Jak to jest z bzyczeniem plazm?

mały73

New member
Nie wiem od czego to może zależeć. W RTVeuroAGD też słuchałem pod kontem bzyczenia 42g30, 42gt30 i też nic nie usłyszałem. Fakt tam trochę głośno, więc może przez to. Ja mam kontrast ustawiony na 40 i jak włoże głowę miedzy ścianę a telewizor, przy wyłączonym głosie , to coś tam słychać ale na tyle cicho , że jest to praktycznie nie słyszalne w normalnym użytkowaniu. Może jak podkręci się parametry na max., to ten dźwięk robi się bardzej slyszalny i uciążliwy? Nie wiem, nie sprawdzałem.
 

blady73

New member
mały 73 gratuluje tv. Też sobie chcę w marcu ten model kupić tylko większy> Olej bzyczenie, przecież Twoja głowa powinna być PRZED TV a nie ZA TV. Z tamtej strony nie za dobrze widać :p. Mam plazmę LG 42px5r i jak wsadzę głowę ZA TV bez dźwięku, to coś tam słyszę, ale 2,5 m od TV już nic nie słychać. Za to słyszę napęd XBOX-a. Jeśli tv rzeczywiście by tak wył to bym się wściekł :p

Pozdrawia szanownych forumowiczów.
Blady
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Może wynika to z faktu, że niektórzy oglądają na nienaturalnych ustawieniach obrazu (np. w trybie dynamicznym) co powoduje duże obciążenie zasilacza ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Może wynika to z faktu, że niektórzy oglądają na nienaturalnych ustawieniach obrazu (np. w trybie dynamicznym) co powoduje duże obciążenie zasilacza ?
mam 42" G30 wyświecone ok 450h coś tam szumi i lekko mruczy w górnej części TV czy to przeszkadza? Mnie ani domowniką nie! Oglądamy raczej TV z wł. dzwiękiem a filmy z powodu braku kina domowego w słuchawkach :) Jak coś się pogorszy to napiszę grzeczny mail do serwisu z prośbą o wymianę zasilacza na nowy i wszystko :)
 

mały73

New member
Tak na marginesie może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin w tej plazmie? W menu jakoś nie znalazłem tej opcji.
 

cactusek

New member
Bez reklam
mam 42" G30 wyświecone ok 450h coś tam szumi i lekko mruczy w górnej części TV czy to przeszkadza? Mnie ani domowniką nie! Oglądamy raczej TV z wł. dzwiękiem a filmy z powodu braku kina domowego w słuchawkach :) Jak coś się pogorszy to napiszę grzeczny mail do serwisu z prośbą o wymianę zasilacza na nowy i wszystko :)

a oni grzecznie odpiszą żebyś o tym zapomniał :)
 

zobal

New member
Tak na marginesie może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin w tej plazmie? W menu jakoś nie znalazłem tej opcji.

Sprawdzanie przebiegu:
1. Naciśnij przycisk F i “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno pojawić się meni serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursorem strzałką (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń do 2 kolumny na puste pole.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń
 

d_zbik

New member
to ja :) chwile mnie tu nie bylo ale powiem wam że zakupiłem 4 tv w ciagu miesiaca, teraz mam 42s30 panasonika, franca bzyczy ale na szczescie cicho wiec powiedzmy ze jest w miare ok ale teraz jestem troche zakoczony jak słobo tv radzi sobie z filmami z usb, nie wiem czemu czesc divx sie uruchamia a czesc nie, filmy mkv praktycznie kazdy sie odpala a teraz najwieksza bolączka POLSKIE ZNAKI, czy jest jakis magiczny sposób żeby wyświetlały się literki z ogonkami? próbowałem ustawic latin 2 w tv ale wtedy nie pokazuje ą ś i ź a reszta ogonków jest, napisy są malutkie więc spróbowałem wmuksować napisy i są większe ale nie uzyskałem dalej polskich znaków ą ś ź (reszta jest) próbowałem przy muksowaniu ustawić iso 8859-2 utf-8 unicode latin2 i za każdym razem wynik jest ten sam brak ą ś ź mam mkvtoolnix 3.3 próbowałem wersją 3.4 i najnowszą też próbowałem za każdym razem porażka, sorry że tak chaotycznie napisane ale tak jakoś wyszło, wszystkich dobrych ludzi proszę o pomoc w sprawie ewentualnie jak się zdenerwuje to zakupie jakiś hdd plajer z allegro ale w tym wypadku też prosiłbym o konkretny model który obsłuży wszystko pozdrawiam i z góry dziekuje za każdą pomoc
 

Krystian990

New member
A jeśli przy moim samsungu nie mam na pilocie F to co mam nacisnąc, żeby sprawdzić przebieg?? A co do bzyczenia to mój jest prawie niesłyszalny:)
 

Paweł70

New member
Witam
Mam LG 50PT353 i przy ostrości i jasności w granicach 75 nic nie bzyczy czy brzęczy przy wyższych nastawach również cisza. Oglądam z 2,5-3,5m również nocą.
 

d_zbik

New member
nie jest dobrze, 42s30 zaczyna bzyczeć co raz głośniej minął mi termin kiedy mogę oddać tv do sklepu więc zostaje tylko gwarancja, z tego co się naczytałem prawdopodobnie nic mi z tym nie zrobią bo albo serwisant nic nie usłyszy albo stwierdzą że w normie wszystko. I teraz moje pytanie jest taki jeżeli zawiedzie serwis to co mogę zrobić na własną rękę żeby zminimalizować te dźwięki. Czy bezpiecznie jest wyłożyć od środka obudowę jakimiś matami, gąbkami tłumiącymi? Czy się nie zjara tv po takiej operacji, nie bedzie się przegrzewał? Czy może bawić się w zaklejanie, malowanie elementów bzyczących jakimiś żywicami klejami epoksydowymi. U mnie po organoleptycznych badaniach brzęczą te elementy zaznaczone na zdjeciach. Co to jest to żółte? Ma ktoś pomysł żeby coś z tym zrobić.
 

Attachments

  • DSC_2392.jpg
    DSC_2392.jpg
    174,6 KB · Wyś: 104
  • DSC_2393.jpg
    DSC_2393.jpg
    150,1 KB · Wyś: 73
  • DSC_2394.jpg
    DSC_2394.jpg
    144,2 KB · Wyś: 83

digitalus

Banned
Witam
To zolte to transformatory. .Na wlasna reke mozna kupic zasilacz ale jesli telewizor jest na gwarancji to najlepiej zglosic usterke. Moze partia zasilaczy a dokladnie transformatorow ma wade i bzyczy bo wszyscy nie zglaszaja takiego problemu. Wymiana zasilacza powinna pomoc, chyba ze zasilacz jest z partii " bardziej bzczacych" .Bzyczy transformator tzn uzwojenie transformatora lub jego rdzen lub to i to.Na zdjeciu ktore zrobiles jest symbol MPF6909. Dalszej czesci symbolu nie wdze dokladnie .Zasilacz w sklepie kosztuje 298 zl
MPF6909 PCPF0275 - 298,00 zł : e-Market 2008
Na internetowej stronie panasonica, gdzie zglasza sie usterke .
https://uslugi.panasonic.pl/reklamacja.aspx
Napisalbym buczy,brzeczy lub bzyczy zasilacz, prosze o naprawe uszkodzenia w domu, serwis przyjezdza wymienia zasilacz i sprawa zalatwiona.
 
Ostatnia edycja:

sej34

Member
nie jest dobrze, 42s30 zaczyna bzyczeć co raz głośniej minął mi termin kiedy mogę oddać tv do sklepu więc zostaje tylko gwarancja, z tego co się naczytałem prawdopodobnie nic mi z tym nie zrobią bo albo serwisant nic nie usłyszy albo stwierdzą że w normie wszystko. I teraz moje pytanie jest taki jeżeli zawiedzie serwis to co mogę zrobić na własną rękę żeby zminimalizować te dźwięki. Czy bezpiecznie jest wyłożyć od środka obudowę jakimiś matami, gąbkami tłumiącymi? Czy się nie zjara tv po takiej operacji, nie bedzie się przegrzewał? Czy może bawić się w zaklejanie, malowanie elementów bzyczących jakimiś żywicami klejami epoksydowymi. U mnie po organoleptycznych badaniach brzęczą te elementy zaznaczone na zdjeciach. Co to jest to żółte? Ma ktoś pomysł żeby coś z tym zrobić.
witam
czy rozwiązałeś problem z bzyczenie swojej plazmy??
 
Do góry