Jak ustawić głośnik centralny?

Kamil_89

Member
Cześć, nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

1. Mam problem z ustawieniem głośnika centralnego. Wiem że powinien być centralnie nad/pod TV ale kompletnie nie mam pomysłu jak go przypiąć/powiesić/położyć. Obecnie jest z boku TV (jak na zdjęciu), próbowałem dać za TV, ale bardzo tłumi dzwięk. Przed TV zasłania część ekranu. Nie mam też możliwości powieszenia na ścianie, po pierwsze za TV jest część drewnianej meblościanki, primo mieszkanie jest wynajmowane więc nie bardzo mogę zrobić mnóstwo dziur, po trzecie głośnik nie ma otworu na wkręt do powieszenia.

Macie może jakieś pomysły co zrobić z centralnym?

2. Drugie pytanko, czy sub może być koło TV, tak jak na zdjęciu?

3. Fronty zejdą niżej (czekam na stojaki), sorki za jakość zdjęć (linki trzeba skopiować)

i57.tinypic.com/2a4tlw3.jpg

i62.tinypic.com/v6n0p1.jpg

i60.tinypic.com/2gvoohv.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrób pod tv konstrukcje, czyli coś na wzór odwróconej litery "U".
Tv na nią, a central do niej. Koszt kilkunastu zł.
Jak nie chcesz podnosić tv, to można też za tv upchać płaski stojak z półką na centrala. Sporo pomysłów, więcej pisania jak roboty z tym.
Za to fronty zdecydowanie za wysoko, miejsce na suba też nie jest najlepsze.
Pytanie, jakie masz wymagania, także co do estetyki. Bo jak to ma tylko plumkać, to nie ma sensu cudować, ale jak chcesz to zrobić porządnie, to wszystko trzeba pozmieniać.
 

Kamil_89

Member
fronty idą niżej, tylko czekam na stojaki.

z subem też miałem problem z ustawieniem, salon jest mały i nie bardzo mam gdzie go ustawić mógłby jedynie być po prawej za tą wyższą szafką - tylko tam właśnie chciałem dać prawy front, całkowicie niedopuszczalne jest żeby sub był na "wysokości" ?

mieszkanie jest wynajmowane, i będę mieszkał do roku czasu więc nie chce też inwestować w rzeczy które później nie będą już potrzebne, nie mogę też wiercić bo bym powiesił TV i by było po kłopocie, pomyślę o tym stojaku małym za TV, chyba że ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły :)
 
Do góry