Jak to wszystko podłączyć??

Fillip83

New member
Witam!!!

Ja właśnie w piątek walczyłem z podłączeniem swojego nowego kina domowego Onkyo TX-SR506, DV-SP406, Quadral Quintas 500.
Udało się, gra, ale czy zrobiłem to optymalnie to niemam pojęcia. Słabo jestem obeznany w tym temacie. Możecie mnie oświecić, ewentualnie podpowiedzieć, co zrobić inaczej, lepiej??

Amplituner TX-SR506 z DV-SP406 przez Coaxial + 3RCA (tak było w instrukcji)
Amplituner TX-SR506 z TV Panasonic 37' Viera przez 3RCA
DV-SP406 z TV przez HDMI.
Cyfrowego polsatu (dekoder nie jest niestety HD) nie połączyłem wogóle z ampli, natomiast z tv przez EURO.
Jak myślicie, czy tak może być czy lepiej coś pozmieniać??
Dzięki za wszelkie podpowiedzi i wyrozumiałośćw zakładaniu nowego tematu, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi w opcji szukam, a bardzo mi zależy na optymalnym podłączeniu całego sprzętu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
każdy preferuje inne połączenie
a ja bym podłączył tak:
Amplituner TX-SR506 ]===[ DV-SP406 HDMI + Coaxial
Amplituner TX-SR506 ]===[ TV Panasonic 37' Viera HDMI
Amplituner TX-SR506 ]===[ Dekoder Polsatu RCA + Coaxial (jeśli jest)

ew dodatkowo jeszcze DVD do tv poprzez Component, a dekoder poprzez euro lub na odwrót

Ja np wszystko puszczam przez amplituner bo po to go mam i nie widzę powodu dlaczego miałbym do TV dodatkowo coś podłączać.
 

Fillip83

New member
J-B, a możesz ustosunkować się do sposobu podłączenia, który ja wymodziłem?? Z góry dzięki na info.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
wg mnie
Amplituner TX-SR506 z DV-SP406 przez Coaxial + 3RCA (tak było w instrukcji)
hdmi da ciut lepszy obraz niż komponent

Amplituner TX-SR506 z TV Panasonic 37' Viera przez 3RCA
hdmi da ciut lepszy obraz niż komponent
DV-SP406 z TV przez HDMI
. dla mnie zbędne skoro masz amplirner podłączony z dvd
Cyfrowego polsatu (dekoder nie jest niestety HD) nie połączyłem wogóle z ampli, natomiast z tv przez EURO.
komponent da lepszy obraz od EURO
 

gryq

New member
Czołem,

J-B, czemu proponujesz podłączenie:
"Amplituner TX-SR506 ]===[ DV-SP406 HDMI + Coaxial"
skoro po hdmi będzie zarówno obraz jak i dźwięk? Po co jeszcze coaxial?

Pzdr
GryQ
 

Bartos81

Member
Bez reklam
z tego co wiem hdmi prześle dźwięk wprost do tv a nie na kolumny, dlatego potrzeba dodatkowy kabel na dźwięk na kolumny
 

Fillip83

New member
Chyba jest tak jak J-B pisze, z instrukcji wynika, ze oprocz kabla hdmi dvd nalezyt polaczyc z ampli poprzez Coaxial, jutro ja przyjda kable hdmi to potestuje i napisze co i jak. Pozdrawiam!
 

Jussi

New member
Bez reklam
Jezeli to prawda to ideologia HDMI poleglaby w gruzach. Po to zrobili ten interfejs zeby i dzwiek i obraz szly w parze po jednym kablu. Wydaje mi sie ze sam HDMI wystaczy ale daj znac jak podlaczysz.
 

perła

New member
Witam,
i bardzo proszę o pomoc bo chyba mam podobny problem:(
Mam plazmę samsunga 50a451 i kino domowe yamaha rx-v363 i w ząb nie mogę go podłączyć tak aby w czasie oglądania dvd głos leciał z głośników. Kilka dni oglądałam filmy na zwykłym tv i podłączonym kinie ale przez euro i nie było żadnego kłopotu. A teraz po podłączeniu przez super nowoczesne hdmi nie mam już głosu z kina tylko z telewizora.
Może mała pomoc. Przeczytałam już instrukcję tv i naprawdę rozwiązania problemu nie znalazłam.
Wyjścia optycznego w tv nie mam jakby co...
Jedyne co widzę w instrukcji to ANT IN audio dwa chinch ale czy z takiego połączenia będę miała kino a nie zwykłe stereo?
 

perła

New member
Mam już jedno z rozwiązań zaproponowanych przez sprzedawce:
- odciąć audio po hdmi w menu dvd, wtedy amplituner odblokuje audio które idzie po coaxial'u. I faktycznie zadziałało !!!!! :D
Prawdopodobnie problemu by nie było gdyby dvd połączone było z TV złączem component ale tego nie sprawdzę bo nie mam takiego kabla ale może być to prawdą gdyż jak euro też jest analogowe a jak było euro to głos był i z TV i kina domowego.
 

Fillip83

New member
Witam!!!

Mam już wszystko podłączone, wydaje mi się, że tak jak ma być:

Ampli z DVD poprzez HDMI i Coaxial
Ampli z TV poprzez HDMI
Tuner Sat z Ampli poprzez Chinche
Tuner SAT z TV przez EURO.

Śmiga wszystko pięknie, do oglądania TV nie musze zawsze włączać ampli, tylko jak chce mieć dźwięk z głośników zewnętrznych.
Generalnie wszystko jest super.

Pozdrawiam i dzięki za rady.
 

drego

New member
Podepnę się pod temat. Szukam opcjonalnego rozwiązania połączenia mojego sprzętu:

Tv Lcd Samsung LeA551 3x hdmi,Component, Scart x2

Amplituner Yamaha RX-V463 z takimi wejściami wyjściami:
HDMI (2 in/1 out) 1x coaxial, 2 optyczne

Yamaha DVD-S663 z wyjściami:
Wyjścia: HDMI, Component, S-Video, Scart, Coaxial, Audio, USB

Dekoder Samsunga CP DSB-H370G:
Wyjścia Video - Interfejs : 2SCART (TV, VRC), HDMI, YPbPr (Compocent)
Wyjścia Audio: Audio RCA(L+R), Optical Audio (SPDIF)


I teraz mam plan to podłączyć w taki sposób:
tv-hdmi-dekoder
tv-hdmi-dvd
dvd-coaxial-dvd
no i dekoder z ampli tylko jak?(analogowo chinche?czy optykiem??)
 

pawek

New member
Moze podlaczyc jak Ci sie podoba oba polaczenia beda dzialac. Ale anologowy wycisniesz tylko stereo a optykiem do 5.1.
 

drego

New member
pawek napisał:
Moze podlaczyc jak Ci sie podoba oba polaczenia beda dzialac. Ale anologowy wycisniesz tylko stereo a optykiem do 5.1.
A reszta jest w porządku??

Albo całkiem inny sposób
Ampli-hdmi-dvd
Ampli-hdmi-dekoder Samsunga Hd
I z Apli wyjściem hdmi do Tv

Podpowiedzcie co i jak.
 
Ostatnia edycja:
Do góry