Jak podłączyć TV+PS3+N Recorder i Harman Kardon AVR255

Antek.L

New member
Witam Wszystkich.

Jak w temacie jak najlepiej podłączyć
-TV Samsung LE40B650
-PS3
-Nbox Recorder
-Harman Kardon AVR255 amplituner kina domowego

Najprostszym sposobem to chyba
PS3 optycznym i hdmi do amplitunera
Nbox Recorder hdmi również do amplitunera
I z amplitunera hdmi do TV

Tylko teraz chcąc korzystać czy to z PS3 czy z telewizji zawsze chyba będe musiał włączyć amplituner.
A trochę bez sensu bo po co mam włączać kino żeby obejrzeć zwykłe wiadomości.
Tak samo nie zawsze chciał bym włączać ampli żeby grać na PS3.
Przydało by się też puścić dźwięk z TV do ampli bo oglądam często filmy odtwarzane przez TV

A jak Wy byście to widzieli ??

Z góry dzięki za pomoc.
 

Singularity

New member
częściowo dobrze zacząłeś:
PS3 optykiem pod kino a kabel HDMI dodatkowo z konsoli do tv (obraz będzie szedł bez udziału ampli, dźwięk musisz za każdym razem niestety zmieniać w ustawieniach PS3/audio/ wyjście audio z HDMI na optyk/odwrotnie gdy zechcesz mieć dźwięk na tv a nie z ampli i odwrotnie)...

może być jednak problem, aby podłączyć wszystko i mieć dźwięk przestrzenny i Wybór skąd ma być dźwięk....

powód: tv po optyku z HDMI nie da Ci dźwięku przestrzennego na 99% (częste w samsungach niestety)...

jeśli masz kino 2.1 to najprościej chyba tak:
- wszystko pod TV z HDMI użyciem
- do tv wpinasz chinchami lub optykiem kino domowe, wtedy masz wybór z menu tv- szybkie i wygodniejsze, szczeglnie z PS3...
 

Antek.L

New member
TV ma wyjście optyczne.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem
Po podłączeniu TV z ampli optycznym nie uzyskam dźwięku przestrzennego??
Kino mam 5.1
Bo jeżeli by przeszedł dźwięk po optyku z TV
To można by tak jak napisałeś

PS3 i Nrecordera przez hdmi do TV, a z TV optykiem dźwięk na kino
i
PS3 optykiem do ampli

Nie jestem w tym najlepszy tak że mogłem coś popieprzyć
 

Singularity

New member
tak, na 99% nie uzyskasz dźwięku 5.1 na kinie wpiętym do tv po optyku jeśli źródło jest z HDMI...

raczej nie uda Ci się tego tak spiąć by móc się wygodnie przełączać między głośnikami kina a TV z "jednoczesnym" 5.1 na kinie...

jeśli chcesz mieć (co zrozumiałe) wszystko wpięte pod kino czyli dekoder tv i PS3 to innego wyjścia chyba nie ma niż:

" PS3 optycznym i hdmi do amplitunera
Nbox Recorder hdmi również do amplitunera
I z amplitunera hdmi do TV"

takie pytanie jeszcze: dekoder nie ma optyka?
masz optyczne wEjścia w tym kinie, ile?

bo wtedy by można ewentualnie tak chyba:
Dekoder HDMI-> TV
Dekoder optyk*-> kino
chcesz oglądać z głośnikami w TV zmieniasz ustawienia w dekoderze wyjścia audio z optyka na dekoder

*ewentualnie zamiast optyka chinche, powinny też dać 5.1

PS3:
HDMI-> TV
Optyk-> kino

wtedy, za każdym razem musisz w ustawieniach PS3/Audio zmieniać wyjście Audio z HDMI na optyk i odwrotnie, zależy z czego chcesz głos mieć...
 

Antek.L

New member
Może łatwiej będzie jak pokażę wszystkie gniazda

Amplituner


Telewizor


N Recorder


PS3


Jeżeli Chinche da 5.1
To może tak
PS3 HDMI->TV
N Recorder HDMI -> TV
TV chinche -> Ampli

Wówczas wszystko przechodzi przez TV
 

Antek.L

New member
W poprzednim poście powinno być Złącze RCA, zwane potocznie Cinch, a nie chinche.

A teraz jeszcze jedna sprawa.
Dowiedziałem się że amplituner HK AVR 255 skaluje obraz do rozdzielczości 1080p
Nie wiem czy jednak nie lepiej będzie podłączyć N recorder`a i PS3 z pomocą kabla HDMI do ampli i z ampli do TV również kablem HDMI
Z tego co się orientuje to "enka" nadaje w rozdzielczości 720, a większość gier na PS3 również jest w rozdzielczości 720
Teraz tak, puszczając sygnał przez amplituner powinienem uzyskać rozdzielczość 1080
Czy takie podłączenie faktycznie poprawi jakość obrazu czy to tylko ściema ??
I czy przy takim podłączeniu lepiej puścić audio optycznym czy też nie ma to znaczenia??

Wiem że zaprzeczam sam sobie bo zależało mi na tym żeby nie oglądać np. wiadomości przez kino, ale jak by to miało poprawić jakość obrazu (oczywiście nie chodzi mi o wiadomość:D) to czemu by nie zastosować takiego podłączenia.

Mile widziane inne rozwiązania
 
D

Deleted member 121090

Guest
W poprzednim poście powinno być Złącze RCA, zwane potocznie Cinch, a nie chinche.

A teraz jeszcze jedna sprawa.
Dowiedziałem się że amplituner HK AVR 255 skaluje obraz do rozdzielczości 1080p
Nie wiem czy jednak nie lepiej będzie podłączyć N recorder`a i PS3 z pomocą kabla HDMI do ampli i z ampli do TV również kablem HDMI
Z tego co się orientuje to "enka" nadaje w rozdzielczości 720, a większość gier na PS3 również jest w rozdzielczości 720
Teraz tak, puszczając sygnał przez amplituner powinienem uzyskać rozdzielczość 1080
Czy takie podłączenie faktycznie poprawi jakość obrazu czy to tylko ściema ??
I czy przy takim podłączeniu lepiej puścić audio optycznym czy też nie ma to znaczenia??

Wiem że zaprzeczam sam sobie bo zależało mi na tym żeby nie oglądać np. wiadomości przez kino, ale jak by to miało poprawić jakość obrazu (oczywiście nie chodzi mi o wiadomość:D) to czemu by nie zastosować takiego podłączenia.

Mile widziane inne rozwiązania
Źle się orientujesz. N-ka ma możliwość obsługi rozdzielczości 1080i. Oczywiście niższe rozdzielczości też są możliwe. Sprawdź jaką max. rozdzielczośc jest w stanie z tego upscalować ampli. Jeśli 1080p to warto sygnał przez niego puścić.
Ale czy uzyskasz wyraźną poprawę ogladanego materiału to zależy też min. od TV. Najlepiej sprawdzić samemu u siebie.
 

Antek.L

New member
Tak jak wspomniałem wcześniej nie jestem dobry w tych klockach, dlatego korzystam z Waszej pomocy także proszę o wyrozumiałość jak piszę głupoty.

Sądziłem że N-ka nadaje niektóre programy w HD czyli w rozdzielczości 720, ale masz rację po uruchomieniu dekodera na TV pojawia się rozdzielczość 1080.
Nie wiem czy oni nadają taką rozdzielczość czy tez może Nrecorder również skaluje obraz do 1080
Ale wiem jedno podłączyłem jak powyżej, tj PS3 i Nrecorder kablem HDMI do ampli i z ampli HDMI do TV
Nie zauważyłem poprawy obrazu nadawanego z N-ki, a w przypadku PS3 po uruchomieni systemu również nie było różnicy, różnica pojawiła się dopiero po odpaleniu gry która jest zrobiona w rozdzielczości 720.
Obraz zdecydowanie się poprawił, już byłem zdecydowany żeby pozostać przy takim podłączeniu, ale po chwili zauważyłem że w trakcje gry obraz delikatnie "klatkuje" przeskakuje. Dodam że jest to gra NHL która jest bardzo dynamiczna.
Po przyjrzeniu się sygnału z dekodera w pewnych momentach również zauważyłem takie zjawisko.

Nie wiem czy wykorzystaliśmy wszystkie możliwe sposoby, czy też może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł.
 
Do góry