jak to poskladac, N + drugi pokoj z tunerem

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczow!

Na wstepie napisze ze mieszkam w domu jednorodzinnym i doroslem w koncu do decyzji aby zamienic antene siatkowa z 7dmioma kanalami na tv cyfrowa. Wybor byl prosty, bedzie to Nka gdyz mam promocyjna cene 50pln za wszystkie pakiety :)

Antene satelitarna chce postawic na dachu (przytwierdzajac do komina) w miejscu gdzie mam obecnie tv siatkowa. Wezme nboxa, recorder mnie nie interesuje, mam juz instalacje z koncentrykiem i do salonu idzie tylko jeden koncentryk, VOD mnie nie kreci wiec nie ma tematu. Nboxa planuje podlaczyc do amplitunera onkyo 606 a nastepnie do plazmy py80 panasonica.

Jako ze w sypialni (ctr 29") tez chce miec cos wiecej niz 7 kanalow z siatki, pomyslalem ze moze warto byloby rozszerzyc antene o mozliwosc odbierania kanalow z jakiegos darmowego satelity i np. podlacze pod tuner cyfrowy.

Teraz pytania podstawowe:
1. czy nbox bedzie wspolpracowal z amplitunerem onkyo 606 i/lub telewizorem panasonic py80?
2. antena Corab 900 czy Famaval 80SP ???
3. jaki konwerter?
4. czy trzeba robic zeza zebym odbieral cos w sypialni na crt poprzez jakiegos fergusona,
5. czy w sypialni oprocz szmatlawych programow cyfrowych, sa tez programy typu tvp1, tvp2, polsat, tvn?
6. czy sumator bedzie niezbedny zeby miec nke i czasami ogladac polsat?
7. czy sumator wyraznie pogarsza jakosc sygnalu cyfrowego?
8. cos jeszcze?

Pomozcie laikowi, chce wiedziec co dopilnowac przy montazu, na jakie koszty byc przygotowanym, co ew. dokupic.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc i licze na cenne uwagi i porady.

pozdr
Wally666
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cos juz wiem !! prosze o porade

All,

troszke liznalem temat i koncepcja jest nastepujaca, przypomne zalozenia:
1. 2x nbox (bez HDD) - 2 oddzielne abonamenty,
2. 1x tuner na tv bezplatna z mozliwoscia uzycia karty,

Na poczatku chcialem zrobic to na 2-ch antenach ale latwiej bedzie chyba wykorzystac jedna, tymbardziej ze wszystkie kable koncentruja mi sie w jednym miejscu (niedaleko komina wentylacyjnego w domu).

Powiedzcie co o tym myslicie:
1. antena np. Corab 900 lub Famaval 80SP albo Triax + uchwyt zezujacy,
2. 2x konwerter quad (podobno Invento sa ok) + jakies sumatory + diseqi,

Kable ktore mialem wczesniej podpiete pod "siatke" wykorzystam pod puszczenie sygnalu do 2x nbox + 1x np. Ferguson 6900.

Dajcie pls znac co myslicie o moim pomysle?

Pozdr
Wally666
 
Do góry