Jak uzyskać dźwięk 5.1

lucasnrone

New member
Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem tutaj prawie nowy, jeszcze nie miałem okazji postować, aczkolwiek jakiś czas przeglądam forum w poszukiwaniu wiedzy i rozwiązań.

Mam pewien problem. Posiadam kartę dźwiękową zew. Xonar U7 oraz Amplituner Pioneer vsx- 423k oraz zestaw głosników 5.0 Taga harmony tav 606 se i suba tsv90.
Problem polega na tym, że chciałbym mieć dźwięk ze wszystkich kolumienek a nie tylko z 2 frontów (z sw i satelitek slysze tylko lekki szum z sieci, z menu testowania na ampli dźwięk mam na wszystkich kolumnach,a podczas odtwarzania full hd filmów które mają dekodowany dźwięk 5.1, jest tak jak wcześniej).

Jak, czym i co trzeba kupić aby grało mi na pięciu kanałach?

btw, chętnie zalinkowałbym tylne panele ale nie moge ;<
 

Ramlesa

New member
Z tego co piszesz gra ci stereo (dwa fronty). Po pierwsze sprawdź w ustawieniach możliwość wymuszenia stereo na wszystkich glośnikach. Po drugie podłącz do zestawu sprawdzone źródło dźwięku - nie piszesz z czego odtwarzasz 5.1 -cześć filmów z sieci ma okrojona ścieżkę audio.


Wysłane z mojego Kosmosa
przez Tapatalk
 

ranczo

New member
Bez reklam
99% przypadków do złe ustawienia komputera. Po pierwsze zobacz w ustawieniach dźwięku w systemie i zmień na 5.1 (domyślnie jest 2.0). Po drugie ustawienia oprogramowania karty dźwiękowej i potrzecie w ustawieniach programu, którego używasz do odtwarzania filmów.
 

pilot102

New member
2 pytania do do właścicieli Egreat R6S:
- czy jest możliwość przesuwania napisów w czasie? (bo z własnego doświadczenia wiem że przerobione txt do srt często nie zgrywają się z dzwiękiem)
- skąd mam wiedzieć czy do amplitunera przesyłany jest dzwięk HD(załóżmy że MKV jest ze ścięszką dzwiękowa DTS HD), a nie przekonwetrowane zwykłe DTS?
 
Ostatnia edycja:

lucasnrone

New member
Zew. kartę dźwiękową podłączoną mam poprzez SPDIF, w ustawieniach karty mogę wybrać sobie aż 2kanałowe stereo przez to wejście.

Jest również wybór 7.1 ale przez pozostałe wejścia (3 minijack i 2 RCA chinch)
Trochę problematyczne, bo z SPDIF mogę uzyskać co najwyżej stereo... o tym szanowny Pan sprzedawca mnie nie uprzedził ;/
 

lucasnrone

New member
Przewertowałem instrukcje obsługi obu urządzeń i uwaga, znalazłem rozwiązanie. Winowajcą był ampli -> w sp. setup miałem standardowo ustawione fronty na large (3 drożne, tak jak normalnie są, bo są trójdrożne), satelitki na small, sub - yes i rear na na smaller, side No. Na klikałem się co niemiara i optymalnie musi być -> sub yes, fronty (nie ważne ilu drożne aby działał sub -> small) satelitki na small, rear ( z tej racji ze nie mam) na NO, side (center) na small i wszystko nagle zaczeło grać;]

dziękuje wszystkim za wsparcie ;)
 
Do góry