Jak poradzić sobie z przesunięciem dźwięku?

djslavko

Member
Witam!
Jak sobie z tym poradzić? Film w mkv. i rozjechany dźwięk. Oczywiście Media sever.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Masta_J z całym szacunkiem do Ciebie, ale w problemie podajesz temat ze ponad 100 stronami postów i ma sobie szukać po za tym problem "rozjechanego" dźwięku to nie tylko w MKV2VOB występuje. Jest tak też w np tsMuxeR czy innych tego typu programach.
Ja radzę sobie z tym w ten sposób, że w programie MediaInfo sprawdzam opóźnienie ścieżki dźwiękowej względem obrazu, potem w programie tsMuxer wpisuje tą wartość opóźnienia w zakładce "General track option" --> Delay (in ms) ... i wpisujesz. Przeważnie pomaga. Często też zmieniam FPS na 25, ale głównie zmieniam ten Delay.
Program MKV2VOB niestety nie ma takich funkcji (chyba, że ja nie umiem korzystać) więc według mnie wyklucza się pisanie takiego czegoś w jego temacie ;)


Pozdro.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masta_J z całym szacunkiem do Ciebie, ale w problemie podajesz temat ze ponad 100 stronami postów i ma sobie szukać
Błąd, nie pisałem o szukaniu a pisaniu tam zamiast zaśmiecać forum nowym wątkiem...

po za tym problem "rozjechanego" dźwięku to nie tylko w MKV2VOB występuje. Jest tak też w np tsMuxeR czy innych tego typu programach.
... poza tym pisałem jeszcze o wątku o media serverze i tam powinno się to pytanie znaleźć.

Ja radzę sobie z tym w ten sposób, że w programie MediaInfo sprawdzam opóźnienie ścieżki dźwiękowej względem obrazu, potem w programie tsMuxer wpisuje tą wartość opóźnienia w zakładce "General track option" --> Delay (in ms) ... i wpisujesz. Przeważnie pomaga. Często też zmieniam FPS na 25, ale głównie zmieniam ten Delay.
Program MKV2VOB niestety nie ma takich funkcji (chyba, że ja nie umiem korzystać) więc według mnie wyklucza się pisanie takiego czegoś w jego temacie ;)


Pozdro.
Nic nie wyklucza. mkv2vob nie obsługuje audio delay i to warto w tym temacie jak najbardziej napisać.
Problem ten wynika najczęściej z tego, że video i audio pochodzą z różnych releasów, często mają inny framerate i stąd się później wszystko rozjeżdża.

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Prościej mówiąc najczęściej jest tak, że obraz jest z płyty Bluray a dźwięk z DVD. Niektórzy potrafią umiejętnie zripować film i wszystko gra a niektórzy nie. Według mnie warto gdzieś ten temacik zostawić na wierzchu wkońcu w jednym miejscu byśmy umieścili sposoby na ten problem ja już swój opisałem jak znacie inną taktykę to ją przedstawcie ;)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
wrzucilem do mediainfo ale niewiem gdzie szukac tej informacji ....
Skoro już wrzuciłeś do MediaInfo to potem wchodzisz w zakładkę View (widok) i wybierasz Tree (drzewo) i masz wszystkie informacje o pliku. Opóźnienia musisz szukać w informacjach o Audio.
 

Mystek

New member
Masta_J, sorki myslalem ze sie doda automatycznie bo napisalem odrazu.


Forest, w opisie AUDIO mam opoznienie wideo 1s0ms wiec jak ustawic delay w tsMuxer ? plus jeden czy minus jeden czy jak ?

A w opcjach output co ustawic by bylo widzialne dla ps3?
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Forest, w opisie AUDIO mam opoznienie wideo 1s0ms wiec jak ustawic delay w tsMuxer ? plus jeden czy minus jeden czy jak ?

A w opcjach output co ustawic by bylo widzialne dla ps3?
Jeśli jest 1s0ms to wpisujesz w Delay 1 jeżeli w innym filmie będzie np 2s200ms to w Delay wpisujesz 2200 itd.

Outbut ja osobiście zaznaczam AVCHD bo potem film wypalam na płycie a też możesz użyć TS lub M2TS i wtedy nagrywasz płytkę jako dysk z danymi lub możesz też na pendrajwa, ale tylko jeśli plik nie przekroczy 4GB ;)
 

ps_user

New member
Bez reklam

Ja radzę sobie z tym w ten sposób,...

Szkoda że na tym forum nie ma dodawania punktów REP za pomoc, może częściej widzielibyśmy porady niż linki do Google.
Forest, dzięki za porady, przy okazji potestuję, bo wiele razy wcisnąłem "skasuj plik" zamiast "BURN". Pewnie sprawdzę dopiero za jakiś czas. Na pewno łatwiej wtedy będzie znaleźć ten wątek w celu przypomnienia solucji, niż inny zawierający kilkaset postów.:smile:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ludzie czy Wy nie rozumiecie, że polski lektor to jest padaczka?
Nie dość, że traci się połowę z audio przez polskiego lektora to się zawsze będzie rozjeżdżało.
Ludzie, którzy kodują z BD w 99% nie mają dostępu do płyt z polskim lektorem, dlatego zawsze jest oryginalna ścieżka dźwiękowa i do tego dobiera się napisy.
Więc jeden z drugim ściągają takiego mkv z BD i dorzucają tam lektora z czego popadanie, to z DVD, to z jakiegoś DivXa, co tam jest pod ręką.
W tym momencie video i audio pochodzą z różnych wydań i prawie zawsze się będą rozjeżdżać a już tym bardziej jak mamy np. NTSC video i PAL audio czy czasami odwrotnie.
Zapomnijcie więc o lektorze, original audio + napisy to jest to a i problemów z synchro jest 90% mniej jak się ściąga dobre releasy.

Pozdrawiam,
 
Do góry