jak ustawić sub z Onkyo 606

Jericho

New member
Witam

Mam pytanie odnośnie prawidłowego zestrojenia w/w ampli z kolumnami (po autokalibracji jest nieźle ale wiem, że może być lepiej), poczytałem troszkę na forum o ustawieniach w onkyo...
w poście:
"Ustawienia amplitunera"
jest trochę informacji na ten temat(a konkretnie porady radosuafa), tylko do końca nie wiem co w subie przestawić bo poza regulacją głośności nie mam żadnych "pokręteł" tylko przełącznik filtru i czy po autokalibracji grzebać jeszcze w ustawieniach ampli jeśli chodzi o "db" bo ampli na suba ustawia mi na -12 db, aha i jeśli chodzi o ustawienia kolumn po autokalibracji to ustawia mi na 150 hz każdą, LPF of LFE na 100 hz, chodzi mi przede wszystkim o suba bo na chwilę obecną słyszę z jakiego kierunku "dochodzą" do mnie niskie tony, a z tego co czytałem to w dobrze zestrojonym kinie nie słychać tego.
Z góry dzięki za porady
Pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Wyłącz filtr. Jeśli kalibracja ustawiła sub na -12 dB (maksymalna wartość), to znaczy, że sub jest ustawiony o WIELE za głośno!!! Przykręć zdecydowanie głośność i kalibruj jeszcze raz. Jeśli ustawiło Ci crossover na 150 Hz to znaczy, że albo masz koszmarnie denne kolumny, albo źle ustawiłeś mikrofon w czasie kalibracji. LPF of LFE ustaw na 120 Hz.
 

Jericho

New member
Wiatm

zestaw głośnikowy to h/k hkts 11 (więc chyba tak strasznie denny nie jest ;)), suba podczas kalibracji miałem ustawionego na 50% głośności, przykręcę trochę, wyłączę filtr i zobaczę jak będzie, a mikrofon wydaje mi się, że był dobrze ustawiony, ale spróbuję jeszcze raz i dam znać jak poszło. Aha i jeszcze jedno, wcześniej jak miałem skalibrowane głośniki (inne ustawienie w pokoju) to głośniki ustawiał na 120 hz a sub na -6db i jeszcze jedno pytanko odnośnie rozstawu frontów:
czy prawdą jest, że nie mogą być one szerzej rozstawione niż surroundy(które mam za plecami)?
pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Tak. Pamiętaj, że mikrofon powinien być na wysokości uszu i nie za bardzo oddalony od osi głośników we wszystkich pozycjach.
 

Jericho

New member
już po ponownej kalibracji:)

suba troszkę przykręciłem, wyłączyłem filtr ampli ustawiło mi teraz na -6 db, głośniki dalej są na 150 hz (czy naprawdę są takie denne:(), a LPF of LFE tym razem na 80 hz, aha i we wszystkich głośnikach ampli usatwia db na "minus": przody -6db, a tyły -5 db(tak ma być?), czy jeszcze coś poprzestawiać w ampli?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Teraz dopiero zerknąłem, że to takie maleństwa :). W takim bądź razie możliwe, że to 150 Hz to prawda. Jednocześnie, ponieważ 150 Hz to chyba max "odcięcia" może to oznaczać, że będziesz miał dziurę w okolicach tych 150 Hz, bo dla suba będzie za wysoko, a dla głośników za nisko...
W takim bądź razie przestaw tylko LPF of LFE na 120 Hz.
 

Jericho

New member
maksymalne "odcięcie" ma 200hz (nie wiem czy ta inf. Ci coś da :)), "kombinować" coś jeszcze przy db? i czy w subie mam mieć ustawioną fazę na normalną czy odwrotną?
i dzięki wielkie za porady
 

Jericho

New member
Wielkie dzięki za wskazówki, wszystko teraz bardzo przyjemnie "mruczy":)zaraz chyba "lotr-a" zapuszczę:grin:
Pozdrawiam
 
Do góry