Jak to jest obecnie.....

lukilodz123

New member
Czyli cala prawda o.....telewizjach cyfrowych.
Jest goracy okres przed swietami i widac mala aktywnosc platform tv cyfrowych. Moje pytanie do uzytkownikow jak i swiezych klientow n, Cyfry+ i CP. Która obecnie oferta (na 24.11.08) albo taka o ktorej slyszeliscie z roznych zrodel, ze bedzie w tym roku jest najciekawsza jezeli chodzi o stosunek jakosc (obraz/dzwiek) do ceny. Nie potrzenuje 300 kanalow ale te najczesciej ogladane chyba przez wiekszosc z nas i to po polsku.
I teraz tak :
1. Jak to jest z jakoscia w "n" ? Czytalem na ich forum, ze podono tragednia a spotkac sygnal HD to jak Yeti (podobno jest ). Jak to jest z tym ich HD.
2. Czy warto teraz brac Cyfre+ ale czy pozniej nie okaze sie ze za wszystko sie doplaca i nagle abonament rosnie 4 krotnie. (troche koloryzuje)
3. Czy prawda to, ze CPolsat ma najslabszy sygnal i w dodatku o HD to raczej mozna pomazyc?
Troche tych pytan ale jak na tym wspanialym forum jest tyle testow ze zdjeciami to moze (nieliczni ale sa) ci co maja po dwie (a moze trzy) platformy cyfrowe wrzuca zdjecia jak im odbieraja te same kanaly ???? Takie testy sie bardzo tutaj sprawdzily wiec to nie problem.
PS> Jeszcze pytanie do wtajemniczonych:
Słyszalem , ze ma sie pojawic jeszcze w 2008 Polsat w "n" , czy to prawda? Bo mimo wszystko jest jaki jest ale sie go oglada wiec pasowaloby by byl.
Zapraszam do dzielenia sie wrazeniami i odczuciami.
Pozdrowienia z Łodzi
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Jakbym miał sam wybrać platformę wybrałbym Ntv, odnośnie jakości można się spierać bo to też zależy od telewizora wykonania instalacji oraz połączeń(niektóre tv wolą component niż hdmi).

Ntv ma fajną promo "korzystna zmiana" idź do salonu play, dadzą Ci całe info. W skrócie, pierwsze 3miesiące = 0zł , następne 3 miesiące = 38 zł = pełna oferta programowa + vod na 3 miechy za darmo + cinemax, hbo i filmbox do 2 miechów gratis. Przed upływem 6 miesięcy wybierasz 3 płatne pakiety = 48zł. Do tego dostaniesz nagrywarkę za 38zł = :))) Warto się zastanowić bo oferta jest mocna a jakość programów bardzo dobra.

Polsat wydaje mi się trochę ułomny jest to dla mnie najmniej porzadana platforma. Cyfra... ok... ale skąd oni biorą te ceny... pewnie z kosmos...
 

pit24316

Member
Nie tak dawno miałem ten sam dylemat. Posiadam plazmę Panasonica 42 PX 80 i na niej przeprowadziłem porównanie platformy N i Cyfry+. Interesowała mnie szczególnie jakość kanałów SD, gdyz takich jest większość, tutaj jakość w N, i po RGB i po Componencie i po hdmi była o wiele gorsza niż na dekoderze Cyfry - Philips 6201HD czy nawet starym Pionerze 1430. Natomiast jakość kanałów HD była porównywalna. Co do oferty programowej to oferta cyfry o wiele bardziej mi odpowiada, interesują mnie kanały dokumentalne,ale to jest już indywidualną sprawa każdego. W N fatalnie jest też rozwiązana obsługa (przełaczanie wyjść i rozdzielczości oraz praktycznie brak możliwości nagrywania w tunerze bez PVR). W N najlepszą jakość uzyskałem po Componencie w rozdzielczości 720. Używałem kabli TechLink. To tyle moich uwag, ja wybrałem Cyfrę. Dodatkowo porównałem jakość kanałów SD z tunerów satelitarnych i tunera DVB-T telewizora, i tu kolejnośc była by następująca, od najlepszych: DVB-T Czeskie i częśc kanałów Cyfry, Cyfra+, DVB-T Polskie , N i na końcu TV naziemna, analogowa.
 
Ostatnia edycja:

lukilodz123

New member
Dzieki za odpowiedz ale cyfra+ chyba wychodzi drozej niz n za porownywalne kanaly. Zalezy mi na jakosci ale i na cenie. A jak to jest z polsatem cyfrowym? NIkt nie ma? Podobno tylu maja abonentow.
 

rembick

Member
No to powiem, że nie jest za dobrze... TVP to jakaś kompletna porażka. To samo TV4. Najlepszą jakość ma TVN i Polsat NEWS. Jeśli chodzi o Polsat Sport HD to zależnie od tego co transmitują ale ogólnie jest bardzo dobrze. HBO HD jak wygląda każdy wie, czyli nie zawsze jest HD. Jeśli źródło mają w HD to nawet na Polsat Sport i PS Extra wygląda to bardzo ładnie. Jeśli chodzi o ofertę programową to ja osobiście nie narzekałem ale teraz zależy mi na HD więc uważam, że w tej materii Polsat jest cieniutki i przechodzę do n. Nie dość że wołają duże pieniądze za dekoder HD to jeszcze trzeba dopłacić za kanały HD i dodatkowo żeby je mieć musisz wziąć pakiet relax mix. Największym mankamentem moim zdaniem jest tak jak w przypadku cyfry dziwny podział pakietów. Przez co np. nie mogę zrezygnować z bajek lub kanałów muzycznych które nie są mi potrzebne kompletnie.
 

pit24316

Member
Odnośnie cen za poszczególne platformy to są one zbliżone, trzeba dokładnie zapoznac się z ofertą, odrzucić wszystkie śmieci, najlepiej zrobić sobie rozpiskę interesujących kanałów z każdej z platform, porównać ceny i czas trwania abonamentu oraz ewentualne gratisy i już. Niby proste a każdy męczy sie z tym jak ja przez dłuższy czas. A najlepiej by było gdyby mozna sobie wybrac te kanały ,które nas interesują i to z każdej z platform.
 

rembick

Member
pit24316 napisał:
Odnośnie cen za poszczególne platformy to są one zbliżone, trzeba dokładnie zapoznac się z ofertą, odrzucić wszystkie śmieci, najlepiej zrobić sobie rozpiskę interesujących kanałów z każdej z platform, porównać ceny i czas trwania abonamentu oraz ewentualne gratisy i już. Niby proste a każdy męczy sie z tym jak ja przez dłuższy czas. A najlepiej by było gdyby mozna sobie wybrac te kanały ,które nas interesują i to z każdej z platform.

Zgadzam się w 100%. Dlatego ja po takich rozpiskach i policzeniu wszystkich opłat i dopłat doszedłem do wniosku że dla mnie najbardziej atrakcyjna jest oferta n. Dlatego właśnie złożyłem wypowiedzenie umowy z CP i zakupuję n. Faktycznie wybór różnych kanałów z różnych platform to marzenie.. ale niestety marzenie ściętej głowy. Co ja bym dał za n z Canal+ żeby móc popatrzeć na polską ligę. :) Póki co trza wybierać z tego co jest i cieszyć, że w ogóle jakikolwiek wybór jest.
 

lukilodz123

New member
A co sadzicie o Jamboxie i tego typu rzeczach czyli HDTV przez net? Powiem szczerze , ze watpie aby obecnie polozone kable i podzespoly pozwolily na szerokodostepne 6 Mbit albo wiecej, nie mowiac juz o cenie. Ciekawe kiedy ruszy TVP ze swoja platforma, podobno maja zaszalec jezeli chodzi o HD i troche namieszac na rynku. Z jednej strony duza konkurencja jest dobra po teoretycznie prowadzi do spadku cen ale w praktyce to znowu jestesmy daleko za murzynami (nie jestem rasista:p) czyli jest niby w czym wybrac ale tak naprawde to widze ze wybiera sie mniejsze zlo. Co do propozycji 1zł za i 2 zł za to jest rzucona bez pomyslunku. policz ile kanalow chcialbys miec: 15 SD i 7 HD ? To daje ci 29 zł dziennie. Obecnie za 56 kanalow SD w osiedlowej kablowce place 26zl miesiecznie. Poruszylem temat bo jakosc jaka oni oferuja to dno. I temat jakosci wraca. Co z tego , ze placisz 30zł albo 100zł za platforme cyfrowa jak slychac , ze jakosc im kuleje . Cos co mialo byc sztandarowym haslem TV cyfrowej jest czasem niewiele lepsze od analoga. Czytalem ostatnio forum n i wlosy staja na glowie jak n zeszlo na psy. Chetnych odsylam na tamto forum ale wniosek jeden ze hd to mozemy poogladac tylko w pogode jak kot w shreku.
Z nadzieja , ze moze jutro przyniesie cos nowego czytaj: jakas super promocja ktora bedzie naprawde telewizja jutra i nowej generacji.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Lukilodz123 masz racje.
W Polsce traktuje się nas jak idiotów, którzy mają płacić i nie kwestionować niczego.
A jakość tzw. cyfry jest faktycznie mizerna. I nie chodzi mi tu o platformę Cyfra, ale ogólnie o sygnał cyfrowy. Kanały HD są super, ale jest ich mało a jeszcze do tego stosuje się takie praktyki jak "n" i obcina bitrate.

Płacą za towar liczę, że będzie on w takiej jakości jaka ma ponoć być.
A u nas nadawcy udają, że wszystko jest OK" i zdziwieni o co nam abonentom chodzi...
 

lukilodz123

New member
gwidongwidon napisał:
To byla taka mysl przykladowa , 1 i 2 zl , i myslalem o platnosci miesiecznej nie na dzien:p

A to zwracam honor. I wtedy te rachunki mialy by sens.
A nikt nie slyszal co planuja kablowki ogolnopolskie? Slyszalem, ze wykupuja lokalne male sieci ale mam nadzieje, ze za baze klientow zaoferuja wysoka jakosc uslug w dobrej cenie i dadza popalic tym platforma.
 

ra74

New member
jak chce się się mieć trochę programów z jednej platformy trochę z drugiej szcz sport to trzeba wybrać kablówkę
n przynajmniej w promocji korzysta zmiana wypada bardzo tanio, ale jak dla mnie brak jest wielu kanałów, dodatkowo wybierając po 6 m-ach 3 pakiety liczba kanałów dalej spada
ofertowo dla mnie cyfra wypadała o wiele bardziej interesująco ale wybrałem upc, za rok zobaczymy co dalej
 

lukilodz123

New member
Mam do wyboru: nie biorę kablówki osiedlowej - nie wydaje 370zł za załozenie ale max predkosci netu to 1 Mb/s za 54zł. Jak założe kabel to mogę mieć do 2 Mb/s albo wiecej ale to juz indywidualnie. Biorac pod uwage, ze caly pakiet tv to 26zł na miesiac i, ze jest 60 kanalow i opcja na cyfrowa wersje to cyba jednak ze wzgledu na slabosc ofert innych platform wybiore osiedlowa. Innego wyboru nie mam. Moze UPC albo Vectra przejma moja kablowke i bedzie lepiej. Jest na forum ktos kto korzysta z kablowki na Radogoszcz-u Wschodzie w Łodzi ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
marciniozo napisał:
A jakość tzw. cyfry jest faktycznie mizerna. I nie chodzi mi tu o platformę Cyfra, ale ogólnie o sygnał cyfrowy.
Jedna z platform telewizyjnych reklamuje się, że oferuje ileś tam programów "w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku". Tylko nigdzie nie ma informacji, co ta "cyfrowa jakość obrazu i dźwięku" oznacza.
Zwracam uwagę, że w reklamie nie jest podawane "w lepszej/ładniejszej jakości obrazu" ale właśnie w "cyfrowej" ;)

Pozdrowienia!
 

lukilodz123

New member
Z tego co sie orientuje to chyba nie ma zadnej normy jakosci pod nazwa cyfrowa telewizja, mowiaca jakie warunki musi spelniac taki sygnal aby mogl byc nazywany cyfrowy. Jedyne co to to, ze w formacie cyfrowym.
 
Do góry