Jak ustawić głośniki i jaki zestaw do 3000zł

Wojtas087

New member
Witam wszystkich,

Planuję zakupić zestaw kina domowego 5.0 lub 5.1 z BR do około 3000zł. Poza nieznajomością sprzętu, którą staram się nadrobić czytając to forum mam problem z wizją jak ustawić przyszłe głośniki w pokoju.

Proszę spójrzcie na rzut pokoju, który nakreśliłem na szybko w paintcie na zielono zaznaczylem miejsca gdzie mogłyby wg mnie stanąć głośniki. Gdyby wybór padł na miejsca 7,8 (za kanapą) musiałyby być to małe głośniki na stojakach.

Proszę was o poradę, w których miejscach powinienem ustawić głośniki, oraz jaki sprzet wybrać.
a może układ pokoju dyskwalifikuje zestaw z 5 głośnikami i powinienem wybrać stereo?

Przeznaczenie sprzętu to w 60% filmy 30% gry 10% muzyka.
zależy mi żeby amplituner miał 4 wejścia HDMI

http://wstaw.org/w/1B45/
niestety przestawienie telewizora w miejsce obok głośników 5,6 jest niemożliwe
 
Ostatnia edycja:

modyf

Member
W polowie ubieglego roku tez szukalem czegos do 3000... Skonczylo sie na tym ze ledwo zmiescilem sie w 5000 i nie wzialem suba. Ponizej nie bylo sensownych propozycji. Dobrym pomyslem jest np. w przypadku Denona (jesli sie na niego zdecydowales) rozeslanie maili do dystrybutorow z prosba o podanie ceny. Dzieki temu kupilem swojego kilkaset zl taniej niz najnizsza znaleziona wczesniej cena. Wharfedale mi osobiscie nie podchodzily, sam musisz wybrac co ci pasuje - wiesz, jeden woli matkę drugi córkę ;)
 
Do góry