Jak polaczyc laptopa z wyjsciem D-Sub z TV bez wejscia D-Sub?

tomaszgoogle

New member
Witam,
O dwóch dni przeszukuję forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, ale coś nie mogę znaleźć, wiec zakładam nowy wątek.
Od tygodnia mam elegancki telewizorek Philips PF7321 i chciałem go podłączyć do laptopa. Niestety telewizor nie posiada wbudowanego gniazda VGA (D-Sub). Wyjścia z laptopa mam tylko VGA i S-Video.
Na początek pożyczyłem od znajomego kabel S-Video – Scart (Eurozłącze), ale obraz, jaki uzyskałem na TV pozostawiał dużo do życzenia (napisy były tak niewyraźne, że niektórych nie dało się nawet odczytać). Mam doświadczenie z poprzednim naszym telewizorkiem (to był Samsung LE32M71), który po podłączeniu poprzez zwykły kabel VGA wyświetlał rewelacyjnie (przynajmniej jak dla mnie) obraz z komputera włącznie z próbkami HDTV, które miałem ściągnięte z netu.

I tutaj mam pytanie. W jaki sposób z możliwie najmniejszą stratą jakości podłączyć tego Philips do wyjścia D-Sub z laptopa? Czy kabelek łączący D-Sub -> YPbPr (Component Video) było by wystarczającym rozwiązaniem, czy szukać czegoś, co przerobi mi sygnał z D-Sub na HDMI (o ile coś takiego istnieje – na razie nie spotkałem)?

Podaję złącza Philipsa – może ktoś zna inne rozwiązanie:
Złącze Ext 1 Scart: Złącze audio L/P, Wejście i
wyjście CVBS, RGB
Złącze Ext 2 Scart: Złącze audio L/P, Wejście i
wyjście CVBS, Wejście S-video
Inne połączenia: Antena IEC75
Złącza z przodu/z boku: Wejście CVBS, Wyjście
na słuchawki, Wejście S-video, Wejście audio L/P
Liczba złącz Scart: 2
Ext 4: Gniazdo YPbPr
Ext 5: HDMI
Ext 6: HDMI

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdr. Tomasz
 

mruvek

Klub HDTV.com.pl
VIP
eee ;/

co to za kabelek nie widzialem takiego ?? ja kupilem wczoraj kabel d-sub na wejsciu i RGB na wyjsciu i cholera po podpieciu do kompa i tv lcd 26pf7321 z drugiej na tv pisze ze nie dostaje sygnalu ;/ nie wiem co z tym zrobic bo to byl moj jedyny pomysl jak te dwie rzeczy polaczyc ;/ ( na karcie graf, jakis stary mx400, jest tylko wyjscie vga czyli d-sub )
pomocy bo zaraz skocze do sklepu wydac kolejna kase na kabel d-sub i euro z drugiej ;/ i pewine znowu d**a ;/
 
Ostatnia edycja:

luigi

New member
@mruvek
Nie ma sensu brać kolejnych kabli , musi być dokładnie taki sam jak wyżej na obrazku czyli z końcówką 5 RCA (coś jak cinche),3 żyły to sygnał RGB a pozostałe 2 to synchronizacja H/V bardzo ważna -bez tego nie będzie obrazu. Tak jest podane w instrukcji LCD.
D-sub <----> HDMi da radę teoretycznie podłączyć, ale zważywszy że sygnał wyjściowy jest analogowy trzeba zastosować konwertery sygnału.
:confused: :confused: :confused:
Teraz myślę że jedynym rozwiązaniem jest przerobienie kabla u znajomego elektronika lub samemu. Przeglądając internet to kabel jest dostępny tylko na zagranicznych stronach-niestety :(
Jakbyś znalazł kabelek "u nas" to daj cynk,
< kosztuje coś ok. 12$, wpisz w wyszukiwarkę HD 15 to 5 RCA >
pozdrawiam
 

mruvek

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli mam zbedny kabelek ;) bo na wyjsciu sa tylko 3 kolory i nic wiecej ;/ nie chce ktos kupic :)??
/ a jest sens podlaczac czyms co z d-sub robi wyjscie eurol ??
czy strata jakosci bedzie masakryczna ?? tego kabelka na 5 kolorow nigdzie nie widze na necie niestety w Polsce;/
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
Teoretycznie konwersja VGA->komponent może być wykonana pasywnie. Należy wprowadzić synchronizację i wykonać prostą arytmetykę RGB->YPrPb ale jakość takiego rozwiązania będzie zawsze niska niestety.
Rozwiązania aktywne (box z własnym zasilaniem) są jedynymi wartymi uwagi.
 

tomaszgoogle

New member
tomaszgoogle napisał:
Witam,
O dwóch dni przeszukuję forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, ale coś nie mogę znaleźć, wiec zakładam nowy wątek.
.....
Nie wiem na ile to bedzie przydatne dla przegladajacych ten watek, ale mnie ww. polaczenie udalo sie zrealizowac w zupelnie inny sposob.
Do laptopa, ktorego chciałem podalczyc dokupilem za 45 zl stacje dokujaca (na szczescie zasilacz, ktory dostalem z lapkiem daje rade, bo koszt takiego, ktory udzwignie zadokowanego Della to juz ok 100zl), ktora to posiada wyjscie DVI. Katalog produktow tanich i drogich, laczacych DVI z HDMI jest ogromny, wiec bylo w czym wybierac.
Dopiero teraz moge stwierdzic, ze Samsung duzo lepiej radzil sobie z HDTV z lapka niz moj obecny Philips. Szkode, ze zupelnie nie radzil sobie z kolorami :(
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10266
 

_MarSs_

New member
Mam ten sam problem i jak się dowiedziałem jedynym rozwiązaniem jest taki kabel http://img11.picsplace.to/img10/24/kabel.jpg , który nawet na all***o jest niedostępny.
Kiedyś myślałem że wystarczy przejściówka d-sub na dvi a potemjuż tylko kabelek DVI-HDMI i po krzyku lecz sygnał D-SUB jest analogowy i nie jest kompatybilny
HD 15 to 5 RCA
To rozwiązanie całkowicie odpada, bo TV nie przyjmie rozdzielonej synchronizacji.

ja kupilem wczoraj kabel d-sub na wejsciu i RGB na wyjsciu i cholera po podpieciu do kompa i tv lcd 26pf7321 z drugiej na tv pisze ze nie dostaje sygnalu ;/
Do tego kabla -jak przypuszczam sumatora synchronizacji H i V takiego jak tu: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_42675.html- potrzeba jeszcze odpowiedni program do komputera (PowerStrip). Jednak jakość bedzie mizerna, bo w najlepszym wypadku uzyskamy jakość PAL.


Pozostaje: dla Radeona http://www.svideo.com/hdtvr8500.html ale trudno go znaleźć, dla wszystkich kart: http://www.profan.com.pl/product_in...Csid=508ba1bff2bec2012f46b08c96b4d331#Scene_1 ale to 699zł!.
Jesli zbyt drogo, to pozostaje rozejrzeć się za schematem i podłubać samemu!
 

Bayard

Banned
Skaler

przeczytałem ten wątek i chcialbym pomóc ale w tym przypadku nie chodzi o kable tylko o skalowanie sygnalu analogowego RGBHV(na złączu HD-15) na sygnał njlepiej HDMI- do tego slużą urządzenia które się nazywaja skalery i nie są tanie (4-5 tys zł) . W tym przypadku jesli nie chcesz zmieniać TV najlepiej kupic odtwarzac sieciowy (HD player -koszt ok. 1000 zl ) i polączyć go kablem CAT 5 z PC (lub z z siecią domową a z drugiej strony palyer podłączyc pod TV wejściem HDMI - jest to najlepsze rozwiązanie! proponowane w wątku konwertery (są to tzw. scan konwertery ) z XGA na analog video tylko pogorszą obraz.
 

michal218

New member
A ja zadam inne pytanie.Czy jest taki kabel:z jednej strony D-sub,a z drugiej rs232?Chodzi mi o polaczenie laptopa z Fergusonami...
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 
Do góry