Jak przesłać dźwięk z PC do TV

manifestus

New member
Witam, posiadam TV Panasonic 50PY80 i podpiołem go kablem DVI-HDMI do komputera. Ale nie mam dźwięku. Więc chcę go przesłac kablem JACK 3,5 - 2x RCA jednak to nie działa. Próbowałem wetknąć wtyczkę w każdy otwór w karcie muzycznej i dzwięku nie ma.

Jak to zrobić? coś muszę w sofcie ustawić?
 

lukaszalbert

New member
Jest taki bajer że z kart graficznej możesz podłączyc jakoś pod dzwiękówke w pc-cie(chyba). I wtedy z kabla hdmi leci ci dzwięk. Ale dokładnie to niech inni ci to opiszą.
 

manifestus

New member
To oczywiste. Kablem DVi-HDMI podłączyłęm PC z TV by uzyskaćobraż. Potem kablem JACK 3,5 - 2x RCA by uziskać dźwięk. (RCA do TV w AUDIO IN) Jednak dźwieku uzyskać nie mogę :(
 

armi

New member
Bez reklam
DVI/HDMI - idzie tylko obraz
w karcie muzycznej w wyjście słuchawkowe mini-jack - w tv wejście audio 2x rca lub mini-jack = nie wiem jakie masz w swoim tv (a nie chce mi się szukać w necie :) )
 

blejdd

New member
Panowie.... Pan, ktory napisal, ze poprzez wyjscie hdmi z karty graficznej mozna miec dzwiek i obraz to prawda ;)

Jesli sie pposiada k. graficzna z wyjsciem hdmi to rowniez jest na karcie gniazdo do podlaczenia tasmy, za pomoca ktorej laczy sie grafe z muzyka i nastepnie graficzna przekazuje dzwiek z muzycznej do kabla hdmi.

jesli jednak nie posiadasz takiej grafy to polecam:

obraz - dvi/hdmi
dzwiek - minijack/minijack

gdybys mial amplituner dzwiek polecilbym coaxial lub swiatlowod (podejrzewam, ze chcesz ogladac filmy z kompa na tv).

Pozdro.!
 

armi

New member
Bez reklam
dziwny masz ten TV :) - masz tylko jedno wejście audio, ja u siebie w Sharpie mam 3 czy 4 :)

spróbuj jak masz podłączone tak jak pisałem wyżej przełączyć na kanał PC - tam może nie być obrazu a być dźwięk...

jeśli by tak było to albo trzeba w menu TV poszukać jakiegoś przypisania dźwięku do odpowiedniego kanału AV albo podłączenie przed d-sub
 

manifestus

New member
kabel podłączyłem pod zielony, przełączyłem na PC w TV i słychać dźwięk. Jedyne co zrobilęm, to ustawiłęm w zakładce NAGRYWANIE "wejście liniowe", chociaż wątpię, by to miało coś z tym wspólnego . Obrazu oczywiscie nie ma, jest na HDMI2 :(
Czyli potrzebuję jakiegoś innego kabla?
 

vib

New member
manifestus napisał:
Witam, posiadam TV Panasonic 50PY80 ...

Jak to zrobić?

jesli seria PY ma podobna konfiguracje menu jak PV to musisz zrobic tak:
- kabel dvi-hdmi podlaczyc do gniazda HDMI1
- kabelek audio podlaczyc do IN
- wejsc w menu po przleczaczeniu AV na HDMI1
- wybrac opcje dzwiek
- w ustawieniach przy polu HDMI1 wybrac: analog badz auto
 

pawek

New member
Zeby nie bylo za latwo , Przeczytaj instukcje strony 22 i 42 wszystko co pisza o hdmi 1 i hdmi 3 . Potem wybierz jedno z wejsc i postepuj tak jak jest napisane wrazie problemow pisz . Pozdro
 

manifestus

New member
Dziękuję. Nie wiedziałem,że jest jakaś różnica między HDMI1 a HDMI2. Podpiąłem "N"do 2 a PC do 1, i pojawiła się ta opcja w dźwięku HDMI, utawiłem więc na "analogowe" i muzyka gra :)
 

aneks

New member
W temacie dzwięku z PC po HDMI mam kartę ATI 4850 i posiada ona własną kartę dzwiękową która przesyła dzwięk poprzez HDMI. Sama karta nie ma wyjścia HDMI ale DVI i dołacza przejściówkę do HDMI. Z tego co wiem starsze modele kart ATI też mają te rozwiązanie lecz nie jestem pewien które.
 

gordo

New member
aneks napisał:
W temacie dzwięku z PC po HDMI mam kartę ATI 4850 i posiada ona własną kartę dzwiękową która przesyła dzwięk poprzez HDMI. Sama karta nie ma wyjścia HDMI ale DVI i dołacza przejściówkę do HDMI. Z tego co wiem starsze modele kart ATI też mają te rozwiązanie lecz nie jestem pewien które.

Ja posiadam Radeona 3870 i mam opcję przesyłu dźwięku przez DVI->HDMI. Wystarczy wybrać sterownik dźwięku 'ATI HD audio rear output' i mamy obraz + dźwięk jednym kablem HDMI. Piękna sprawa :)
 
Do góry