Jak uzyskać obraz i dźwięk z dekodera TV (HDMI) na komputerze?

arcisas

New member
Witam!

Posiadam monitor LG Flatron W3000H, który posiada wejścia DVI i USB (lg.com/us/monitors/lg-W3000H-lcd-monitor).

Mam go połączonego z kartą AMD Radeon 6990 poprzez łącze DVI (pl.msi.com/product/vga/R6990-4PD4GD5.html#?div=Specification).

Dźwięk z komputera idzie poprzez kartę dźwiękową (pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-titanium-hd) do głośników (alesis.com/m1activemkii) poprzez kable RCA-Jack.

Dzisiaj postanowiłem zamówić telewizję kablową i dostałem od nich odbiornik cyfrowy HD, który obraz i dźwięk wysyła cyfrowo jedynie (chyba) przez HDMI (do niego podłącza się antenę, na wyjściu jest HDMI). Nie mam telewizora i chciałbym oglądać obraz TV na monitorze, a dźwięk oczywiście odbierać przez głośniki. (ten "dekoder" posiada też wyjścia RCA audio (x2)+video oraz wyjście optyczne S/PDIF).

W jaki sposób, jakimi kablami to połączyć? Czy mogę zastosować jakąś przejściówkę HDMI-USB i połączyć obraz z monitorem (ale co z dźwiękiem)? A może przejściówką HDMI-DVI przesłać obraz do monitora, a dźwięk puścić przez cinche? Jak najlepiej to zrobić bez utraty jakości w moim przypadku (bez kupowania telewizora :))?

Pozdrawiam,
Piotr Arciszewski
 
Ostatnia edycja:

arcisas

New member
Hm... chyba nie, bo mam tylko 1 cinchowe wyjście video (żółte) i dwa audio (czerwone i białe). To znaczy, że nie mam Component Video In (Y,Pb,Pr), prawda?

Edit:

Mam jeszcze coś , co się nazywa CABLE IN, zaraz wrzucę zdjęcie tego dekodera.
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
Fotki obejrzę dopiero wieczorem, więc dam znać, chyba że ktoś mnie ubiegnie.

a możesz jeszcze podesłać fotkę złącz monitora?

w PDF mam co innego niż w danych technicznych na stronie
 
Ostatnia edycja:

arcisas

New member
Na karcie mam mini HDMI (widać w linku z 1 mojego postu), ale (chyba) są to tylko wyjścia, czyli obraz z karty mógłbym gdzieś przenieść, nie odwrotnie. Ale nie jestem pewien...
 

arcisas

New member
Niestety, kupiłem przejściówkę HDMI-DVI, ale po podłączeniu do monitora nie ma obrazu (czarny ekran, choć monitor się włącza, czyli coś tam odbiera, ale obrazu żadnego nie ma). Dźwięk udało mi się podłączyć.
 

Swirek00

New member
Jeszcze możesz sprawdzić dwie rzeczy:
1) czy w dekoderze coś się przestawia (ale nie sądzę) zerknij do instrukcji.
2) w monitorze - odpal z kompa i zerknij czy monitor ma możliwość zmiany ustawień (rozdzielczość).

ew. napisz do pomocy technicznej LG, może coś poradzą.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Niestety, kupiłem przejściówkę HDMI-DVI, ale po podłączeniu do monitora nie ma obrazu (czarny ekran, choć monitor się włącza, czyli coś tam odbiera, ale obrazu żadnego nie ma). Dźwięk udało mi się podłączyć.

W dekoderze ustaw 720p, nie 1080i, bo monitor może nie obsługiwać formatów z przeplotem. Sprawdź też czy w dekoderze nie ma opcji wysyłania wizji w formacie DVI (przez wyście HDMI), jeśli jest, to przełącz dekoder. Jeśli nadal nie ma obrazu, to sprawdź czy monitor obsługuje sygnał z częstotliwością pionową 50Hz, bo taka zapewne idzie z dekodera.
 
Do góry