Jak usunąć ścieżkę dźwiękową z filmu.

byczynho

New member
Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość :)

Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć jak usunąć ścieżkę audio z filmu? Film posiada dwie ścieżki dźwiękowe pl i ang których telewizor nie chce odtworzyć. Po konwersji ścieżki audio z DTS na AC3 film można odtworzyć na TV ale po co mi ścieżka ang która nie dość, że jest nieużywana zajmuje jeszcze dodatkowe miejsce. Jak usunąć ścieżkę audio z filmu w formacie mkv? próbowałem virtualduba ale on nie chce załadować takiego formatu pliku. Z góry dziękuje za pomoc.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Bardzo prosty jest program tsMuxeR GUI,demuxujesz w nim zawartość mkv,zostawiasz co chcesz,a następnie programem mkvmerge GUI składasz wszystko do kupy.Zajmuje to kilka minut.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Prosty i darmowy program do obróbki "DVD Shrink". Możesz wyciąć dodatki, wybrać ścieżki czy przyciąć sam film. Ja go używam od lat.
 

byczynho

New member
Działa :) a teraz pytanie, jak tą ścieżkę dźwiękową przerobić na ac3 stereo? aktualnie jest ac3 6ch i telewizor tego nie obsługuje :(
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
telewizor obsługuje mkv a nie obsługuje 5.1 ac3 ? Coś wierzyć się nie chce. Być może coś uwaliłeś w mkvtoolnix, dawno nie używałem tego programu jednak zawsze musiałem odznaczyć kompresje którą program dodaje defaultowo bo inaczej raz jak testowałem to dźwięku nie miałem w tv. Otwierasz mkvmerge, załaduj MKV, w polu "tracks, chapters" widać ścieżki/kodek obrazu i dźwięku jakie znajdują się w kontenerze, klikasz na każdy z osobna np na ścieżke ac3 i dajesz na zakładkę "extra options", tam kompresje ustawiasz na "NONE". Powinno teraz wszystko działać na tv.

Jeśli jednak tego nie odczyta tv, to możesz później się pobawić z parametrami ścieżki AC3. Do mkvtoolnix dogrywasz GUI co się nazywa mkvextract, po prostu wkleisz te pliki do folderu z mkvtoolnix. Tym GUI/programem wyciągasz ścieżkę AC3 która cie interesuje, później jakimś conventerem (ja właściwie do wszystkiego używam programu xilisoft video conventer) możesz zmienić w tej ścieżce co tylko się podoba. Jak ją zminić to później po prostu znowu dodajesz tą już zmienioną ścieżkę ac3 do kontenera MKV dzięki programowi mkvtoolnix.

Mimo wszystko oglądanie filmów odwarzanych na TV to trochę śmieszna sprawa, nie lepiej kupić jakiś tani odtwarzacz i mieć z głowy takie problemy ?
 

byczynho

New member
Może to i śmieszna sprawa ale nie muszę się paprać z płytami :D wszystko mam na dysku zewnętrznym i jest OK. Co do telewizora, jest to model LG 42LW4500 i tak na dobrą sprawę to nie mam zielonego pojęcia dlaczego nie odtwarza tych filmów :/
 
Do góry