jak sprawdzić amplituner?

Misiek79

New member
Witam
Trafiła mi się okazja kupna niewiele używanego amplitunera stereo (Cambridge Audio Topaz SR10). Jak sprawdzić czy sprzęt jest w porządku?
Jest na gwarancji więc do środka raczej nie zajrze, poza obejrzeniem z wierzchu i sprawdzeniem czy wogóle gra nic mi nie przychodzi do głowy. Jeśli nie jest poważnie uszkodzony to da się wyłapać usterki przy szybkich oględzinach u sprzedającego? Nigdy nie kupowałem używanego sprzętu audio więc nie wiem na co zwrócić uwagę i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
 

Misiek79

New member
Oglądałem ten amplituner, niby wszystko wygląda ok, ale zastanawia mnie jedna rzecz: balance nie wycisza do końca kanałów, tzn przy ustawieniu np -10 (skala jest od -10 do +10) wyraznie słychać że głośniej gra np prawy głośnik, ale lewy nie jest całkiem wyciszony, gra dużo ciszej ale jeśli się do niego podejdzie to słychać go wyraźnie, przy ustawieniu +10 jest to samo tylko odwrotnie, głośniejszy jest lewy. Głośniki podłączone prawidłowo, żadnego bi-wiringu itp, po 2 żyły do każdego głośnika. W tym modelu wzmacniacza nie ma pokrętła balansu, funkcja ta jest dostępna z menu. Czy to jest normalne, czy coś może być uszkodzone?
 

salata

Member
Wyglada na uszkodzenie jednej z koncowek mocy. Naprawa moze byc banalna, ale najczesciej to nie jest tego warte. Zapytaj sie na elektrodzie. Ja bym sie nie pakowal chyba ze roznica w cenie to min polowa wartoaci.

--
regards
salata
 

Misiek79

New member
cena to 850 zł, sprzęt kupiony 19.11. Co do gwarancji to niby jest, ale na sprzęcie nie ma żadnej plomby (dzwoniłem do sklepu w którym był kupowany i rzeczywiście nie stosują własnych plomb, tylko producenta jeśli ten je w ogóle umieszcza), a 2 śrubki wyglądają jak by ktoś je odkręcał (lekkie obtarcia na łebkach od śrubokręta), cała reszta jak nowe, więc nie wiem co o tym myśleć - ktoś coś pogrzebał i z gwarancji nic nie będzie, czy ten model tak ma a śrubkami się nie przejmować? Na razie podziękowałem i muszę się z tym jeszcze przespać ale sam nie wiem, nigdy nie kupowałem używanego sprzętu a na elektronice się kompletnie nie znam, amplituner bardzo fajny i chętnie bym go przygarnął, ale nie chcę wdepnąć na minę...
 

pkomp

New member
jeśli skala 10 tyczy sie dB czy czegos w podobie to nie wyciszy - czy końcówki nie przebijaja sprawdzaj odłączając cinche od źródła....balans działa identycznie dla lewego i prawego kanału?jesli tak to jest ok
 

Misiek79

New member
jeśli skala 10 tyczy sie dB czy czegos w podobie to nie wyciszy - czy końcówki nie przebijaja sprawdzaj odłączając cinche od źródła....balans działa identycznie dla lewego i prawego kanału?jesli tak to jest ok
Skala w dB, dla obu kanałów działa identycznie. O odłączeniu od źródła nie pomyślałem:oops:

Za 850 to można było kupić nowy bez grzebania :), zmienia się dystrybutor i stary wyprzedawał klocki.
Tylko wcześniej nie było kasy, i co ważniejsze urobionej małżonki ;) Teraz nie znalazłem nówki taniej niż za 1100, a w mojej okolicy 1200. Wpadł mi w oko ten model, jeśli nie wezmę tej używki to kupię nowy, na razie jestem na małym wyjeździe i mam jeszcze parę dni na zastanowienie się. Jak myślicie, brać?
 
Do góry