Jak to wszystko plodlaczyc?

maska321

New member
Harman Kardon AVR 247(2 hdmi in,1 out)+Panasonic 37Th-px80+PS3+Bose Acoustimass 6+decoder cyfrowy Multimedii?
W jaki sposob i jakimi kabelkami podlaczyc powyzszy zestaw dla uzyskania jak najlepszej jakosci?

pozdrawiam Ola
 

armi

New member
Bez reklam
dekoder -> ampli HDMI
PS3 -> ampli HDMI
ampli -> tv HDMI

no a głośniki to ... normalnie :) do amplitunera

niech tylko jeszcze ktoś potwierdzi że PS3 wysyła dźwięk po HDMI
 

maska321

New member
A jesli bede chciala do tego calego zestawu dorzucic laptopa?Czy podlaczajac go do hdmi tv uzyskam dzwiek przestrzenny w kolumnach 5.1?

pozdr
 

armi

New member
Bez reklam
wątpie by HDMI z laptopa przesyłał dźwięk

laptopa podłącz tak :
laptop -> tv D-sub (taki kabel jak do monitora)
laptop -> ampli cyfrowo (kabel optyczny bądź coaxialny) - zakładając że masz takie wyjście w laptopie - ja musiałem dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową...

możesz podłączyć też przez wyjście słuchawkowe z laptopa ale do ampli prześlesz tylko stereo
 

maska321

New member
Czyli calosc podlaczam w sposob jaki podpowiada ARMI:
dekoder multimedii-> ampli HDMI
PS3 -> ampli HDMI
ampli -> tv HDMI
a chcac podlaczyc laptopa jest mozliwosc zastosowania polaczenia laptop dvi->ampli hdmi?

dziekuje
 

maska321

New member
wlasnie doczytalam sie kolejnego rozwiazania

Czy mozliwe jest podlaczenia laptop-ampli aby uzyskac dziwek 5.1 w taki sposob:
laptop z wyjsciem spdif(dokupujac przejsciowke)kabel optyczny=>ampli DZWIEK
laptop z wyjsciem dvi=>ampli hdmi
OBRAZ
???
DZIEKUJE i wciaz prosze o pomoc :)
 

armi

New member
Bez reklam
możliwe jest takie połączenie, zresztą jest one jak najbardziej ok. W lapie masz spdif optyk czy coaxial ??
 

maska321

New member
Szczerze powiedziawszy nie mam pojecia,w jaki sposob moge to sprawdzic?
czyli podlaczenie calosci sprzetow pzedstawionych w powyzszym poscie bedzie dzialac bez zarzutu?
 

asoz

New member
Dorzuucam się do pytanka. Mam Asus'a F8P. Jakim kablem przesyłającym dzwięk podłącze to cudo do amplitunera, bo obraz to wiem, ale dzwięk...
 

armi

New member
Bez reklam
najłatwiej będzie uzyskać pomoc na jakimś forum komputerowym :-( chyba

maska321 sprawdziłem Twojego laptopa na stronie firmowej FS i tam jest info tylko o tym że jest w nim wyjście cyfrowe i tyle...

asoz a Twoje nie udało mi się na stronie Asusa odnaleźć

kiedyś czytałem na którymś forum komputerowym że w większości laptopów są wyjścia na kabel optyczny (tylko trzeba kupić przejściówkę z minijacka na k. optyczny) ale jak jest konkretnie u Was to nie wiem...
może ktoś inny ma akurat takiego jednego czy drugiego laptopa (albo odpowiednią wiedzę) i się wypowie
 

armi

New member
Bez reklam
to rzeczywiście ciekawie :)
to przedzwoń do Vobisu - oni powinni wiedzieć, a jak tylko u nich to łaski nie powinni robić z przekazaniem informacji... bo w tym linku co przesłałeś też nie ma info...
 

asoz

New member
Super czyli kablem optycznym. No to fajnie, bo jak bym chciał film w 1080p zgrać na DVD, to bym co 15 minut musiał płyte zmieniać :D
 
Do góry