Jak połączyć kino z HD

tomkom84

New member
Witam Kupilem zestaw kina domowego: TX-SR577 + DV-BD507 + MAudio. Telewizor mam samsung HD -ready. Mam do tego kabel HD do telewizora i ten optical. Jak to podłączyc i ustawić żeby chodziło mi w najlepszej jakości HD. Teraz mam podłączone tak : Ten kabel Hd z telewizora do konwertera (do OUT) A ten kabel optical z konwertera do odtwarzacza. Jak włączę i wchodzę do menu to nie da się wejść w ustawienia Hd bo jest na szaro O CO CHODZI PROSZĘ O POMOC
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam Kupilem zestaw kina domowego: TX-SR577 + DV-BD507 + MAudio. Telewizor mam samsung HD -ready. Mam do tego kabel HD do telewizora i ten optical. Jak to podłączyc i ustawić żeby chodziło mi w najlepszej jakości HD. Teraz mam podłączone tak : Ten kabel Hd z telewizora do konwertera (do OUT) A ten kabel optical z konwertera do odtwarzacza. Jak włączę i wchodzę do menu to nie da się wejść w ustawienia Hd bo jest na szaro O CO CHODZI PROSZĘ O POMOC

Użyj mocy. Chodzi o ustawienia HD amplitunera, czy tv (bo to niejasne jest dla mnie). Jakiego konwertera?

Jeśli chodzi o audio, to uzyskasz je łącząc: BD z ampli za pomocą HDMI oraz ampli z tv za pomocą HDMI (tylko tak).
 

rafal11998

New member
kabel optyczny to tylko sam dźwięk przesyła więdz jak chcesz mieć też i obraz? a ten "konwerter" to chyba amplituner jak rozumiem po twojemu?
 

pkomp

New member
z odtwarzacza bd kablem hdmi do ampli bd in z hdmi out z ampli out kablem hdmi do tv.....dźwięk z tv optykiem do ampli pod opticalk tv in i wszystko...kompletnie nic więcej
 

pkomp

New member
aha w ustawieniach tv ustaw hdmi cec(sterowanie przez hdmi moze nazywac sie inaczej jak bravia link czy cos w te desenie bo kazda firma jak glupia nazywa to samo inaczej) - pozwoli ci to na automatyczny start sprzetu po wlaczeniu tv
 

tomkom84

New member
oki dzięki juz mi wszystko chodzi oki :) Błąd miałem taki że miałem podłączony odtwarzacz z tv kablem HD a powinno być amplituner z tv DZIĘKI
 
Do góry