Jak to podłączyć

raczek84

New member
Witam.

Mam pytanie odnośnie połączenia telewizora sony kdl32xe500 do dekodera Multimedia Polska (wizualnie identyczny z nboxem) niestety obecnie nie mam możliwości założenia talerza a w pokoju w którym jest dekoder MM chciałem przeciągnąć kabel HDMI przez ścianę i podłączyć dekoder po HDMI z telewizorem. Opcja jest możliwa dlatego że dekoder jest podłączony do tv. przez kabelek euro gdyż tv jest CTR.

Dosyć poważnym minusem tego rozwiązania jest wycieczka do drugiego pokoju żeby przełączyć kanał ale jakoś bym to przebolał...

Przyszło mi przed chwilą inne rozwiązanie do głowy ale raczej jest to nie możliwe ale co mi tam spytam wkońcu nie jestem wszech wiedzący i mam prawo czegoś nie wiedzieć.

w opcjach tv są 2 możliwości szukania kanałów (Analogowa oraz Cyfrowa) Wejście na antenę jest tylko jedno i tak pomyślałem żeby od dekodera z którego wychodzi wyjście antenowe założyć trójnik (tak samo zrobić przy telewizorze i)
Czy taka opcja jest możliwa ?? Czy takie połączenie poskutkuje wyszukaniem kanałów na cyfrowej telewizji ?? z dekodera MM ??

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i proszę o nie śmianie się ze mnie odnośnie drugiego pytania jeśli połączenie jest fizycznie niemożliwe.

Jeśli takie połączenie jest niemożliwe to w takim razie o co chodzi i z tą opcją w tv (tv cyfrowa) czyżby DVBT ?? niestety nie jestem w zasięgu cyfrowej naziemnej ale chciałbym wiedzieć co ta opcja dokładnie oznacza w tv.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.

Mam pytanie odnośnie połączenia telewizora sony kdl32xe500 do dekodera Multimedia Polska (wizualnie identyczny z nboxem) niestety obecnie nie mam możliwości założenia talerza a w pokoju w którym jest dekoder MM chciałem przeciągnąć kabel HDMI przez ścianę i podłączyć dekoder po HDMI z telewizorem. Opcja jest możliwa dlatego że dekoder jest podłączony do tv. przez kabelek euro gdyż tv jest CTR.
Czytałeś w ogóle instrukcję od tego dekodera?
Ten dekoder nie daje obrazu na wyjściu HDMI i SCART równocześnie.

Dosyć poważnym minusem tego rozwiązania jest wycieczka do drugiego pokoju żeby przełączyć kanał ale jakoś bym to przebolał...
To akurat jest najmniejszy problem - ok. 100 zł kosztują bezprzewodowe przedłużacze pilota.
 
Do góry