Jak rozwiązać problem 2 TV

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Witam . Chciałbym przejść na cyfrę + ale im wiecej czytam na temat tv sat tym mam więcej wątpliwości. Po pierwsze mam w domu 2 tv i często jest tak że w tym samym czasie żona ogląda co innego niż ja i wprzypadku UPC nie ma problemu . W przypadku tv sat juz jest bo z tego co wiem ogląda sie ten kanał, który jest wybrany na tunerze. CZy oprócz zakupu dreamboxa 7025S za 2000zł jest jakies tańsze rozwiazanie tego problemu?
Po drugie nie mozna nagrywac kanałów innych niz nastawiony w tunerze (chyba ze ma sie dreamboxa 7025S twin lub cos innego równie drogiego).Czy i na to jest jakieś rozwiązanie?
:confused:
 

JacekW.

New member
Witam,
Można kupić dwa tanie tunery po ok 350 zł/szt plus konwerter TWIN za od 55 zł, spliter przewodowy za ok 200 zł bezprzewodowy za 300 zł (ma mały zasięg ok. 10-15 m, te o dużym zasięgu drogie 500 zł). Przy takim zestawie masz dwa oddzielne tunery. Co do nagrywania innych kanałów niż te co oglądasz to tylko tunery TWIN, ale w zestawie powyższym masz dwa tunery (TWIN;) ). Z tego co sie orientuje to tuner TWIN musi mieć moduł CI, który obsłuży dwa tunery naraz czyli moduł Aston najnowszy drogi.
Jacek
PS.
Nie będzie mnie przez dwa tygodnie jeśli chcesz więcej info to tylko dzisiaj do 15.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli chcesz oglądać kanały z C+ niezależnie na 2 telewizorach potrzebujesz cardsplittera(Allegro) anjlepiej tego na chipie Atmega i dwóch tunerów sat. każdy z włąsną anteną lub jedna antena i konwerter Twin. Dwa podstawowe tunery i cała instalacja cardsplittera wyniesie cię nawet mniej niż 1000pln jak dobrze posukasz. Jeśli chcesz nagrywać z Cyfry+ jeden kanał a oglądać drugi potrzebujesz tunera z dyskiem w nim zamontowany moduł CI dwustrumieniowy np. najnowszy Aston. Taką konfigurację możesz spokojnie podłączyć też do splittera i wszystko będzie działać. Cena oczywiście znacząco wzrośnie.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Wilekie dzieki bo juz sie bałem ze zostaja mi dwa tunery i dwa abonamenty cyfry + a to chyba trzeba byc nienormalnym zeby placic podwójnie . pozdrawiam
 
Do góry