jak to jest z tymi 100Hz

muerte23

New member
mam pytanko czy ktorys TV LCD ma faktyczne 100Hz czy sa to tylko systemy typu natural motion itp. ktore dodaja tam jakies klatki , i podlaczjac laptopa uzyksm wiecej niz te 60hz ?
 

razorjack

New member
w Samsungu jest to MotionPlus 100/200Hz.

system ten działa - tzn. są generowane klatki pośrednie które powodują że film jest płynniejszy.
niestety czasem przy dużej ilości różnego ruchu (fale, ludzie na falach itp), nie zawsze daje sobie radę. widać czasem mały przeskok (zanik płynności na ułamek sekundy - tak jakby nie wiedział co wygenerować w danym momencie)
 

Ktosiek

New member
wg mnie najlepiej dzila to u toshiby ktora ma unikalne 100/200 hz, Sony ma to tez wprowadzic

co znaczy unikalne ? ogladalem jakis model toshiby, juz nie pamietam ktory ale mial on 200hz i wogole mi sie to nie podobało, poniewaz postacie na pierwszym planie były jakby otoczone silikonem, na konturach tych ze postaci bylo widoczne załamywanie sie pixeli, tak samo jak na moim poprzednim TV LG 8500, dlatego wymieniłem go na Sonego nx-800 i tutaj tego nie ma.
 

Ares78

New member
Tak jak przedmówcy napisali układy 100hz/200hz to są układy kompensacji ruchu mające poprawiać płynność oferowanego obrazu zazwyczaj przez interpolację dodatkowych klatek. Odnośnie Twoich spostrzeżeń mimo iż zasada jest ta sama, to układy różnie się sprawdzają w zależności od producenta także tym bardziej na znaczeniu nabiera zasada: obejrzyj zanim kupisz.
 

jacek5d

New member
Tak jak przedmówcy napisali układy 100hz/200hz to są układy kompensacji ruchu mające poprawiać płynność oferowanego obrazu zazwyczaj przez interpolację dodatkowych klatek. Odnośnie Twoich spostrzeżeń mimo iż zasada jest ta sama, to układy różnie się sprawdzają w zależności od producenta także tym bardziej na znaczeniu nabiera zasada: obejrzyj zanim kupisz.

Wszystkie te układy wprowadzają artefakty obrazu wokól poruszających się obiektów,
jeżeli sygnał ma niską jakośc i rozdzielczośc prawie ich nie widac, ale im sygnał lepszy
tym gorzej. Szczególnie to widac kiedy obiekty na pierwszym planie poruszają się na tle
tła z dużą ilością szczegołów. W telewizorach LCD które generalnie mają mała rozdzielczośc
obrazu w ruchu trudniej je dostrzec, ja je niestety widzę nawet chwalonym Sony 100 HZ.
 

Ares78

New member
A próbowałeś zmieniać intensywność układu? Bo w większości przypadków najbardziej mi odpowiada na średnim poziomie.
 

jacek5d

New member
1. Są dwa kierunki jeden to teoria:
http://www.hdtv.com.pl/forum/szczeg...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
2. To praktyka i odległość siedzącego od telewizora.

Poproś o prezentację to sam sprawdzisz jak odbiega teoria od praktyki.

Też uważam że najlepsza jest praktyka .W sklepie wygląda to rewelacyjnie świetny płynny ruch - ale w domu przy oglądaniu normalnego sygnału te wszystkie dodatkowe efekty pracy układów 100 HZ psują całą przyjemnośc z oglądania pojawiają sie w najmniej spodziewanym momencie.
Te nieprzyjemne efekty widziałem nawet w topowym Philipsie 9704, i uważam że odległośc ogladania nic tu nie zmienia.
 

muerte23

New member
to teraz pytanie kiedy warto wlaczc to 100 Hz a kiedy wylaczyc ogolnie i tak z tego co widze to zazwyczj ustawione jest na poziom niski .Ogolnie niewiem czemu tez ludzie czesto przy tym mowia o juddre przecierz to brak sychnchronizcji Hz z klatkami filmu a nie wina czy 100Hz jest czy mnie ma.Mam philipsa 32pfl5604 ogladam na nim film przez laptopa z re clockiem i o juderr sie nie martwie bo wszytko jest plynnie tylko przy przesowaniu kamery w bok trudno mi to opisac ale to chyba rozmycie (i tu jest chyba brak 100Hz)osobiscie nie moge na to patrzec ps. ktore modele maja dobre 100Hz(plynne malo artefaktow)?
 

Ares78

New member
Przy poziomych czy pionowych ruchach kamery owszem wychodzi brak tej opcji, 100hz jest przydatne również w przypadku oglądania na przykład sportu. Ja przy Nce i średnim poziomie intensywności nie narzekam (model w5500), ale nie każdy lubi obraz poddany układowi kompensacji ruchu.
 
Do góry