Jak podłączyć, żeby USB z TV grało na amplitunerze?

Status
Zamknięty.

v80trek

New member
Od wczoraj stałem się posiadaczem Samsunga 40D6500, który ma wejście USB. Okazało się, że pliki video, które mam ładnie czyta, więc pomyślałem, że będę z tego dość często korzystać.
Chciałbym, żeby filmy były odtwarzane przez inne głośniki niż te, które są w TV, czyli podłączone do amplitunera. I tutaj mam kłopot, bo nie wiem jak to podłączyć, bo podłączenie kabelka audio (z czerwonym i białym kolorem) nie działa.
Ogólnie to wygląda tak:
przedhz.jpg

A ma być tak:
88590216.jpg


Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi ;)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Wiemy a raczej wiem ;) jedynie mozesz podpiąć optykiem z TV Opitcal OUT do ampli, i najprawdopodobniej uzyskasz dźwięk Dolby Digital 2.0 w ampli.
 

Delwin

New member
Jest jeszcze jedna opcja: zarówno twój telewizor, ampli jak i kabel pomiędzy musiałby obsługiwać tzw. Audio Return Channel jednak opcja opisana powyżej jest w sumie najprostsza i najtańsza.
 

v80trek

New member
Podłączyłem optykiem tv-ampli i jak sprawdzałem na filmiku DTS HD-Master Audio Sound Check 5.1 (Lossless) ze strony High Definition Trailers (HD) - Demo World to tam gdzie powinny grać z tyłu to grały z przodu, ale jak pobrałem jakiś inny film z 5.1 to już było dobrze, więc chyba ten filmik jest walnięty...

Jeszcze jedna sprawa. Dekoder mam podłączony optykiem do ampli pod wejściem OPT-1 (TV) a telewizor pod OPT-2 (DVR) i... oba są odtwarzane na ustawieniu w ampli pod TV. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo przecież telewizor powinien być odtwarzany z ustawienia DVR, nie ;)?
 

v80trek

New member
chyba tutaj tkwi problem, bo nie mogę odtworzyć dolby digital plus i dts hd master. Nie wiem dlaczego ampli tego nie wykrywa. Być może to kwestia ustawienia.
Mam Denona AVR-1910
 

PeterMac

New member
Bez reklam
po optyku Ty byś chciał DTS-HD Master :) nie żartuj sobie, odtwarza Ci w ogóle ampli zwykły Dolby Digital 5.1 przy tym połączeniu optykiem z TV ? jeśli tak to sie tylko ciesz ze TV wypuszcza z optical Out DD5.1 kanałów a nie obcina tylko do DD2.0 jak w większości TV.
 

v80trek

New member
I co udało się powiesić TV? :)

Heh, tak :) Tylko, że śrubki musiały być dłuższe niż 13mm, bo średnica M8 się zgadzała.
Poza tym dobrze, że nie zmieniałem uchwytu na bardziej płaski, bo ten wydaje się być idealny choć i tak jak telewizor wisi to dostęp do wejść jest bardzo ograniczony i przy podłączaniu kabli konieczne było zdjęcie telewizora. Jest za płaski! :mrgreen:
Nie mniej jednak wszystko gra :)

///Temat do zamknięcia, wszystko wyjaśnione.
 
Status
Zamknięty.
Do góry