jak połączyć

moj.skarb

New member
wszystko

posiadam zestaw tv panasonic 42g20 dvd pionieer 420 wzmak yamaha rx 797 jamo 606 para i tuner n-ki nie wiem jaki .swiadomie wybrałem zestaw stereo i używam do ogładania tv słuchania muzyki i radia .mam tuner podłączony do wzmacniacza przez cinche z tym ze marnej jakości , podobnie dvd do wzmaka .pytanie czy tracę dużo na jakości przy słabych kablach? tuner do tv przez hdmi
 
D

Deleted member 141725

Guest
Pamiętaj, że masz amplituner stereo czyli cenisz dźwięk. Nie kupuj kabla optycznego bo go nigdzie nie podłączysz. Nie masz w amplitunerze wejścia. Tylko analog. Uważam że 2xRCA Klotz za ok 60zł załatwi sprawę - taniej ewentualnie coś z profigold.
 

muzyk219

New member
Pamiętaj, że masz amplituner stereo czyli cenisz dźwięk. Nie kupuj kabla optycznego bo go nigdzie nie podłączysz. Nie masz w amplitunerze wejścia. Tylko analog. Uważam że 2xRCA Klotz za ok 60zł załatwi sprawę - taniej ewentualnie coś z profigold.
Jak to nie posiada wejścia optyczego? Jakoś widziałęm ten ampli i ma! A co do dzwięku z optyka czy też 2X rca to juz jego wola i upodobania.Optyczny nie wprowadzi żadnych strat a analogowe połączenie pozwoli na modyfikowanie końcowego brzmienia. Czy lepsze połączenie po optyku? To jak gdybyć czy smaczniejsze gruszki czy marchewki. Zaleciłem mu by użył optyka w kwestii łatwości połączenia. Nie wiem czy "jakość" analogowego połączenia dekodera "n" -ki ma jakies znaczenie, to dekoder satelitarny a nie odtwarzacz CD. Więc na Boga,radźmy z głową by głowny zainteresowany był zadowolony a nie próbujmy go uszczęśliwiać na siłę.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Jak to nie posiada wejścia optyczego? Jakoś widziałęm ten ampli i ma!...Więc na Boga,radźmy z głową by głowny zainteresowany był zadowolony a nie próbujmy go uszczęśliwiać na siłę.

Nie na siłę szczególnie wprowadzając w błąd :)
RX 797 amplituner stereo nie ma przetwornika CA i tym samym nie ma wejścia cyfrowego. Jeżeli widziałeś i twierdzi, że ma to albo widziałeś inny model albo nie wiesz jak wygląda wejście optyczne. Sorki za uszczypliwość :), ale słyszałem nie raz ten model i jest to dobry amplituner stereo bez niepotrzebnych bajerów rodem z Kina Domowego.
 
Do góry