Jak rozmiescic kino w takim pokoju?

RafalHDR

New member
Witam, mam taki problem. Jak rozmiescic kono w takim pokoju?
Fronty dac obok telewizora, obok Pc czy jeden kolo pc a drugi obok tv?


Uploaded with ImageShack.us

Sprzed to Koda F-51, Koda SW-1000 v.2 i Pioneer VSX-520-K
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z tego schematu nic nie wynika. Nie naniosłes scian i reszty, okien, drzwi, mebli, nie podałeś ile ma powierzchnia pokoju. Zrób zdjęcia, porządny schemat z góry i wrzuć. Gdzie częsciej ogladasz filmy z TV czy z monitora komputera? to pierwsze pytanie gdzie ustawisz frony, a pozniej będziemy kombinować z przestawianiem łóżka :)
 

RafalHDR

New member
Pokoj jest dosc spory 30m2.
Najczesciej slucham muzyki z komputera siedzac przed komputerem i do tego chce rozmiescic kolumny tak aby byla jak najlepsza jakosc, na lozku jestem jak ogladam filmy badz gram na x360.
Przenoszenie mebli nie wchodzi w gre.



Uploaded with ImageShack.us
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) z komputera nie uzuskasz dobrej jakosciowo muzyki, w kazdym razie nie na tyle, by zawracać sobie głowę "jak najlepszą jakością" jak napisałeś.

2) Skoro z komptera słuchasz muzki, to nie potrzbujesz siedziec przy frontach w czasie pracy przed komputerem, wiec spokoonie mozesz pociagnąć odpowiedni kabel z kompa do wzmacniacza, a fronty rozstawić po bokach TV

3) ale zaproppuj prosze jak chciałbys rozstawic tylne glosniki, bo nie rozumie. Poprawne i najlepsze wrazenia przestrzenne otrzymasz siedząć symetrycznie wzgledem prawych i lewych głośników, równiez (szczegolnie) tylnych. Lezysz na łożku ogldajac filmy, wiec w najlepszym razie bedziesz musiał je rozstawic po bokach łóżka, ale to za wąsko. Fronty po kokach TV tez dosc wąsko. Nie masz odpowiedniego miejsca do ogldania filmow przy takim ukladzie mebli.

4) Nadal malo wynika z takiego podejscia. wrzuc fotki, dokladnie zwymiaruj pomieszczenie, wszystkie meble. Cos pewnie daloby sie wykombinowac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Jesli ten mały element pzred prostokątem "PC" to krzesło przy biurku, to przy takim układzie jak narysowałeś możesz siedzieć na nim oglądając filmy z dźwiekim przestrzennym.

2) W dodatku front przy oknie nie ma czym oddychać

3) Leżąc na łóżku będziesz słyszał niemal wyłącznie lewą stronę.

4) a central?

5) w pokoju z kinem dmowym musisz miec priorytet oprawnego ustawienia elementów do ogladania i słuchania, a dopiero potem umijscawiac resztę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ustawienie z postu nr 7 to mistrzostwo świata. Gdyby kontynuowac tą koncepcje, musialbys central powiesic na srodu pokoju na sufice, a sub dać przy uchu :)

Skoro nie jest źle to po co ten temat? Nie gniewaj sie, ale widac, ze nie masz pojęcia o KD. Zupełnie ominąłeś podstawy. W każdej instrukcji do zmplitunera i zestawu kolumn jest schemat jak poprawnie rozmieścić elementy. Jest multum stron i prasy na ten temat. To na prawde podstawy. POczytaj trochę, nie trzeba dużo.

Jednego nie rozumie; kupiles duze gabarytowo kino nie mogąc (w Twoim przypadku chyba raczej nie chcąc) go prawidlowo rozmiescic. Masz spory pokoj, masz w nim nawet sporo miejsca, tak wynika ze schematu. Wiem, ze rysunek nie jest w zadnym stopniu dokladny, ale zakladajac, ze nie mylisz sie duzo w wymiarach i proporcjach zapropoowalem ci kilka ukladow by moc dobrze i wygodnie obejrzec film posluchac muzyki, a i by pokój nie stracil na funkcjonalnosci. Wiem, ze jestem nadgorliwy, skoro pisales wyzej, iz nie mozna przestawiac mebi (zona, rodzice?). Lozko razi zawsze w kazdym pomieszczeniu do KD, bo jest dluzse niz szersze (nie jak kanapa) wiec by lezec musi zajmowac pol pokoju, a jesli jest plasko pod sciana, to na lozku trzeba siedziec. Szafa, komoda, PC wedle uznania, zmiesci sie. Sub dowolnie, a central chyba wiadomo. A kustycznie lepszy uklad dłuższy niz szerszy. Oczywiscie mozna jeszcze sporo pokombinowac.
 
Ostatnia edycja:

mactwar

New member
Cześć
Podłączę się pod temat, bo problem podobny.
Za jakieś dwa tygodnie będą mi w domku wylewać posadzki i w związku z tym powstał problem jak ustawić kolumny (przede wszystkim chodzi o surroundy), odległość od krawędzi sofy do tyłów według mojej koncepcji to około 1,5m.
Doradźcie proszę czy tak bedzie ok, czy może można to jeszcze zoptymalizować.
Na jakiej wysokości powinny być tyły??
Z góry dziękuję za szybkie sugestie.
 

Attachments

  • kd.JPG
    kd.JPG
    40,6 KB · Wyś: 251
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie jest OK. W takim ukladzie uzyskasz prawidlowy dzwiek przestrzenny, a tyly nie bedą niokomu przeszkadzac. Pamietaj tylko by skierowac je w strone sluchacza.
Co do wysokosci to roznie podaja. minimum to jakies 100-120 cm, nieco wyzej nic ucho, nieco wyzej niz tweeter we frontach, a max lub optimum to ok.150 cm, ale kazda firma podaje nieco inaczej i kazda twierdzi, ze jej ustawienia sa najlepsze. Ponoc do koncertow lepsze jest nizsze ustawienie, a do kina wyzsze, ale nie sadze by roznica byla slyszalna. Umnie kopolka wysokotonowa w tyłach jest na 140 cm
 
Ostatnia edycja:
Do góry