Jak to zrobić: Nka+Canal+

ernet

Active member
Bez reklam
Wziął bym Nkę w ciemno, ale... jako fun żużla potrzebuję Canal+ (mistrzostwa świata na żużlu ). Jak to pogodzić, aby mieć najtaniej jedno i drugie. PS. Zupełnie nie znam się na dekodrach, jakis splitterach i innych cudach.Pomożecie ? :blagam:
 

ernet

Active member
Bez reklam
Doprecyzuję pytanie. W moim mieście jest lokalna kablówka-kończy sie mi umowa,więc wybór mam tylko od dostawców cyfrowych.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Wziął bym Nkę w ciemno, ale... jako fun żużla potrzebuję Canal+ (mistrzostwa świata na żużlu ). Jak to pogodzić, aby mieć najtaniej jedno i drugie. PS. Zupełnie nie znam się na dekodrach, jakis splitterach i innych cudach.Pomożecie ? :blagam:
Weź i C+, i Nkę. Jak weźmiesz je w dobrych promocjach, to w sumie będziesz płacił mniej niż chcą kablówki za rozbudowaną ofertę.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Weź i C+, i Nkę. Jak weźmiesz je w dobrych promocjach, to w sumie będziesz płacił mniej niż chcą kablówki za rozbudowaną ofertę.

Nka cenowo jest ciągle OK. Ale Cyfra+ po promocji Swiątecznej już popłynęła ;-( A co z dekoderami ? Mam podpiąć 2 ? Na osobne hdmi ? Na jednej antenie ? W jednym kierunku ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nka cenowo jest ciągle OK. Ale Cyfra+ po promocji Swiątecznej już popłynęła ;-( A co z dekoderami ? Mam podpiąć 2 ?
Tak.
Na osobne hdmi ?
Tak. Każdy z dekoderów do innego wejścia HDMI twojego telewizora.
Na jednej antenie ?
Na jednym talerzu. Konwerter najlepiej Quad Monoblock, czyli taki, który odbiera sygnał i z Astry i z HotBirda i wychodzą z niego 4 niezależne kable antenowe. Po dwa kable podłączacz do każdego z recorderów i możesz na każdym recorderze oglądać jakiś program i nagrywać inny.
W jednym kierunku ?
Tak.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tak.
Tak. Każdy z dekoderów do innego wejścia HDMI twojego telewizora.
Na jednym talerzu. Konwerter najlepiej Quad Monoblock, czyli taki, który odbiera sygnał i z Astry i z HotBirda i wychodzą z niego 4 niezależne kable antenowe. Po dwa kable podłączacz do każdego z recorderów i możesz na każdym recorderze oglądać jakiś program i nagrywać inny.
Tak.

Bardzo dziekuję za odpowiedzi
 

ernet

Active member
Bez reklam
A może to ?

A może ten model rozwiąże moje problemy:
TechniSat Digit HD8-SX
TechniSat DIGIT HD8-SX [0006/4750]

1) Czy na tym Tunerze jest mozliwość odbioru Cyfry+ HD i Telewizji "N"
2) Jeśli tak, to rozumiem,że muszę włożyć karty dekodujące ( otrzymane od w/w operatorów ) w dwa różne "sloty" . Czy takie są ?
3)Czy/ Co muszę dokupić ( jesli w ogóle ) oprócz anteny oczywiście abym mógł odbierać wszystkie programy
Cyfry + oraz Telewizji "N" ?
4) Czy mogę nagrywać programy TV na HDD 2.5 zasilonego z jednego z portów USB ?
5) Czy mogę nagrywać jeden program TV, a oglądać drugi w tym samym czasie ?

Jeśli pytania są śmieszne, to wybaczcie
 

ernet

Active member
Bez reklam
Nie. Telewizję N można odbierać tylko za pomocą dekoderów nbox HDTV, nbox HDTV recorder i Turborecorder HD, które otrzymuje się biorąc abonament tej telewizji. Ich opisy znajdziesz na tej stronie.

Dzięki, ale na 2 klocki, to się nie zdecyduję :( Czekam zatem na jakąś promocję Cyfry+ na Wielkanoc i może wtedy. A zupełnie poza tematem; muszę jeszcze wybrać dostawcę internetu. W rachubę wchodzi tylko Netia albo TPSA.Warunek szybkości 2 "cośtam ". Jakieś sugestie ? Wiem,że można sprawdzić na stronach, ale... nie bardzo jarzę.
 

Andrewan

New member
A zupełnie poza tematem; muszę jeszcze wybrać dostawcę internetu. W rachubę wchodzi tylko Netia albo TPSA.Warunek szybkości 2 "cośtam ". Jakieś sugestie ? Wiem,że można sprawdzić na stronach, ale... nie bardzo jarzę.

Pozostaje ci jedna z opcji Neostrady na Netię bym nie stawiał.
 

p@well

New member
Rozumiem, że chcesz pozostać "na przewodzie" i zostawić numer stacjonarny.
Ja akurat mam internet od Netii trzeci rok i nie miałem z nimi żadnych kłopotów w przeciwieństwie od tepsy. Warunek, to sprawdzenie czy na Twoim numerze może być Netia. Obecnie (od 1 lutego) mają ciekawą promocję - 4 Mbit/s za 49zł lub 8Mbit/s za 59zł - jeżeli pozostajesz z telefonem stacjonarnym; jeżeli nie to 8Mbit/s za 84zł - umowy na dwa lata.
Oferta: Netia - Internet SuperLiga za 49 zł - Netia S.A. ... sam sprawdź czy Cię taka prędkość satysfakcjonuje. Sam musisz zdecydować.
Pamiętaj też, że opinie negatywne ukazują się dwa razy częściej niż pozytywne - tak już jest w życiu.
... a co do n-ki i C+ - to sam już to przeszedłem dwa lata temu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry