Jak podłączyć X360 do amplitunera?

Pablooo88

New member
Witam

Mam wszystko podłączone tak:

OBRAZ: Xbox => HDMI => TV

DŹWIĘK: kino => optyk + HDMI => TV

Czy tak będę miał dźwięk 5.1 z Xboxa, czyli czy dźwięk będzie szedł do TV a potem do kina? czy muszę podłączyć component do Xboxa tylko po to, żeby poprowadzić optyka z Xboxa do kina?

I jeżeli tak zrobię, w sensie optyk z konsoli do kina, to potem będę musiał przekładać z konsoli kabel optyczny do TV, żeby mieć 5.1 z tego co leci w TV(powiedzmy, że będzie taki film)?
 
Ostatnia edycja:

piotraz

New member
a ja mam troche inne pytanie
jaka jest roznica czy podlacze componentem xboxa do ampli a jaka jak podlacze odrazu z x-a do tv?
dzwiek idzie tak i tak optykiem od x-a do ampli
 

kapsell

New member
Bez reklam
piotraz napisał:
a ja mam troche inne pytanie
jaka jest roznica czy podlacze componentem xboxa do ampli a jaka jak podlacze odrazu z x-a do tv?
dzwiek idzie tak i tak optykiem od x-a do ampli

To moje subiektywne zdanie ale ja podlaczam bezposrednio. Gdy sygnal przechodzi dluzsza droge, wiecej elektroniki bierze udzial w przesyle syglanu to ja osobiscie obawiam sie wiekszego czasu reakcji i wiekszych lagow.
 

3nadel

New member
Ja dorzucę coś nowego do tematu ;)

Tak więc ja NIE chcę 5,1. Rozumiecie? Nie? No to może zaczne od początku...

Telewizor Panasonic P42S10e, konsola XBOX 360, i amplituner bez HDMi. Oczekiwania - video 1080p i sygnał stereo, ale tak by móc wyłączyć TV podczas słuchania (Panasek lubi kWh).

Mógłbym skorzystać z componenta - video do TV, audio do AMP, ale nie... NIE! Panasonic działa w 1080p tylko z HDMi.

No więc co... no więc biorę do ręki śrubokręt, nóż i w "buracki" sposób rozwalam kabel wart 30zł. Podłączam ten twór razem z HDMi do XBOXa i jest git! Mam 1080p, mam swoje stereo nie wchodzące do TV, tylko że.... po co ja to robiłem? Ah tak - otóż chciałem zaoszczędzić prąd podczas słuchania muzyki wyłączając TV - więc go wyłączam, muzyka gra dalej, ale gdy chce zmienić utwór, uruchamiam TV ponownie i.. cisza, następuje restart konsoli. - irytujące:|

Dzieje się tak nawet gdy zmieniam źródło dźwięku na TV - po powrocie do Xboxa ten restartuje się. Problem znika, gdy wyjmę wtyczkę componenta.

Macie jakąś "ajdię"? Co zrobić aby się X nie restartował? Oglądałem tę przejściówkę audio (5 dych za takie g*** :x), ale zastanawiam się nad jednym faktem - przecież brutalnie rozdziewiczając nasz kabel component zrobiliśmy sami coś identycznego (bardzo podobnego), tak wiec czy aby z tą końców nie wystąpią podobne problemy?

Jeszcze jedno - XBOXuser'zy sprawdźcie moje obserwacje na Waszych sprzętach - proszę.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy podlaczajac xbox360 elite HDMI do ampli i HDMI dalej do TV bede mial obraz i dzwiek 5.1? Bo nie chce miec plontaniny kabli tylko aby dzwiek i obraz szedl po HDMI da sie tak?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
NAprawde ? Bo czytalem ze tzreba dzwiek puszczac przez optykaa obraz przez hdmi a mnie takie rozwiazanie nie odpowiada..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ogolnie w sieci. Pisza ludzie ze jak hdmi to tylko obraz a dzwiek idzie tylko po optyku i trzeba zdejmowac obudowe ,inni mowia ze xbox po hdmi wysyla obraz ale dzwiek tylko w stereo..Chce kupic xboxa i ta kwestia jest dla mnie bardzo wazna. Czy podlaczajac xbox360 tylko kablem HDMI do amplitunera bede mogl cieszyc sie dzwiekiem 5.1 ?
 

Bambolo82

Banned
To moje subiektywne zdanie ale ja podlaczam bezposrednio. Gdy sygnal przechodzi dluzsza droge, wiecej elektroniki bierze udzial w przesyle syglanu to ja osobiscie obawiam sie wiekszego czasu reakcji i wiekszych lagow.

Nie dotyczy to połączeń cyfrowych. Tak było gdy wykorzystywano połączenia analogowe np. video component. Wtedy faktycznie krolowała zasada "mniej połączeń = mniej zakłóceń".
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
No pewnie. Pzecież po to jest HDMI żeby mieć cyfrowe audio przestrzenne i cyfrowy obraz HD jednym kablem.
Cyfrowość sygnału daje gwarancję braku zakłóceń, pozwala używać najtańszych kabli (kable HDMI za 100 zł i więcej to grube naciąganie klienta!) i umożliwia wielostopniowe spinanie sprzętu bez ryzyka zakłoceń.
 
Ostatnia edycja:

golowas

New member
witam , tez chce podlaczyc x-boxa do kina domowego ale mam takei pytanie czy moge to zrobic z tym kinem : panasonic SC-PT860 , posiadam tv panasonica TX-P50U10E z dwoma wejsciami hdmi , do jednego chcialbym podlaczyc polsat cyfrowy a do drugiego to kino ?
 

mataman

New member
Bez reklam
witam , tez chce podlaczyc x-boxa do kina domowego ale mam takei pytanie czy moge to zrobic z tym kinem : panasonic SC-PT860 , posiadam tv panasonica TX-P50U10E z dwoma wejsciami hdmi , do jednego chcialbym podlaczyc polsat cyfrowy a do drugiego to kino ?


Jak byś zajrzał do instruckji czy tez obejrzał tylną sciankę to zobaczyłbyś że wejścia HDMI to kino nie ma. Dzwiek tylko optykiem a obraz od x360 bezpośrednio do tv.

Jak brakuje ci wejść hdmi w tv to kup cos takiego http://www.morele.net/4world-hdmi-switch-5-portowy-koncentrator-sygnalu-hdmi-5-na-1-05396-204204/
 

don111

Banned
Ogolnie w sieci. Pisza ludzie ze jak hdmi to tylko obraz a dzwiek idzie tylko po optyku i trzeba zdejmowac obudowe ,inni mowia ze xbox po hdmi wysyla obraz ale dzwiek tylko w stereo..Chce kupic xboxa i ta kwestia jest dla mnie bardzo wazna. Czy podlaczajac xbox360 tylko kablem HDMI do amplitunera bede mogl cieszyc sie dzwiekiem 5.1 ?
jak ktoś ma amplituner bez hdmi:
podłączając optykiem do amplitunera i przez hdmi do tv - dźwięk cyfrowy wychodzi podwójnie (zdekodowane stereo do tv i 5.1 do amplitunera)

czy w przypadku amplitunera z hdmi....
łącząc xboxa z amplitunerem po hdmi i wypuszczając z amplitunera do tv wyjście wideo po hdmi, dźwięk będzie szedł do tv w przypadku wyłączonego amplitunera ? (ogólnie czy amplituner przepuszcza sygnał hdmi gdy jest wyłączony ?)
 
Do góry