Jak to rozgryźć ? Proszę o pomoc.

misq

New member
[FONT=&quot]Jestem na kupnie pierwszego projektora. [/FONT]​
[FONT=&quot]Troszkę już poczytałem i raczej wezmę Benq 1070. Ale nie o tym. Mam wątpliwości co do połączenia ze źródłem. Czy muszę zakupić jakiś konkretny odtwarzacz by poprawić jakość wyświetlanego materiału czy też podpięty laptop / komp. stacjonarny będzie równie ok.? Obecnie filmy oglądam głównie w jakości 720, 1080 z pena podpiętego do tv. Kolejna sprawa – kino domowe podpinam do projektora czy do źródła? Przez HDMI? HDMI ciągnie audio? Obecnie mam podpięty TV do ampli optykiem i jest git. [/FONT]​
[FONT=&quot]I jeszcze jedno – gdy kalkulator odległości projektora pokazuje mi dla odległości 4,5 mb (w takiej odległości chcę go umiejscowić) rzutu że obraz będzie miał 137 cali to nie mogę tego obrazu zmniejszyć ustawieniami projektora? Np. Do 100 cali? Wybaczcie że takie pytania – pewnie dla Was śmieszne – ale ja jestem w dziedzinie projektorów totalnie niezorientowany. [/FONT]​
[FONT=&quot]Dzięki z góry za każdą odpowiedź / podpowiedź.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
 

Trenton

New member
Ok po kolei.
1. Jakość filmu zależy od stopnia kompresji materiału filmowego oraz rozdzielczości. Najlepszą jakość masz z blu raya, ale jeśli będziesz miał film w 1080p mkv na kompie też bez problemu da radę.
2. Laptop podłączasz do kina domowego HDMI, następnie z kina domowego idzie kolejny kabel HDMI do projektora. Teoretycznie można rozdzielić dźwięk od obrazu (zwłaszcza z kompa) i puścić połączenie kablem HDMI z kompa do projektora oraz światłowodem z kompa od kina, ale po co się tak bawić?
3. Przy kalkulatorze masz opcję zoom którą możesz się pobawić. Ale obraz wygląda najlepiej kiedy zoom jest w miarę po środku. I sprawdź jeszcze kalkulator bo mi dla benq na 4.5m wychodzi 155". Optymalna odległość dla 100" to 2.9.
 

misq

New member
No dzięki śliczne Trenton - teraz sporo mi się rozjaśniło. Ale kiepsko z tą odległoscią - 2,90 m dla 100 cali to musiałbym go trzymać na kolanach a nie mam możliwości montażu pod sufitem. Jajć - muszę coś pokombinować.
 

digit6

New member
Pobaw sie zoomem, niby skrajnosci pogarszaja obraz ale w praktyce nie widac raczej tez roznicy, bynajmniej ja i pare innych osob z forum nie zauwaza.
Ja mam ten sam projektor powieszony 3,40m od ekranu i przy max skreconym zoomie wyswietla 103".
Idealnie powinien byc wlasnie w okolicach 2,90m ale wtedy mialbym go centralnie miedzy lawa a naroznikiem co przy wstawaniu przeszkadzaloby poniewaz pomieszczenie mam dosc niskie 210cm a projektor wisi 30cm od sufitu tak aby ekran byl wzglednie nisko.
 

misq

New member
Nie zamontuję go więc na ścianie jak planowałem tylko wpierniczę jaką komodę na środku salonu za kanapą i tam postawię projektor. Mam nadzieję że żona mnie nie ubije ;P Będzie ok 3 metrów rzutu więc w sam raz.
I ostatnia już wątpliwość - po hdmi idzie dźwięk ok ale co w przypadku gdy byłby on podłączony do karty graficznej stacjonarnego kompa (i do ampli) a za dźwięk w moim pc odpowiada w kompie niezintegrowana na płycie gł. karta dźwiękowa?
 

Trenton

New member
Co do grafiki to może mieć, ale nie musi możliwość przepuszczania dźwięku po HDMI jednym kablem z obrazem. Zależy od grafiki.
 
Do góry