jak to w końcu jest ?" Prawda o Plazmie LG 50PQ2000 PQ3000 itd "

boqler

New member
Hm, dobrze ze trafilem na ten watek. Jutro chce jechac i kupic 50PQ3000 - tylko teraz nie wiem czy warto...W sumie najgorzej z tymi powidokami bo jak ma mi po 10min cos zostawac to troche lipa tak
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
...nie mam funkcji "ZOOM" (42PQ200R), a "zbliżenie" w moim przypadku obcina wyłącznie po parę linii (porównywane z innym TV).

Kłopot z tym że jak puszczą na pełny ekran to ręcznie musze wył. "zbliżenie".

Jednak większość oglądam z pasami (przyzwyczajenie ze starego CRT 16:9)

No właśnie szkoda strasznie, że TV nie ma automatycznej redukji czarnych pasów.

U mnie są dwie różne funckje w 42pq3000, zoom oraz zbliżenie kinowe. Zoom rozciąga obraz tylko w pionie, zbliżenie po prstu przybliża obraz - rozciągając go i w pionie i poziomie(ucina mocno przy tym obraz po bokach), spada przy tym mocno jakość obrazu, bloki są mocno widoczne.

Zoom by mi w zupełności wystarczył gdyby pamiętał ustawienia i możnaby go było włączyć jednym przyciskiem. A tak za każdym razem gdy chcę go włączyć, muszę wejść w Quick menu, wybrać i dodatkowo dokalibrować bo z defaultu przesuwa mi obraz do góry. Muszę robić tak za każdym razem gdy przełączam proporcje 16:9 -> zoom. O dziwo zbliżenie kinowe pamięta ustawienia.
 

Trane

New member
boqler napisał:
Hm, dobrze ze trafilem na ten watek. Jutro chce jechac i kupic 50PQ3000 - tylko teraz nie wiem czy warto...W sumie najgorzej z tymi powidokami bo jak ma mi po 10min cos zostawac to troche lipa tak

Mam ten model od początku czerwca i jestem zadowolony. Kupiłem go z pełną świadomością jego wad - w gruncie rzeczy jednej - podatnosci na odblaski. Pozostałe zarzuty, a w szczególności dotyczące powidoków wydają mi się bardzo wątpliwe - ja przynajmniej nie zauwazyłem tego problemu. Nie bawiłem się w docieranie, nie wypatruję na ekranie jakichś śladów - nie ma ich w trakcie oglądania programów tv i tyle. Conieco jest widoczne po wyłączeniu telewizora, ale przez kilka minut i nie ma to zupełnie znaczenia. Porównując w sklepie jakość obrazu tego tv z odpowiednikami Samsunga i Panasonica (w tej samej klasie) nie zauwazyłem istotnych różnic.
Decyzję oczywiście musisz podjąć sam i nie sugeruj się zbytnio opiniami innych, szczególnie tymi skrajnymi. Niektórzy użytkownicy tego forum niestety mają problemy z obiektywizmem przedstawianych opinii, stąd uwypuklanie wad, a nie chłodne rozważenie plusów i minusów, oraz relacji ceny do możliwości/jakości. Wyważone i w miarę możliwości jak najbardziej obiektywne opinie są najcenniejsze dla potencjalnych nabywców i takich właśnie szukaj.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Lasica - w moim egzemplarzu "zblizenie" wyłącznie pozbywa się czarnych pasów (góra/dół) i nie rozciąga nic na boki (ani nie obcina).



Albo jednak jest spora różnica w zachowaniu się różnych wersji, albo namieszałeś sobie w menu serwisowym (coś często tam mieszasz, strach potem taki TV odkupić...). ;)
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
Lasica - w moim egzemplarzu "zblizenie" wyłącznie pozbywa się czarnych pasów (góra/dół) i nie rozciąga nic na boki (ani nie obcina).



Albo jednak jest spora różnica w zachowaniu się różnych wersji, albo namieszałeś sobie w menu serwisowym (coś często tam mieszasz, strach potem taki TV odkupić...). ;)

Gdzie ja napisałem, że mieszałem w menu serwisowym?

Jedyne co zrobiłem to odblokowałem DivX, zmieniając jeden parametr z "0" na "1".

Widzisz Ty nawet nie masz opcji ZOOM - czego już zupełnie nie rozumiem...A może kolega tomi-pops by sprawdził?

To chyba z Twoim jest coś nie tak bo podaję za instrukjcą:

KONTROLOWANIE ROZMIARU OBRAZU
(WSPÓŁCZYNNIKA PROPORCJI)
Można oglądać obraz w różnych formatach: 16:9, 1:1 Piksel,
Oryginalny, 4:3, 14:9, Zoom, Zbliżenie kinowe, Pełna szerokość.


Zoom
Ta opcja pozwala oglądać obraz bez
modyfikacji, który wypełnia cały ekran.
Jednak górna i dolna część obrazu będą
przycięte.

Zbliżenie kinowe
Po wybraniu opcji Zbliżenie kinowe
(Powiększenie kinowe) obraz zostanie
zmodyfikowany — zarówno rozciągnięty
w poziomie, jak i przycięty w pionie. Jest
to kompromis między modyfikowaniem
obrazu a wykorzystaniem powierzchni
ekranu.
Zakres regulacji wynosi od 1 do 16.

Tak to właśnie wygląda u mnie :)
 
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
Lasica napisał:
Zoom
Ta opcja pozwala oglądać obraz bez
modyfikacji, który wypełnia cały ekran.
Jednak górna i dolna część obrazu będą
przycięte.
zoom = zbliżenie (przetłumaczone po prostu ;)) w modelach pq200r i działa jak opisane wyżej czyli obcina górę i dół bez rozciągnięć.

Opcji "pełna szerokość" nie widzę u siebie...
reszta to samo
 

msx

New member
boqler napisał:
Hm, dobrze ze trafilem na ten watek. Jutro chce jechac i kupic 50PQ3000 - tylko teraz nie wiem czy warto...W sumie najgorzej z tymi powidokami bo jak ma mi po 10min cos zostawac to troche lipa tak

witam ja kupilem ten 42PQ6000 bo nie mieli PQ3000 i powiem ci tak bardzo duzo uzywam usb do ogladania filmow chodza bez zarzutow, moze obraz na divix nie jest taki piekny no bo to przeciez divx , tak to prawda ze troszke zostaja powidoki na moim ale tylko zauwazam to jak wylaczam tv obraz dla mnie lepszy niz na panasonicu 42X bo mialem go wczesniej jakis tydzien i wymienilem wlasnie na LG moze ktos powie ze to glupota ale jestem bardziej z tego zadowolony niz z panasonica , jedna taka wada nieduzą jest wlasnie powloka antyrefleksyjna a dokladnie to jej brak w panasonicu tez trochu sie odbijalo ale w LG bardziej , lg ma bardzo duzo funkcji do ustawienia obrazu czyli kolorow i tp w panasonicu jest o wiele mniej narazie docieram juz jakies 150godzin na zwyklych ustawieniach i obraz jest naprawde ladny, nie jestem filomanem jakims tak ze nie widze jakis roznic koloru czarnego jak tu u innych forumowiczow
tak ze z czysty6m sumieniem moge polecic za te pieniadze to naprawde super sprzet , wybieralem po odddaniu panasa miedzy LG a samsung 42PS451 i jednak LG wypadl lepiej
pozdrawiam
 

Lasica

New member
W takim razie u mnie w 42pq3000 nie zapamiętuje ustawień opcji zoom/zbliżenia. Po kazdorazowym włączeniu przesuwa mi obraz do góry i trzeba dostrajać :(

Co do DivX z USB - są po prostu brzydkie. Przestałem je oglądać po podłączenia komputeru przez HDMI. Z komputera są dużo ładniejsze, nie rozmazują sie tak mocno, nie ma praktycznie w ogóle makrobloków, nie widać aż tak mocno przejść tonalnych miedzy kolorami jak przy tych włączanych przez USB. Używam tej opcji rzadko jak mój małżon koniecznie chce coś obejrzeć, a ja potrzebuje kompa :)
Jak ktoś ma taką możliwość naprawdę lepiej oglądać z komputera/odtwarzacza.

Pozdrawiam
 

msx

New member
to tak jak napisalem u gory trzeba byc jakims naprawde maniakiem filmow mi tam nie przeszkadzaja , tragicznie tak zle nie wygladaja te filmy
zawsze wieczorkiem z zonka ogladamy jeden filmek po pracy
pozdro
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Poprę poprzednika, bo znowu skrajności np. temat USB czytam.

Divxy jako całość na USB działają przeciętnie dla mnie (sporo tanich odtwarzaczy DIVX obrabia podobnie).
Ja od lat używam XBMC na Xboxie i LG (i z 90% stacjonarnych odtwarzaczy) przegrywa z kretesem, ale przy marnej kompresji.
Gdy film przyzwoici zrobiony i LG przyzwoicie odtwarza (ale bez rewelacji, gdy jest z czym porównać).

Napisy w Divx dla mnie za małe (znowu odnośnik do XBMC, bo tam mogę dowolna wielkość ustawić).

Paru zawiedzionych użytkowników (chyba nieprzemyślny zakup) same skrajności widzi.

Mój poprzedni TV kosztował 6000zł, obecny tylko 2300 (najtańszy model 42'PQ200R wtedy) i porównując go do poprzednika widać ogromny postęp (momentami chyba gra lepiej).
Wady widzę i opisuję,ale daleko mi do "krzykliwych" wpisów, gdyż zdaję sobie sprawę że część 'wad" zawartych jest w cenie.
(drogiego TV już nigdy nie kupię - chyba że "6tkę" trafię i to jako jedyny ).;)
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
Poprę poprzednika, bo znowu skrajności np. temat USB czytam.

Divxy jako całość na USB działają przeciętnie dla mnie (sporo tanich odtwarzaczy DIVX obrabia podobnie).
Ja od lat używam XBMC na Xboxie i LG (i z 90% stacjonarnych odtwarzaczy) przegrywa z kretesem, ale przy marnej kompresji.
Gdy film przyzwoici zrobiony i LG przyzwoicie odtwarza (ale bez rewelacji, gdy jest z czym porównać).

Napisy w Divx dla mnie za małe (znowu odnośnik do XBMC, bo tam mogę dowolna wielkość ustawić).

Paru zawiedzionych użytkowników (chyba nieprzemyślny zakup) same skrajności widzi.

Mój poprzedni TV kosztował 6000zł, obecny tylko 2300 (najtańszy model 42'PQ200R wtedy) i porównując go do poprzednika widać ogromny postęp (momentami chyba gra lepiej).
Wady widzę i opisuję,ale daleko mi do "krzykliwych" wpisów, gdyż zdaję sobie sprawę że część 'wad" zawartych jest w cenie.
(drogiego TV już nigdy nie kupię - chyba że "6tkę" trafię i to jako jedyny ).;)

Widzisz, tak się składa, że też mam XBOX z XBMC(nie używam odkąd podłaczyłem PC, strasznie szkoda, że MKV nie czyta - ale faktycznie maszynka do odtwarzania divx pierwsza klasa) :)

Jak będę miał chwilę zrobię dla Was niedowiarków test, Ten sam Divx puszczę przez USB, XBOX i kompa z HDMI. Może wtedy zobaczycie różnicę.

Jak komuś nie przeszkadzają makrobloki i rażące w oczy przejścia tonalne to ok, jego sprawa. Mi przeszkadzają.

Małe napisy też są do bani - ale z tym akurat da się wytrzymać.

Za in + należy dodać płynne przewijanie.

Dodatkowo, podłączając PC można odpalać MKV 720p i powiem Wam, że jak byście obejrzeli kilka tak zakodowanych filmów nie moglibyście patrzeć na DivX :)

Na tym LG prezentują się przepięknie :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...no i kolejne skrajności :D

np.:
...Dodatkowo, podłączając PC można odpalać MKV 720p i powiem Wam, że jak byście obejrzeli kilka tak zakodowanych filmów nie moglibyście patrzeć na DivX...

...a jak sobie zapuścisz TS 40Mbit 1080p to nie będziesz mógł patrzeć na 720p.
itp. itd.
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
...no i kolejne skrajności :D

np.:


...a jak sobie zapuścisz TS 40Mbit 1080p to nie będziesz mógł patrzeć na 720p.
itp. itd.

Odpalałem MKV 1080p i drastycznych różnic nie zauważyłem :) 720p to imho optimum ;)

Ale fakt trochę przesadziłem.

W każdym razie DivX z USB w porównaniu z tymi z kompa wyglądają dla mnie dużo gożej.
 
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
Nawet nie trzeba podłączać kompa. Wystarczy dobry dvd-player typu Philips 5990 czy Ferguson 780/880 hx itp. różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka:eek:k: Podłączone przez hdmi plus załączony upscaller 720p/1080i robi robotę i divixy da się oglądać... ale raczej te dwu, trzy płytowe. Ale już filmy dvd-video i jeszcze na nośnikach DVD9 to już zupełnie inna bajka :D
 

Kedarz

New member
Do tych co mają powidoki : Czy macie włączoną funkcję ISM - orbiter ?
Ja powidok widziałem raz prze ok 10 minut. Po wyłączeniu Tv jeszcze przez chwilę widniał znak TVP1 . Włączyłem ISM - orbiter i od tej pory nic takiego jak powidoki, nawet chwilowe, nie widać.
Natomiast z zoomem tak jak poprzednicy (model 42PQ3000) nie trzyma ustawień i za każdym razem trzeba ustawiać - to największa, wg mnie, wada.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...dziwne jest jedno (mam model 42PQ200R) - wsad (bios) zezwala mi udawać inne modele (nawet większe), ale u mnie (pisałem poprzednio i potwierdzone przez innego użytkownika) funkcja "zbliżenie" czyli ZOOM (spolszczony - tak wypada) trzyma nawet po wyłączeniu TV.
Jak zaprogramuje na np We antenowym to "zbliżenie" trzyma sztywno nawet jak wtyczkę wyjmę i włożę do kontaktu (zagar skasowany, a "zoom" nie) :shock:

(ale to też ma wadę, bo nalepszy by był jakiś "autozoom" - sam kasuje gdy widzi czarne pasy)
 
Ostatnia edycja:

tomi-pops

Banned
Dziwi mnie to bo w poprzednich modelach ładnie działał - automatyczny zoom , czyli w nowym sofcie coś spaprali. Widocznie to że nowe nie znaczy że lepsze :cool: tak jak w tym przypadku.
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
...dziwne jest jedno (mam model 42PQ200R) - wsad (bios) zezwala mi udawać inne modele (nawet większe), ale u mnie (pisałem poprzednio i potwierdzone przez innego użytkownika) funkcja "zbliżenie" czyli ZOOM (spolszczony - tak wypada) trzyma nawet po wyłączeniu TV.
Jak zaprogramuje na np We antenowym to "zbliżenie" trzyma sztywno nawet jak wtyczkę wyjmę i włożę do kontaktu (zagar skasowany, a "zoom" nie) :shock:

(ale to też ma wadę, bo nalepszy by był jakiś "autozoom" - sam kasuje gdy widzi czarne pasy)

Nie wiem czy Ty mnie dobrze rozumiesz. Jak się już ustawi i skalibruje ZOOM i się go nie rusza to można i na tydzień wyłączyć odbiornik i dalej będzie OK i u mnie też.

Chodzi o to, że jak się przestawi potem proporcje na np. 16:9 i znów się wróci do ZOOM to trzeba go kalibrować na nowo!

Czyli nie można płynnie zmieniać proporcji 16:9 ->zoom->16:9->zoom itp, bo za każdym razem obraz na ZOOMie jest przesunięty do góry i trzeba go kalibrować poprzez "ustawienia zoom".

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

msx

New member
Kedarz napisał:
Do tych co mają powidoki : Czy macie włączoną funkcję ISM - orbiter ?
Ja powidok widziałem raz prze ok 10 minut. Po wyłączeniu Tv jeszcze przez chwilę widniał znak TVP1 . Włączyłem ISM - orbiter i od tej pory nic takiego jak powidoki, nawet chwilowe, nie widać.
Natomiast z zoomem tak jak poprzednicy (model 42PQ3000) nie trzyma ustawień i za każdym razem trzeba ustawiać - to największa, wg mnie, wada.


ja mam ustawiony orbiter ale to nie wiele daje, ja czasem przed wylaczeniem tv wlaczam na chwilke wybielanie i znikaja
pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Lasica... masz coś innego z biosu w TV :confused: (w porównaniu z moim egzemplarzem).

Jak widac róznice w sofcie są większe, gdyż :
- nie muszę nic przestawiać (nic nie psuje zabawa w proporcje)
- nie mam nawet takiej funkcji "ustawienia zoom" (ani w trybie TV, ani w trybie HDMI)

W trybie komputera chyba można mieszać proporcjami ekranu (tak , jak opisujesz) - więc napisz dokładnie w jakim przypadku masz funkcję i gdzie jest "ustawienia zoom" (i przypomnij jaki to model TV, bo coś w instrukcji znaleźć tego nie mogę).;)


msx - z raz użyłem tej funkcji (prądu szkoda - biel max bierze) i żauważyłem że powidoki i bez tego znikają po czasie (chyba że ciągle jeden kanał preferowany).

Generalnie trochę plazm "pod opieką" mam a ze ludzie już wiekowi i raczej TV za TV używają (żadnych giercmenów) to nikt na powidoki nie narzeka (niezależnie od producenta/modelu, a nawet są z LG 640x480)
Generalnie jest jak jest ( PDP) = ani lepiej ani gorzej.
Dodam tylko że wszystkie TV mają ustawienia jak najbardziej naturalne (stąd może i podadność na powidoki mniejsza).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry