Jak podłączyć zewnętrzny dysk HDD z USB do ONKYO TX-NR515

szymonmtb

New member
Witam,
Nie wiem jak podłączyć urządzenia z tematu postu, tak aby przez amplituner były odtwarzane filmy np. Divx.
Gdy podłącze dysk przez USB do telewizora LCD Samsung UE40C6000 pojawia się menu odtwarzania (filmów/muzyki/zdjęć ...) wybieram filmy i gotowe (oczywiście nie wszystkie Divx-y da się odtwarzać, ale większość :))

Natomiast gdy podłącze dysk USB do amplitunera ONKYO TX-NR515 mogę przeglądać dysk USB, ale nie mogę odtwarzać filmów - formaty plików filmowych nie są widoczne.
Np. *.mp3. są widoczne !! a divx nie :(

Czy to znaczy, że ok 4-letni telewizor obsługuje filmy, a ok roczny amplituner nie ??
 

finger

Member
Spox - fajnie, ale czy jest Ktoś na tym forum w stanie pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu ??

A jak chcesz to rozwiązać skoro Ampli tego nie obsługuje?
Jeśli pytasz o inne opcje, to HD --> TV --> Ampli i widzisz DivX'y i masz dźwięk.
Minus taki, że do słuchania muzyki musisz odpalić TV.
 

woytaski

New member
Bez reklam
I nic w tym dziwnego.
Dodam więcej. Mój AV nie odtwarza muzyki z innych nośników niż sformatowanych jako FAT (niestety exFAT też nie czyta)
Dlatego filmy odtwarzam z dużego NTFS podpiętego pod TV a muza (flac, mp3) z małego FAT bezpośrednio z AV.
Pozostaje jeszcze dlna, ale nie jestem zwolennikiem używania jednocześnie av, lapka i tv... Coś za coś.
 
Ostatnia edycja:

Ahmaret

Member
dokladnie amplituner z natury nie czyta plikow video :)
mozesz przez niego poscic film ale generalnie uzywajac go jako odtwarzacz audio a film leci dalej - czyt. np lapek ->hdmi->ampli->ampli out do TV->tv wlaczone.
ale nie da sie podlaczyc pen'a do ampli i z niego probowac odtwarzac filmow video
 
Do góry