Jak rozstawic tylne glosniki?

kolakinio

New member
Witam.Jak rozstawic tylne glosniki,gdy kanapa rogowa stoi przy scianie.?
 

Attachments

  • 12.jpg
    12.jpg
    8,9 KB · Wyś: 1062

matias2004

New member
No to masz zle powieszone.
"The RX-FX’s should be positioned in accordance with the below illustrations and approx 2 feet (60cm) above ear height when in your listening position."
strona 8 z instrukcji.
 

slupek

Member
No to masz zle powieszone.
".. with the below illustrations ...

Ilustracja przedstawia system siedmiu głośników a ja mam pięć.
Zanim je zawiesiłem na stałe przeprowadziłem trochę testów -to zawieszenie mi najlepiej odpowiadało.
Myślę, że to sa tylko zalecenia, a każdy z nas musi i tak dostosować sobie rozmieszczenie głośników do akustyki pomieszczenia i swoich upodobań.

kolakinio może do tych Twoich jamo zastosuj jakiś uchwyt ścienny lub podstawkę ścienną,
przykład:
>>KLIK<<
KM_644_2.jpg
 
Ostatnia edycja:

kolakinio

New member
Bede musial poprobowac.Tylko na ktorej stronie je umocowac.Z boku,czy na scianie za plecami.Widzialem tez ze ktos umiescil za kanapa na podlodze,skierowane do gory.Co o tym myslicie?
 

leotdi

New member
niezależnie od podwieszenia / kątowego ustawienia, przesuń kanapę bardziej na środek i trochę do środka pokoju, czyli w kierunku frontów. Tylne muszą być rozstawione szerzej !, tworząc przy tym kąt rozwarcia 110 stopni za słuchaczem, a dlatego szerzej, że masz odsłuch (jak ja) pod tylną ścianą, a to oznacza większy rozstaw opisany okręgiem.

poczytaj sobie tutaj:

http://sound.eti.pg.gda.pl/student/tn/nagranie_formy_muzycznej.pdf

i tutaj

http://www.zsl.gda.pl/egzaminy/akustyka_pomieszczen.pdf
 
Ostatnia edycja:

kolakinio

New member
Dzieki za linki(fajne opisy) i za rady.Jednak przesuniecie rogowki odpada(żona mruczy),pozostaje mi kombinowanie na styl jaki ma "slupek".Mysle o zmianie tylnych na jakies ciensze,zeby nie odstawaly zbytnio od sciany.Moze znacie jakies za rozsadne pieniazki.
 

alef

New member
nawet jak głośniki są w typie RX-FX? wieszaki zamontowane w tylnej ściance obudowy...więc chyba dość słabo byłoby z wykonaniem takiego "ustawienia"...no ale może się mylę
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Właśnie, ciekawe jak się ma brzmienie i poprawne efekty surround z tego typu głosniczków zawieszonych bezposrednio na ścianie, wg zaleceń producenta, od typopw kierunkowych tyłów? Temat rzeka i już wałkowany. Odpowiedź pewnie w stylu co było pierwsze, jajo czy kura?
 

pkomp

New member
Odsuń kanapę od rogu i postaw kolumny na podstawkach - nie montuj tak jak kolega do ściany bo i nieraz zdarzy ci się zachaczyć glową....


ps.jak już to kanapa NAROŻNA....kupujesz sprzęt a z językiem ojczystym masz problem.
 

wojna817

New member
Czyli można zawiesić na ścianie, czy nie??? No bo po co byłyby te "dziureczki" na tylnej ścianie???? Pomóżcie bo nie wiem, czy wieszać.... Zdaję sobie sprawę, że stojaki byłyby o niebo lepsze, ale ..... owieszenie na ścianie jest "tańsze". No ale jak trzeba będzie to i stojaki się skombinuje. Tylko co z tą ścianą????
 
Do góry