Jak połączyć ze sobą cztery elementy

hhmariusz

New member
Witam wszystkich.
Niedawno wymieniłem cały sprzęt video-audio na nowy i nie mogę sobie sam poradzić z jego połączeniem w jedną całość. Nowoczesna technologia przerosła mnie na całej linii.
Proszę o pomoc - jak połączyć ze sobą TV, DVD, Amplituner i NBOX HDTV z telewizji N.
Poniżej wymienię wszystkie gniazda wejściowe które zidentyfikowałem w sprzęcie (niektóre są dla mnie zupełną nowością) i proszę kogoś o radę co połączyć z czym i za pomocą czego;)
TV-LG-32LC-3R
- Scart - 2 szt
- Component in
- S-Video
- Video-Audio
- HDMI
- RGB in
- Variable Audio out
NBOX HDTV
- USB
- Ethernet
- HDMI
- Komponentowe analog YPbPr
- Scart
- Analogowe audio
- Optyczne
DVD Pioneer 696 AV
- Scart
- S-Video out
- Component video out
- Audio out 5.1
- HDMI
- Optical digital audio out
- Coaxial digital audio out
Amplituner Pioneer VSX-516
- Optical
- Coaxial digital audio
- Analog audio
- Video cables
- USB
Wymieniłem chyba wszystko chociaż nie jestem pewien czy dobrze je nazwałem. Proszę o pomoc, sam nie dam rady.
 

Holt_

New member
Bez reklam
jak ma mój głupi rozum DVD i N-box componentami (obraz) i optycznymi (dźwięk) do amplitunera, a z amplitunera component do TV. Ten Pioneer ma zdaje się 3 wejścia Component i jedno wyjście????
 

hhmariusz

New member
Z ilością to nie jestem pewny, na amplitunerze jest masa wejść, a nie są one opisane jednoznacznie (dla mnie).
Dzięki za głos w sprawie.
Czy przy takim połączeniu będzie możliwy odbiór dźwięku i obrazu w najwyższej cyfrowej jakości?
Co z niewykorzystanym łączem HDMI?
 

Holt_

New member
Bez reklam
hhmariusz napisał:
Z ilością to nie jestem pewny, na amplitunerze jest masa wejść, a nie są one opisane jednoznacznie (dla mnie).
Dzięki za głos w sprawie.
Czy przy takim połączeniu będzie możliwy odbiór dźwięku i obrazu w najwyższej cyfrowej jakości?
Co z niewykorzystanym łączem HDMI?

możesz podłączyć przed HDMI N-boxa bądź DVD, oczywiscie, ale:

1. nie wiem, czy twój TV LG będzie dobrze współpracował z N-boxem po HDMI ze względu na tzw problem HDCP. Tak czy siak czekałoby Cię prawdopodbnie osobne wypuszczenie dźwięku z Nboxa.

2. przy podłączeniu DVD do TV tylko przez HDMI dźwięk będzie z głośników TV, więc też lepiej wyprowadzić go z DVD przez optyka do ampli. Natoamist kwestią otwartą pozostaje czy będziesz dostrzegał różnicę na tym TV w jakości połączenia component i HDMI. Nie wiem, jakiej klasy skaler do wyższych rozdzielczoci ma wbudowany ten odtwarzacz Pioneera.

Najlepiej pożycz sobie może od kogoś jakiś kabel HDMI i Component i porównaj sobie wrażenia....
 

hhmariusz

New member
Witam.
Dzisiaj zastanowiłem się nad Twoją propozycją i zauważyłem nieścisłość,
proponujesz połączenie:
nbox-amplituner coponent i optyk
dvd-amplituner component i optyk
amplituner-tv component i optyk
- z wyliczenia wynika, że amplituner powinien mieć trzy gniazda optyczne a ma jadno.
Może ja coś żle zrozumiałem?
Na czym polega problem HDCP tzn. jak go rozwiązać, faktycznie gdy połączę kablem HDMI nbox i telewizor to w wysokiej rozdzielczości mam tylko obraz bez głosu (kilka razy udało się z głosem nie wiem dlaczego) potrafisz (potraficie? zapraszam innych czytelników do zaproponowania rozwiązań własnych) to wytłumaczyć? Nbox na pewno inaczej działa po ostatniej zmianie oprogramowania.
 

hubertc

New member
hhmariusz napisał:
amplituner-tv component i optyk
No tutaj to napewno bez optyka. Dźwięku nie ma potrzeby ciągnąć do TV, można podłączyć dźwięk Z TV do amplitunera, ale to już analogowo. (np 2x chinch).

Jeźeli amplituner ma tylko jedno wejście optyczne, to podłączysz np dvd optycznym kablem, a dekoder n-ki zwyczajnym kablem (też cyfrowo).

hhmariusz napisał:
Na czym polega problem HDCP tzn. jak go rozwiązać, faktycznie gdy połączę kablem HDMI nbox i telewizor to w wysokiej rozdzielczości mam tylko obraz bez głosu (kilka razy udało się z głosem nie wiem dlaczego) potrafisz (potraficie? zapraszam innych czytelników do zaproponowania rozwiązań własnych) to wytłumaczyć? Nbox na pewno inaczej działa po ostatniej zmianie oprogramowania.

Tu się nie wypowiadam, gdyż nie znam tematu.

\OPCJA 1\
Jeśli jednak sprawiłbyś, żeby n-ka działała po hdmi z głosem to i tak musiałbyś miec podłączony dekoder n-ki do amplitunera, gdyż Twój TV nie ma cyfrowego wyjścia audio (z tego co w instrukcji zobaczyłem).
Poza tym, któreś z urządzeń (nbox, dvd) musiało by i tak być podłączone poprzez komponentowe złącze (gdyż TV ma tylko jedno wejście HDMI).

\OPCJA 2\
Na Twoim miejscu podłączyłbym DVD komponentowym oraz optycznym kablem, a N-kę komponentowym oraz kompozytowym (cyfrowe audio) do amplitunera. Amplituner komponentowym do telewizora, oraz wyjście analogowe audio z TV do amplitunera.

"Tracisz" w takiej konfiguracji połączenie HDMI, jednak jestem niemal pewien że różnicy pomiędzy HDMI a komponentem nie zauważysz. Oczywiście powinieneś najpierw sam zobaczyć 'różnice'.
 

Archie

New member
a ja mam nieco podobny problem. Czy istnieje mozliwosc takiego polaczenia nagrywarki DVD z tunerem Cyfrowego Polsatu (samsung 305G) aby mozna bylo nagrywac inny program niz aktualnie ogladany??. Innymi slowy czy mozna wgrac do tunera nagrywarki liste kanalow z dekodera?
Przepraszam za brak polskiej czcionki, ale pisze z pracy (za granica)
Pozdrawiam wszytskich forumowiczow
 

hhmariusz

New member
Witam.
Hubertc dzięki za zabranie głosu, poproszę o dojaśnienie schematu.

1. Jeśli dobrze odczytałem proponujesz:
DVD - Amplituner : component + optyczny
Nbox - Amplituner : component + kompozyt(?)
Amplituner - TV : component + analog audio

2. Przyglądałem się wejściom do Amplitunera i nie mogę zidentyfikować 2xwejście i 1xwyjście component (laik ze mnie totalny) czy aby są? To jest razem 3x3=9 gniazd. Chcę się upewnić na 100% bo muszę dokupić kabel/3 kable component a tanie one nie są.

3. Czy wymieniony przez Ciebie kompozyt to to samo co Coaxial?

Będę wdzięczny za dalsze instrukcje:eek:k:
 

rafal11998

New member
3. Czy wymieniony przez Ciebie kompozyt to to samo co Coaxial?

Będę wdzięczny za dalsze instrukcje:eek:k:[/quote]


Witam
Komponent- to ten potrójny kabel przesyła bardzo dobrą jakośc obrazu
Kompozyt- to pojedyńczy kabel przesyła obraz ale już gorszej jakości
Coaxial- to kabel cyfrowy przesyła audio
Optical-to kabel cyfrowy przesyła audio

DVD podłacz komponentem do TV i Coaxialem do ampli
NBOX podłącz HDMI do TV i optykiem do ampli i dodatkowo żebyś nie mósiał np. ogładac wiadomości z włączonym amplitunerem (chyba ze chcesz) zwykłym RCA (cinczami) i tyle.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
hhmariusz napisał:
3. Czy wymieniony przez Ciebie kompozyt to to samo co Coaxial?

tak, to samo, tzn Hubert miał na mysli Coaxial. A w ogóle sorry za pomyłkę, źle przeczytałem opis Twojego ampli i zrozumiałem, że ma trzy wejścia optyczne.
 

hubertc

New member
hhmariusz napisał:
3. Czy wymieniony przez Ciebie kompozyt to to samo co Coaxial?

Koledzy już objaśnili.. :)

hhmariusz napisał:
Dziękuję wszystkim,
wydaje mi się że wiem więcej i złożę układankę w całość

Nie ma sprawy i w razie czego pisz.

Archie napisał:
a ja mam nieco podobny problem. Czy istnieje mozliwosc takiego polaczenia nagrywarki DVD z tunerem Cyfrowego Polsatu (samsung 305G) aby mozna bylo nagrywac inny program niz aktualnie ogladany??. Innymi slowy czy mozna wgrac do tunera nagrywarki liste kanalow z dekodera?

Wg mnie nie ma takiej możlwości w jakimkolwiek tunerze telewizyjnym, o ile nie ma on zintegrowanej nagrywarki DVD/HDD.
 

hhmariusz

New member
Witam kolegów.
Podłączyłem wszystkie cztery elementy tak:
TV-DVD - component
TV-Nbox - HDMI
DVD - Amplituner - coaxial
Nbox - Amplituner - optyczny

działa ok. ale głos tylko przez amplituner i zestaw głośników (głos extra),
bez głosu przez HDMI w telewizorze,
głosu nie ma również po podłączeniu dodatkowymi kablami alogowymi 2 RCA z TV do Nbox.
Co może być powodem braku głosu w głośnikach TV?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Przy braku głosu w TV przy połączeniu kablem HDMI , należy wybrac w nboxie (przycisk RES na panelu przytrzymac parę sekund) ustawienie DVI.Powinno po kablku 2xRCA przesłac dzwięk do TV.
 
Do góry