jak przepuscic sygnaly component przez amplituner?

solmar

New member
1080i a 1080p różnica - Philips 37 PF9830

Witam.
Mam taki dylemat:
chcialbym połączyć plazmę panasonica z amplitunerem poprzez component, a następnie do tego amplitunera podłączyć kilka urzadzen (dvd, pc itp) takze przez component w ten sposob uzyc amplitunera jako switcha dla sygnalow component.
I teraz pytanie -czy jest to rozsadne rozwiazanie?
Czy tlumiennosc wprowadzana przez ampli nie bedzie widocznie degradowac sygnalu (podobno -3dB) ?
Dodam, ze mysle o amplitunerach Denona 1706 lub 1906, Yamaha v657 lub Sony STR-DE698 (lub 898 lub 998)

Solmar
 

tuptus55

New member
Re: 1080i a 1080p różnica - Philips 37 PF9830

Wybierając amplituner sprawdź czy ma PRZETWORNIK OBRAZU, który sygnał wprowadzony jednym rodzajem złącza może wyprowadzić innym rodzajem. Chyba, że wszystkie źródła podłączysz do amplitunera po komponencie. Czy jest tłumienie też zależy od amplitunera bo może być wzmacniacz sygnału wideo ale tylko jak jest kowersja rodzaju złącza, a jak przełącza komponent-komponent to nie ma wzmacniacza i jest tłumienie. Najgorsze jest to, że często takich informacji nie ma w instrukcji obsługi. Szukaj testów tych urządzeń w gazetach AV, także zagranicznych często takie rzeczy wyłapują.
 

solmar

New member
Z tych modeli wymienionych przeze mnie prawie wszystkie konwertują sygnał do componentu z s-video lub composite (poza sonym STR-DE698).
Wszystkie przyznają się do tłumienia na poziomie -3dB i wszystkie przenoszą wystarczające pasmo do przesłania sygnału HDTV w formacie 720p lub 1080i.
Z powodu niezbyt szerokiego pasma dla sygnału component odpadło już kilka innych wypatrzonych przeze mnie amplitunerów -między innymi Harman oraz Pioneery.
Tak więc wątek teoretyczny mam już za sobą -wymienione modele powinny współpracować z HDTV po componencie i z tego co wyczytałem na zagranicznych forach współpracują, tylko nigdzie nie znalazłem informacji o tym czy wiąże się to z widocznym pogorszeniem sygnału.
Miałem nadzieję, że ktoś może już to testował lub ma taki sprzęt i mógłby sprawdzić "organoleptycznie" ;-)) czy te -3dB są do zaakceptowania.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kurczę dzisiaj miałem sprawdzić ale mi się nie udało, mam nadzieję, że jutro znajdę 5 min.
 

solmar

New member
Już sobie sprawdziłem -na Denonie 1906 sygnał po komponencie jest ok -nie zaobserwowałem spadku jakości sygnału.
dzięki
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdziłem wcześniej, ale zapomniałem napisać, H/K przepuszcza bez problemu sygnał HD i spadku jakości także niezaobserwowałem, sprawdzałem na modelu 235.

Pozdrawiam
 

frytek

New member
czyli rozumiem ze jezeli amplituner ma prztwarzanie obrazu przez komponent to spokojnie moge do niego podlaczyc kino domowe a ten ampli do tv? oczywscie nie znaczy to ze sygnal bedzie skalowany w gore? a mzoe jednak tak? zastanwiam sie nad taka yamaha HTR5930 i jakims kinem do niej.. i zastanwiam sie czy filmy dvd beda dobrze wygaldaly na duzym lcd? czy obraz ebdzie przez cos skalowany do 1080i czy nie?
 
Do góry