Jak podlaczyc

crasher

New member
Mediasat -> TV: euro
Mediasat -> amplituner: 2xChinch
DVD -> TV: Component (o ile ma, jak nie to euro)
DVD -> amplituner: kabel optyczny
 

kaktusinho

New member
crasher napisał:
TV -> amplituner: 2xChinch ze zlacza 'Audio Out' na tylnim panelu obok dsub (pc).

to znaczy ze beda dzialaly tez te glosniki z telewizora?

Wiecie moze czy przy takim polaczeniu mam na mysli Mediasata ,mozna otrzymac dziwek 5.1 na przyklad z filmow w Dolby Digital lub Dolby Surround , bo czesto na C+ leca , czy zawsze tylko beda 2 przednie graly?
 

crasher

New member
kaktusinho napisał:
to znaczy ze beda dzialaly tez te glosniki z telewizora?
Tak

kaktusinho napisał:
Wiecie moze czy przy takim polaczeniu mam na mysli Mediasata ,mozna otrzymac dziwek 5.1 na przyklad z filmow w Dolby Digital lub Dolby Surround
Mediasat nie ma wyjscia na dzwiek wielokanalowy, uzyskasz jedynie stereo. Wymien dekoder jak zalezy ci na DD.
 

kaktusinho

New member
Za miesiac wymieniam dekoder na PVR HD cyfry i tamten z tego co wiem ma SPDIF czy jakos tak, wiec juz pewnie wszystko bedzie git.

A czy DVD lepiej polaczyc coaxialem czy optical do ampli?
 

kaktusinho

New member
Mediasat nie ma wyjscia na dzwiek wielokanalowy, uzyskasz jedynie stereo. Wymien dekoder jak zalezy ci na DD.[/quote]

Ok. ale czytalem w instrukcji amplitunera , ze mozna uzyskac efekt podobny do dzwieku przestzrennego nawet w takiej kombinacji. Jakos sie to nazywa System wirtualny DSP , rozsyla dzwiek na wszystkie glosniki, czy to rzeczywiscie dziala??
 

crasher

New member
Pseudo DD, zagra to samo na glosnikach tylnich co na przednich tylko troche ciszej, z centralnego glosnika beda szly dzwieki z okreslonego pasma czestotliwosci (zakres mowy ludzkiej).
Philips'y 6201/7201 sa w bardzo przystepnych cenach wiec nie ma co kombinowac, chyba ze zadowolisz sie wirtualnym dzwiekiem przestrzennym, ale roznica jest ogromna ;)
 
Do góry