumbo itd muszę sie uczyć bo bladego pojęcia nie mam. Przegrywałem po linuxie szło pięknie 100m/s, ale wyskoczyl mi problem, mianowicie po przez ftp i allshare komp mi widział wybrane foldery przez ftp nie dało się na nie wejść ( a były widoczne) all share nie widziało ich, więc nie wiem gdzie był zrobiony błąd. Teraz sformatowałem wsio od nowa dałem ext3. Spróbuje podpiąć nas bezpośrednio po kablu do kompa, a jak będzie słabo szło znó pod linuxa i spróbuje przegrać raz jeszcze (być może sam zawaliłem usuwając katalog public z partycji stąd te problemy z nieczytaniem katalogów)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Odznacz wszystkie opcje w TWG870UG - Firewall -> Web Filter żeby router był jak najmniej obciążony. O raid1 się pytałem, bo prędkość w takiej konfiguracji jest najczęściej mniejsza. Stosujesz szyfrowanie dysku? to też spowalnia transfery.
Żeby uzyskać jak najlepsze transfery na lanie 1Gb/s, to wymagany jest szybki dysk z dobrym transferem liniowym dla przesyłania dużych plików, procesor 2 rdzeniowy, minimum 2GB ramu, płyta główna na dość nowym chipsecie. Zależy tez od karty sieciowej czy jest zintegrowana czy podłączana przez pci/pcie. Żeby uzyskać jak najlepszy transfer można wypróbować różne wartości Jumbo Frame i przetestować inne wersie sterowników do karty sieciowej.
Ciekawym programem to testowania wydajności transferu po smb jest NAStester NAS performance tester (C# and VB.Net)
Tutaj możesz posprawdzać jakie wartości MTU wprowadzają i jakie transfery uzyskują oraz jakie protokoły, system plików są najwydajniejsze do kopiowania Testy serwerów NAS - CDRinfo.pl
 

davero79

New member
ehhh chyba pod linuxem sie tego nie da przezucic :(. Wrzuciłem 3tb danych. Wkladam dysk do nasa i cyrk dysk non stop pracuje mieli, glosno szkoda gadac :(. Wejsc przez qfindera graniczy z cudem taki zamulony teraz. Nie wiem co robic, Czy sformatowac go i poswiecic mu tydzien na wrzucanie danych po kablu. Wtedy bylo wszystko OK.
 

davero79

New member
ehhh chyba pod linuxem sie tego nie da przezucic :(. Wrzuciłem 3tb danych. Wkladam dysk do nasa i cyrk dysk non stop pracuje mieli, glosno szkoda gadac :(. Wejsc przez qfindera graniczy z cudem taki zamulony teraz. Nie wiem co robic, Czy sformatowac go i poswiecic mu tydzien na wrzucanie danych po kablu. Wtedy bylo wszystko OK.

The file system is not clean It is suggested that you run "check disk" takie info dostaje teraz pow sadzeniu dysku po przegraniu danych z pod linuxa

takie ostrzezenie dostaje
 
Do góry