Jak wam sie oglada mundial?

wojtaszek_

New member
Porownalem z meczem TME gdzie widac kepki trawy. A tu jakas mozaika...
Upscal to raczej nie jest bo jak sie zatrzyma to ostrzy. Bitrate sciety na maksa i duuuze zaklocenia.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

zett

New member
Patrzę sobie spokojnie na Anglików z Włochami, porównuję naszą tv z Das Erste HD. Obraz na TVP Sport HD taki sam, a na tvp2 HD minimalnie mniejsze nasycenie. Ale ogólnie i naszym i Niemcom do ideału dziś nieco brakuje. A co do wcześniejszego Urugwaju- nie widziałem większych problemów, czyli przyzwoicie było w temacie jakości obrazu. Może macie zakurzone kineskopy ,-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
MI dobrze sie oglada nie narzekam..
Mecz Anglia - Wlochy swietny i tak sobie mysle, ze dobrze ze naszych tam nie ma bo wstydu byloby co nie miara..
 
Ostatnia edycja:

pasek

New member
Ktoś wcześniej mówił o wymianie ekspertów w tvp, no fakt troche racji miał ale jeżeli macie Canal+ sport to codziennie o godz 20 jest tam program 'Na mundialu'. Smokowski, Twarowski i spółka czyli nic więcej nie trzeba dodawać.
 

bluray

Banned
Wracam do tematu jakości video:

Obecnie ( CHelweta-EQADOR) jakość transmisji żenująca !!!
Zarówno w DVB-T jak i NC+ SAT.
Mam na obu w/w dystrybucjach b. dobre TV.

Są więc dwie drogi transmisyjne.
Czyżby zabrakło techniki w Brazylii ?

Różnicuję jakość na dwa typy:
Kamery zbliżeniowe jadą OK.
Te z dalszego pola są tragiczne.
To było w pierwszym meczu ale dziś wróciło.
O co chodzi ?

jakość DVB-T HD tragiczna ...
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja testuje dziś sport.tvp.pl 720p ale 4mbps tylko.... i cały czas z dalszych kamer jest znaczna pixeloza nie związana z niskim bitrate
 

pasek

New member
Mecz Szwajcaria - Ekwador co chwile rwanie obrazu u dołu ekranu, pikseloza straszna, obraz pływa. To chyba najgorszy na tych mistrzostwach mecz jeżeli chodzi o jakość obrazu.
 

bluray

Banned
Wracam do tematu jakości podawanego video !
Namawiano Nas na zakup nowego TV, bo idą transmisje w Brazylii.
A tu KICHA z jakością w Europie.
Przynajmniej w moim domu.
Przypomnę, mam: SAT TV NC+ oraz równolegle NTC/ DVB-T TVP (bardzo niby HD).

FIFA 2014 nie zadbała o podstawowe parametry jakości VIDEO w exporcie do Europy.
Oczywiście chodzi o serwisowanie FIFA w przesyle strumienia video do Europy.
Dla mnie SKANDAL na telewizorach HD 1080i/50hz.
Należy się nam (jak psu buda) jakość HD i zwrot kasy dla oszukanej TVP.

A my tu o 4k/UHD ...
Co za lipa !!!

Wielki mistrz MESSI (po godz. 24-tej w debiucie ARGENINA
Już w nocy.
 
Ostatnia edycja:

waldiks

New member
Wczorajszy mecz Kolumbia-Grecja obraz z głównej kamery był rozmyty a w dolnej części murawa kratkowała. Zbliżenia były ok. Dzisiaj mecz Szwajcaria - Ekwador i sytuacja identyczna. Pierwsza połowa Francja-Honduras to samo. Ciekawe czy to Brazylia takie coś nam serwuje czy TVP coś kaszani. Czy może nowe kamery sony nie dają rade.
W jednym pokoju mam nc+ w drugim naziemną i problem był na obu sygnałach.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
do tego szarpanie i w niektórych momentach wszystko się rozmazuje. Ciekawe jak będzie od półfinałów hmm...
 
Do góry