Jak poprawić obraz w LCD Toshiba????

wojtekhull

New member
Witam wczoraj zakupiłem LCD Toshiba 40XV733G. Podłączyłem go do kablówki analogowej no i wielki zonk bo obraz mam gorszy niz na telewizorze kineskopowym. Nie wymagam cudow bo to wkoncu nie HD tylko obraz analogowy ale wydaje mi sie ze powinno byc troche lepiej. Czy wewnetrzny wzacniacz antenowy tv kablowej typu AI-223 moze pomoc????? To koszt okolo 100zl i niechce wyrzucac ich w bloto. Prosze o odpowiedz.
 

jacek5d

New member
Wzmacniacz nic nie pomoze - wzmocni tylko sygnał i szumy, ale jego jakości nie poprawi.
Zmień sygnał lub wymień jeżeli możesz na plazmę - zagra zdecydowanie lepiej.
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli ktoś ma ciemno w pomieszczeniu to plazma będzie lepszym wyborem, ale jeśli ogląda również w słoneczny dzień/przy zapalonym świetle to proponuję kupić lustro, wyjdzie taniej :)
 

don111

Banned
przesada... przy plaźmie z dobrym filtrem bez problemu można oglądać przy dowolnym świetle, chyba że jak w sklepie masz zainstalowany cały sufit świetlówkami... plazma bez filtra nie odbija więcej niż zwykłe crt, tyle lat ludzie je oglądali i jakoś nikt z tego dramatu nie robił...
poza tym w takich kiepskich warunkach źle się ogląda na obojętnie jakim tv, w tym LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a jakie masz warunki w mieszkaniu i jak masz podłączony ( czym) telewizor ?
Jaki masz kabel ?
 

Selbstverstand

New member
Doradzili Ci lcd i teraz sobie radź...

Witaj wojtekhull,
w Twoim przypadku zdecydowanie warto zmienić tv na plazmowy. Kombinacje z sygnałem wiele nie zmienią, niektóre lcd taki obraz po prostu mają. Nie chodzi o to, że plazmy nadają się do sygnału analogowego niskiej rozdzielczości, bo to by znaczyło że tv z panelami plazmowymi mają lepsze przetworniki a/c - kompletna bzdura, nie ma takiego związku. Więc nie masz co się obawiać, że utracisz na jakości w hd.

Pogląd reprezentowany przez destructor'a jest raczej przerysowany. To prawda, że Twoja Toshiba lepiej poradzi sobie w słońcu niż proponowany X20 Panasonica. Jeśli oglądasz tv głównie w weekendy, w czasie najostrzejszego słońca to zostań przy aktualnym urządzeniu. Jeśli nie, zmień tv.

Generalnie takie stwierdzenia o lustrze, świadczą o braku doświadczenia. Nie wystarczy naoglądać się w sklepach - w domu zawsze jest inaczej, więc taka wiedza sklepowa jest po prostu fałszywa.

Zobacz te 2 filmy, jasne pomieszczenia, są odbicia, ale nie ma problemu z oglądaniem i tv nie są takie blade, jak to jest w sklepach. Jednak trzeba uczciwie stwierdzić, że akurat te modele (G20, PK550) radzą sobie w takich warunkach lepiej niż X20.
YouTube - Panasonic TX-P42GW20 Surren
YouTube - LG 50PK550 Blu-ray movie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nawet nie wiadomo czy nie podłączył kablem np. za
5 zł i ma przebicia i szumy.
Z pewnością sprawdzi podłączając dowolne dvd i zaręczam że będzie super zadowolony.
 

LUPO78

Banned
najpierw sprawdź czy masz wszystko ok z kablem antenowym i poszukaj programów ręcznie,bo automatycznie to nieraz jedna wielka kupa g wychodzi
 

wojtekhull

New member
Dziekuje wszystkim za te odpowiedzi, to forum jest super szkoda ze szybciej na nie nie trafilem. Telewizora raczej nie bede wymienial bo w listopadzie kupuje n-ke lub polsat wiec ewentualnie do tego czasu sie przemecze. Zaintrygowala mnie jeszcze sprawa przewodu, rzeczywiscie mam przewod za okolo 5zl ale czy to ma jakies znaczenie przy sygnale analogowym??????
 

destructor

New member
Bez reklam
Może być. Zaopatrz się w kabel z dobrą osłoną ale bez przesady z ceną, można kupić też za niewielkie pieniądze. Dobrze osłonięty kabel jednak dużo daje.
 

wojtekhull

New member
Hmm. Jest to najzwyklejszy przewod antenowy. Poprostu nie wiedzialem ze przy telewizji analogowej przewod ma znaczenie. Nie wiem jednak czy inwestowanie w lepszy przewod cos poprawi.
 
Do góry