jak skorzystać z Blueconnect w TV?

al-aksa

New member
hmm ma taką zagwozdkę. Te nowe TV posiadają opcje internetowe pod warunkiem, że się podłączy do nich neta!
Mam ten ból, że nie mam neta z kabla tylko Blueconnect . Jak można zatem skorzystać z takiego neta przez TV?? :niewiem:
 

timbot

New member
Bez reklam
kupić za 140 zeta router TPlinka i podłączyć do routera modem usb blueconnecta. W ten sposób blueconnect obsłuży ci i telewizor i twoja domową sieć wifi
 

Kpc21

New member
Albo udostępnić połączenie z komputera, ale wtedy by działał internet w telewizorze, komputer musi być włączony.
 

gacek585

New member
Jeśli telewizor ma wbudowane wifi to mozesz kupić taką antenke aby wysyłać neta z blueconnecta do telewizora z tym ze w komputerze karta wi fi musi być ustawiona w trybie ad-hoc (taki acces point) noi i minus taki ze komp musi non stop byc wlaczony bo on robi jako taki niby router :p
Ewentualnie spiąć telewizor z komputerem skrętką po LAN.
 

al-aksa

New member
to że komp musi byc właczony to mi nie przeszkadza..
czyli ta karta Wifi na USB będzie ok? rozumiem, że mogę zaszyfrować połacznie, tak aby tylko w tv podawac hasło dostępu?
a jak bym chciał kablem to wtedy nie muszę kupowc tej karty?
 

gacek585

New member
Ta kablem to karty nie trzeba, a jak z wifi to normalnie konfigurujesz nazwe sieci hasło i szyfrowanie jak w routerze.
 

al-aksa

New member
pomozcie bo mnie trafi! straciłem ze 4 godziny zeby odpalic tego Blueconnecta w tv i nic... udalo mi sie tylko bezprzewodowo sprzeglić tv z kompem, ale samego neta poprzez udostepnione wifi telewizor nie widzi... macie pomysł???
 

al-aksa

New member
mam kurna mac... szlag mnie trafia! udało mi się tylko w trybie ad-hoc połaczyć na wifi kompa z tv, ale neta telewizor nie widzi!!! jak to ustawić, żeby i net odbierał?
 

al-aksa

New member
ja mam Vistę... niestety :( i niby sieć działa, komp łaczy mi się z tv, ale tv neta nie łapie (pokazuje sie komunikat "siec odłączona"
 
Do góry