Jak włączyć film 3D na w905a i bd f6500

kozlos

Member
Witam

Otóż moja cierpliwość niebawem przekroczy granice.

Nie potrafię włączyć żadnego filmu w 3d na bd poprzez Samsung f6500.

Wyświetlana jest informacja, że nie mam podłączonego odbiornika TV 3d, a z tego co wiem w905a posiada takową funkcję.

Bardzo proszę o pomoc, rady, gdyż już wyczerpałem limit swoich rozwiązań i po prostu mam dość.


Dodam, że jeśli włączam coś w 3d bezpośrednio z TV (SEN, jakiś zwiastun), włączam okularki to wszystko ładnie gra. Niestety włączając film z odtwarzacza BD nic się nie dzieje. Probówałem na kilku filmach - w ogóle nie można włączyć filmu w wersji 3D.

Okulary sprawne, TV też (wyświetla filmy w 3D z SEN) odtwarzacz BD chyba (mam nadzieję) też.

Dodam, że BD mam podłączony do ampli (onkyo sr 507 - czy coś takiego) i dopiero do hdmi w tv - jednak w drugim mieszkaniu mam identyczny patent i wszystko działa jak należy - za automatu.

W funkcjach tv i odtwarzacza BD też wszysto jest chyba ok - ustawione na automat.
 

kozlos

Member
Dzięki wielkie!

Rozwiązałeś mój problem, w życiu bym nie pomyślał, że na wyświetlanie obrazu w 3d wpływ może mieć przewód hdmi


p.s.

odkrylem wade swojego tv, ale to w nowym watku
 
Ostatnia edycja:

kozlos

Member
Witam.

Odswiezam swoj stary temat, bo nadal mam problem.

Czy jest fizycznie mozliwe, ze ampli nie przekazuje sygnalu 3d?

Kupilem dwa kable w standardzie umozliwiajacym przesylanie obrazu 3d. Podlaczylem i ... dupa, nic.

Bezposrednio z bd do tv wszystko dziala.

Ewentualnie jak sprawdzic czy moj ampli powinien przekazywac ten sygnal?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sprawdź lub podaj nam model amplitunera - jeśli to jakiś starszy sprzęt to jest szansa że nie obsłuży 3d, jeśli nowszy - to tutaj większość ma natywnie nawet przepust sygnału 4k, nie mówiąc o 3d.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ten model onkyo nie obsługuje 3d.
Sugeruję połaczyć blu-ray bezpośrednio do TV, a dźwięk wyprowadzić potem z tv do amplitunera.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Da się z Sony 905 wypuścić dźwięk w formatach HD?
W przypadku amplitunera bez HDMI 1.4 rozwiązaniem jest zakup odtwarzacza BD z dwoma wyjściami HDMI. Inaczej będzie ciężko to rozgryźć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście, że nie ma takiej opcji.
Niestety na tym sprzęcie i w tej konfiguracji to się nie uda. Trzeba zmienić odtwarzacz( tańsza opcja) albo amplituner.
 

kozlos

Member
A czy da rade puscic zalozmy obraz z bd do tv przez hdmi, a dzwiek przez optyczny do hdmi? Czy to bedzie wspolgralo/dzialalo? Czy zle kombinuje?

Ewentualnie nad jakim ampli warto sie zastanowic? Nie chcialbym wydawac majatku, jedna zalezy mi na jakosci sprzetu - domowy uzytek.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Formatów dźwieku HD nie puścisz przez nic innego jak HDMI.
Twój ampli to niestety niższa półka. Warto by go wymienić na coś zacniejszego. Ale to kosztuje. Tańszą opcją, jeśli obecnie nie chcesz inwestować w dźwiek a obecny zestaw Cię satysfakcjonuje, jest zakup playera BD z dwoma wyjściami HDMI. Jest ich już sporo na rynku. Za 700-800zł spokojnie coś kupisz.
 

kozlos

Member
Odtwarzacz bd dopiero co kupilem:)

W takim razie zapewne zmienie ampli (mam juz je kilka ladnych lat). Co moglibyscie polecic? Glownie filmy, konsola (ps4) i upc. Muzyka puszczana bardzo rzadko. Jakies 10-15% calosci czasu wykorzystywania amplitunera.

Nie chcialbym kupowac ampli za 3tys zl tylko po to by miec cos nowego z wysokiej polki. Chcialbym zakupic sprzet z jak najlepszym stosunkiem jakosci do ceny w rozsadnej cenie. Potrzeby? Jak wyzej. Filmy, filmy, konsola i bardzo rzadko jakas muzyka przez ampli.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Odtwarzacz bd dopiero co kupilem:)

W takim razie zapewne zmienie ampli (mam juz je kilka ladnych lat). Co moglibyscie polecic? Glownie filmy, konsola (ps4) i upc. Muzyka puszczana bardzo rzadko. Jakies 10-15% calosci czasu wykorzystywania amplitunera.

Nie chcialbym kupowac ampli za 3tys zl tylko po to by miec cos nowego z wysokiej polki. Chcialbym zakupic sprzet z jak najlepszym stosunkiem jakosci do ceny w rozsadnej cenie. Potrzeby? Jak wyzej. Filmy, filmy, konsola i bardzo rzadko jakas muzyka przez ampli.
Za 3tzł żadnej nowej wysokiej półki nie kupisz.
Tu fajna propozycja:
http://www.onkyo.pl/pl/News/Aktualnosci/2010-07-20,Onkyo_TX-NR708_amplituner_z_HDMI_1_4_i_Network
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry