Jak włączyć dźwięk z telewizora na amplitunerze

Calcio23

New member
Posiadam telewizor Philips 32PFL5406 i Amplituner Denon AVR 1911 podłączyłem je razem przez hdmi ( pre out w amplitunerze i hdmi 1 w telewizorze ) nie jestem w stanie włączyć dźwięku z telewizora na amplitunerze , jak wybieram opcję " wzmacniacz " to wyskakuje mi że głośniki w TV są włączone jak je wyłączę w menu TV to nie wyskakuje mi to menu z wyborem głośników w TV lub wzmacniaczu , proszę o pomoc gdyż już nie wiem naprawdę jak mam to ustawić żeby działało :???:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Posiadam telewizor Philips 32PFL5406 i Amplituner Denon AVR 1911 podłączyłem je razem przez hdmi ( pre out w amplitunerze i hdmi 1 w telewizorze ) nie jestem w stanie włączyć dźwięku z telewizora na amplitunerze , jak wybieram opcję " wzmacniacz " to wyskakuje mi że głośniki w TV są włączone jak je wyłączę w menu TV to nie wyskakuje mi to menu z wyborem głośników w TV lub wzmacniaczu , proszę o pomoc gdyż już nie wiem naprawdę jak mam to ustawić żeby działało :???:

Nie znam tych modeli. Ale wydaje mi się że nie ma TV z wyjściem HDMI. HDMI1 w TV to raczej masz wejście. A w Ampli pre-out to wyjście z procesora(z pominięciem końcówki mocy). Więc nie tędy droga. Sprawdź czy ten TV ma wyjście audio. Najlepiej cyfrowe. I z niego wyprowadź na wejście do amplitunera.
 

Calcio23

New member
Oczywiście TV ma 3 wejścia hdmi, co do wyjść audio to ma 1 wyjście digital audio out , natomiast w amplitunerze są 4 wejścia hdmi podpisane tak :

1 ( BD ) , 2 ( DVD ) , 3 ( SAT CBL ) , 4 ( GAME ) nie wiem czy są przepisane do poszczególnych funkcji w każdym razie podpiąłem pod 1 i nic to nie daje

chciałbym puścić dźwięk przez hdmi , zaraz postaram się wrzucić fotki

Amplituner :



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

i Telewizor :



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Tak jak kolega HQ150 pisał prawdopodobnie nie masz możliwości wypuszczenia dźwięku z TV przez HDMI tylko przez złącze SPDIF Coaxialne (masz je w TV). Poszukaj takiego w amplitunerze.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dokładnie o to wejście chodzi. Prolink wystarczy. W wypadku transferu cyfrowego jakość kabla ma trochę mniejsze znaczenie. Tylko na TV wybierz wypuszczanie dolby digital i na amplitunerze przypisz do danego wejścia TV. I nawet jak będziesz oglądał DVB-T to możesz się cieszyć dźwiękiem wielokanałowym.
 

Calcio23

New member
Kolego przez ten Coaxial idzie odbierać dźwięk 5.1 czy tylko 2.0 ? w tygodniu kupię kabel i postaram się to podłączyć , mam jeszcze Odtwarzacz DVD Ferguson D890XH który ma hdmi, optyka i coaxcial więc może można go jakoś wykorzystać do połączenia dzwięku do TV ?

tak to wygląda z tyłu :



Uploaded with ImageShack.us
 
D

Deleted member 121090

Guest
Strasznie mieszasz.
Jeśli Twój TV ma możliwość wypuszczenia DD to będziesz go miał na amplitunerze. Biorąc pod uwagę że ma wyjście cyfrowe to tak właśnie powinno być. A odtwarzacz DVD który masz wyjściem HDMI podłącz do amplitunera. A z amplitunera wyjściem HDMI również po HDMI na TV.
 

Calcio23

New member
Kolego znalazłem takiego prolinka :

KABEL PROLINK 1RCA - 1RCA 1,8m COAXIAL TCV3010 (1836232117) - Aukcje internetowe Allegro

będzie dobry ?

poza tym mam pytanie trochę poczytałem mój amplituner ma zgodność z HDMI 1,4 co oznacza że można przesyłać przez kable hdmi 1,4 zwrotny kanał audio to znaczy że można przez np taki kabel :

2 m HDMI 1.4 High Speed FULL HD 3D W-wa ETHERNET (1855710941) - Aukcje internetowe Allegro

puścić dźwięk z telewizora na amplitunerze nie używając kabla coaxial ?

mam też pytanie czy kupować kable hdmi z filtrami ferytonowymi czy bez nich ( długość kabli do 2m )
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Kolego znalazłem takiego prolinka :

KABEL PROLINK 1RCA - 1RCA 1,8m COAXIAL TCV3010 (1836232117) - Aukcje internetowe Allegro

będzie dobry ?

poza tym mam pytanie trochę poczytałem mój amplituner ma zgodność z HDMI 1,4 co oznacza że można przesyłać przez kable hdmi 1,4 zwrotny kanał audio to znaczy że można przez np taki kabel :

2 m HDMI 1.4 High Speed FULL HD 3D W-wa ETHERNET (1855710941) - Aukcje internetowe Allegro

puścić dźwięk z telewizora na amplitunerze nie używając kabla coaxial ?

mam też pytanie czy kupować kable hdmi z filtrami ferytonowymi czy bez nich ( długość kabli do 2m )
To jeszcze sprawdź czy Fil ma specyfikację 1.4. Jeśli tak to prolinka nie będziesz musiał kupować.
Prolink chyba O.K. Co do kabla HDMI to wybrałbym coś koło 50zł. Jakoś dziwnie tani ten HDMI. Czasami okazuje się że później wtyczka po paru włożeniach się rozpada lub styki w niej się sypią.
A filtry na kablach HDMI to chyba dla lepszego samopoczucia. Ale na pewno nie zaszkodzą.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
podlaczasz pod hdmi out swoj tv a dekoder do wejscia sat.chyba ze chodzi o sam tv to tylko pod tv out i i wlaczasz funkce tv a 1 przypadku sekcje sat
 

Calcio23

New member
Możliwości połączeń
Złącze Ext 1 Scart: Złącze audio L/P, Wejście CVBS, RGB
Gniazdo Ext 2: Wejście YPbPr, Wejście audio L/P
wejście VGA: Wejście PC, D-Sub 15
HDMI 1: HDMI 1.4 (zwrotny kanał dźwiękowy)
HDMI 2: Wejście HDMI v1.3
Złącza z przodu/z boku: Wejście HDMI v1.3, USB
Inne połączenia: Wyjście na słuchawki, Common Interface Plus (CI+)

czyli jest 1 złącze HDMI zgodne ze standardem 1.4 więc z tego co rozumiem muszę mieć tylko kabel zgodny ze standardem 1.4 ( bo ten który miałem podłaczony był dość stary nie wiem nawet czy to jest standard 1.3 więc zapewne dlatego nie było dźwięku ) poszperałem po Allegro i znalazłem 2 rodzaje kabli jako że muszę ich kupić trochę ( 1 do tv - ampli, 1 do PS3 i 1 do DVD + 1 w zapasie do tunera HD który może kupię ) :

Kabel HDMI-HDMI ver 1.4 FULL HD 1,8m GOLD Gw 24m! (1844000721) - Aukcje internetowe Allegro

kabel hdmi 1.4 2m Ethernet xbox ps3 pleciony gold (1853821089) - Aukcje internetowe Allegro
 

PeterMac

New member
Bez reklam
ta tabelka na tej aukcji odnośnie wersji kabli to ściema, dotyczy specyfikacji portów HDMI a nie samych kabli, ale widać jeleni nie brakuje :)
 
Do góry