Jak TV 3D 46cali do 5tys. wybrać ?

ptaku84

New member
Witam
Niedłógo zmieniam mieszkanie tak więc stary tv idzie do sypialni a nowy będzie potrzebny do salonu. Tv planujemy zakupić pod koniec roku także wieże że niektóre obecne modele w cenie około 6tys. będe wtedy warte oko 5tys. dlatego podałem taka maksymalną cenę.
Wymagania:
1. Odległość od ekranu: ok 4-5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: średnio
3. Jak duży jest pokój: ok20m2
4. Preferowana technologia: LED, LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: Sharp LCD 46cali ( 4 letni model nie pamiętam dokładnie modelu )
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć konsola: Discovery, TVN Turbo, TVN, Filmy, Muzyka, Divx, PS3, XBOX
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 50% w dzień 50%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: obojętne
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: brak zdania
11. preferowana wielkość telewizora: 46"
12. preferowana marka: Sony, Sharp lub coś innego godnego polecenia. Obawiam sie marek typu LG i Samsung chyba że mnie ktoś przekona.
14. jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder HD Multimedi ( Gdyńska kablówka), Kino domowe, PS3, X360
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 65% tv, 35% konsole
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: tak i tak
17. czy ważne jest wifi : TAK ( Zależy mi na wbudowanym WIFI nie chce bawić sie w dokładanie przystawek i szukanie dla nich miejsca )
18. czy będziesz korzystać z widgetów: TAK
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: być TAK
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : TAK bardzo chętnie, Youtube obowiązkowy.
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : TAK obowiązkowo
22. ma mieć 3D: Tak
23. ma mieć slot na karty SD: może być
24. ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - dekoder, kino domowe, X360, PS3
26. Jaki masz sygnał: sd i hd
27. ile programów HD: dokladnie nie wiem ale ok 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 8-10h
28. ma stać czy wisieć: Puki co będzie stać następnie zostanie powieszony.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i dobre skalowanie
32. Ile osób ogląda: zazwyczaj 2
33. Jaka klasa cenowa: maks. 5tys. ( Zakup z końcem lub początkiem następnego roku)

Tv ma być domowym centrum rozrywki dlatego zależy mi na wbudowanym WIFI. 3D głównie będzie służyć do grania na PS3 lub X360. Fajnie gdyby tv miał widgety, przeglądarke internetowa i możliwość korzystania ze Skypa. Modele które wpadły mi w oko to Sharp LC-46LE830E oraz Sony kdl46NX720 ( ten puki co jest trochę za drogi ale wierzę że stanieje) lub Sony kdl46EX720 ( Niestety trzeba dokupić przystawkę wifi i znaleźć dla niej miejsce ( Czy jest mozliwość instalacji z tylu TV ? ). Może potraficie zaproponować coś innego ? Fajnie by było gdyby była też możliwość kupna danego TV w jednym ze sklepów z ratami 0%. Tak wiem że raty 0% = przepłacanie ale przy kupnie mieszkania jest tyle wydatków że ciężko będzie wysupłać taka sume na TV.

Proszę o poradę i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach to kierunek przynajmniej na 50-52".
I skoro wybór pod koniec roku to szkoda czasu na ostateczne decyzje wyboru bo jeszcze pokaże się trochę nowości na rynku po targach IFA w Berlinie.
 

Zimny_

New member
Również polecam na taką odległość co najmniej 50". Jeśli jednak przekonany jesteś do 46" i pytałeś o 46NX720, to polecam zamiast niego zastanowić się nad 46HX720. Model ten jest dużo bardziej zaawansowany technologicznie. Posiada Motionflow XR 400 - a nie 200 jak NX720. Posiada najwyższy silnik X-Reality w wersji PRO, a nie normalnej jak NX720. Moim zdaniem dla osób ceniących jakość obrazu 2D i 3D model HX720 jest o wiele fajniejszą propozycją, a cena jest podobna. Dokładne porównanie masz pod poniższym linkiem:
Sony
 

Redundantor

New member
Ps3 + kdl 46ex520

Podłączę się coby nie zakładać innego tematu. Interesuje mnie telewizor 46 calowy do głównie PS3 - filmy i gry. Lubię jak wszystko ładnie wygląda.

Odległość to ok. 3 m. Okno balkonowe (duże) z prawej strony. Sprzęt używany raczej wieczorem.

Mam tv UPC, ale praktycznie nie oglądam, a jeśli nawet to sporadycznie i bez zbędnego entuzjazmu. Oglądanie jakiegokolwiek sportu w TV mnie obrzydza.
Noszę się z zamiarem kupna TV, a z uwagi na dużą ilość modeli i ciągle zmieniające się technologie doszedłem do wniosku, że 3d to narazie bardziej ciekawostka i ryzyko zdrowotne. Dlatego też moje priorytety to:

1. cena - bo jak pojawi się coś nowego w kwestii 3d to może kupię droższy
2. wielkość :) - 46 chyba wystarczy
3. Nie interesuje mnie internet w TV
4. Nie interesują mnie jakiekolwiek pierdoły spośłecznościowe (fb, twitter w TV)
5. Nie interesują mnie osiągi dźwiękowe bo i tak podłączę to do ampli.

W związku z powyższym chciałbym zapytać o opinie na temat tandemu PS3 + KDL 46EX520.

Ma to 100Hz, LED (energia) itp. Czy lepsze TV dadzą więcej czegoś sensownego niż parę naklejek na obudowie?
 

Zimny_

New member
Tylko telewizor 3D, to nie tylko sama możliwość odtwarzania sygnału 3D. Te telewizory są same w sobie dużo bardziej zaawansowane technologicznie, mają "mocniejsze", bardziej wydajne podzespoły i dzięki temu wyświetlają lepiej obraz 2D. Nie warto eliminować tych modeli, tylko przez to - że są 3D. Nie musisz z tego korzystać. Moim zdaniem w najbliższym roku nie będzie aż takiego skoku (diametralnej zmiany formy 3D) w technologii, żeby warto było zmieniać telewizor ze względu na sam trójwymiar. Dzisiejsze modele już fajnie sobie radzą w tym kierunku. Jeśli nawet powstanie, to zapewne cena będzie zaporowa. Oczywiście, z każdym rokiem będą udoskonalone, ale do konieczności zmiany nie będą zmuszały. Sądzę, że dla osoby która ma podobne wymagania do Twoich, najszybciej za ok 2-3 lata powstanie produkt relatywnie odpowiedni. Tak więc, moim zdaniem od razu lepiej jest dołożyć i zakupić telewizor odpowiednio zaawansowany...
EX520 nie posiada 100Hz. Dopiero model wyżej - EX720 posiada Motionflow 200 - czyli 100Hz...
 

Redundantor

New member
Dzięki kolego za informacje - byłęm przekonany, że to już ma 100Hz - czyli w moim przypadku odpada. Jest coś tak do 4000 co mniej więcej jest warte uwagi?
 

BIALY78

New member
Jestem nowy na forum, w związku z tym, witam wszystkich.

Dotychczas, posiadałem Panasonic TX-L42E30E.
Jestem z niego zadowolony, ale podjąłem decyzję o jego zamianie na większy tj 46 cali 3D - cena w granicach 4500.
Moje typy to:
SONY EX720 - led
PANASONIC GT30E - plazma

Zdaję sobie sprawę, że porównywanie led do plazmy jest nieracjonalne, ale w wyborze kieruję się tym że:

Panasonic bo wcześniej miałem i podoba mi się jakość, stylizacja ale jednak mam poważne obawy co do PLAZMY (głośność pracy, jakość obrazu w dzień i inne niespodzianki - jeśli takie mogą się pojawić)

SONY bo posiadam kino domowe BR i jakoś wg mojego odczucia SONY budzi zaufanie.

W związku z powyższym proszę o opinie na temat moich typów TV.

Pozdrawiam
 

BIALY78

New member
Właśnie zapoznałem się z testem 46GT30 vs 42VT 30.
Mając na uwadze obecną cenę GT30 - 4690 vs VT30 4999, i to że na wyposażeniu VT30 są 2 pary okularów i adapter WIFI, a liczba cali nie jest dla mnie piorytetem, chyba zdecyduję się na VT30.

Jeśli błądzę niech mnie ktoś naprostuje.

P.s.
Wychodzi na to, że odpowiedź na pytanie "Jaki TV 3D 46 cali do 5tys. wybrać?" jest następująca:

TX-P42VT30E :lol:
 

BIALY78

New member
Hmm.

A co myślicie o Toshibie 46WL863 - cena ok 5600 i w tym 2 pary okularów?

Co z awaryjnością tych sprzętów. Bo gwarancja 24 miesiące nie daje zbyt dużego psychicznego komfortu.

Proszę o opinie.
 

don111

Banned
post wyżej pisałeś coś o zbyt wysokiej cenie Panasonic 50VT30... 500zł drożej masz lepszy telewizor zarówno w 2d jak i 3d, również 2 pary okularów gratis, 4 cale więcej i 5 lat gwarancji
być może coś źle kalkuluje i faktycznie ta Toshiba lepiej opłacalna...
 

BIALY78

New member
Dobrze prawicie...
Wszystko się zgadza.
Panas 50VT30 wychodzi najlepiej.

Wspomniałem o nim ponieważ dzisiaj go oglądałem i dość nawet mi się spodobał.
Ale 50 cali za 6 tysi to jest bardzo dobra oferta.
 

BIALY78

New member
Miało być lepiej, czyli limit 5000
a wyszło jak zawsze czyli 1000 ponad limit ;)

I zamówiłem Panasonic P50VT30 - jutro ma być u mnie.
 

BIALY78

New member
Opinia na gorąco o P50VT30

Jest braardzo dobrze.
Przed zakupem obawiałem się:
1) jakości obrazu w dzień - telewizor w słonecznym salonie
2) głośności pracy
3) efektu 3d - raczej jego braku.

Teraz mogę tylko powiedzieć tyle, że żadna z powyższych obaw jest nieuzasadniona.
Z czystym sumieniem mogę go polecić.
Wcześniej miałem Panasonica 42 cale E30E i powiem krótko, warto było wymienić.

Pozdrawiam.
 
Do góry