Jak wrócić z Failure na Success w menu serwisowym....

jarmk

New member
Witam. Pytam wszędzie gdzie tylko możliwe w tej sprawie….
Z ciekawości i z własnej głupoty wszedłem w menu serwisowe, a dokładniej w opcje nr 1 Calibration....Tam nic nie przestawiałem, tylko przeglądnąłem owe menu i przyciskiem wyłączenia tv wyszedłem . Potem jak naczytałem się o tym na forum, to się przestraszyłem...Więc wszedłem jeszcze raz, żeby sprawdzić jak tam u mnie i zauważyłem, że funkcja COMP Calibration przestawiła się z Success na Failure….no i sobie narobiłem kłopotu…..
Dlatego proszę o pomoc !
Czy można samemu, bez serwisu z powrotem wrócić do ustawienia Success ?
Jeśli tak, to jak to zrobić ?
Sprawdzałem wszystkie funkcje i wszystko działa niby normalnie - oprócz ustawienia SD 3 na nbox-ie n-ki obraz w TV jest czarno-biały, czy to jest z tym związane…???
Dodam jeszcze, że nigdzie więdzej w żadne podmenu nie wchodziłem.
Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.
 

yanky

New member
Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy ne wejście, które "zepsułeś" podać sygnał testowy (obraz kontrolny) np. 16 pionowych pasów biały pierwszy i czarny ostatni, a pomiędzy nimi odcienie szarości. Czasami wystarcza obraz z 9 takimi pasami. Wchodzisz ponownie do menu serwisowego i naciskasz kalibrację. Telewizor automatycznie skalibruje wejście, ale pod warunkiem że dobrze zrobiłeś sobie ten "obraz kontrolny".
 

jarmk

New member
yanky napisał:
Sprawa jest bardzo prosta.
Prosta....no może i prosta, ale zależy dla kogo, w serwisie może tak, a w domu...bo niby czym podać ten sygnał testowy, skąd go wziąć...?
Bym musiał mieć szczegółowo opisane co i jak, mam stracha kombinować.
Dam sobie chyba spokój, bo jeszcze coś całkiem zepsuje.
Ale mimo wszystko wielkie dzięki za odpowiedż.
 

yanky

New member
Nagraj sobie na płytę ten plik z załącznika. Następnie podłącz DVD na złącze, które w Twoim TV obsługuje wejście COMP (bo chyba takie Ci się rozjechało). Na DVD uruchom płytę z obrazkiem tych szarych pasków. Obraz nie może się zmieniać, czyli wyświetlasz go na PAUSE. Robisz kalibrację i alles.

Jak wynika z tego musisz mieć DVD, które wyświetla pliki *.jpg

Jeśli nie czujesz sie na siłach to lepiej już nic nie zmieniaj, bo może być znacznie gorzej. pozdrawiam
 

Attachments

  • h.jpg
    h.jpg
    7,4 KB · Wyś: 132

jarmk

New member
Czyli :
1. Nagrać ten obraz z paskami na płytę
2. Podłączyć kablem component kino d. i do tv puścić te szare paski na obraz tv przy włączonej pauzie
3. wejść w menu serwisowe, a tam w Calibration - COMP Calibration i co dalej, jak zrobić tą kalibrację ?
 

yanky

New member
Dokładnie tak, czasami wystarczy obraz z 9 paskami. Jeśli po kilku chwilach kalibracja nie "chwyci" pamietaj aby wyjść z menu za pomocą EXIT na pilocie. Inaczej zepsujesz ustawienia do reszty !
 

jarmk

New member
Dzięki, już wszystko wiem, tyle tylko, że w kinie d. nie mam wyjścia component, a jedynie zwykłe scart, czincz i s-video.
Ale postaram się pożyczyć DVD z componentem od sąsiada.
Jeszce raz wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem, cieszę się,że bynajmniej juz teraz wiem co i jak.....
 

jarmk

New member
Dzisiaj pożyczyłem dvd z componentem, kombinowałem i nic nie dało, kalibracja nie "chwyciła" i dalej w menu calibration mam Failure....ale na szczęście nic się nie dzieje z obrazem tv, więc dam sobie spokój, żeby coś nie uszkodzić.
 
Do góry