Jak podłączyć TV+amp+Bluray+laptop(dźwięk żeby był dobry wszędzie)

mxw2

Member
Witam,
chcę podłączyć następujący sprzęt

Laptop samsung r580 (1xhdmi)
TV sharp 2xhdmi
amplituner onkyo sr608 5xhdmi in 1x hdmi out
Bluray LG bx-580 1xhdmi

Jak podłączyć to wszystko aby dało się wyciągnąć jak najlepszą jakość dźwięku i obrazu i żeby puściwszy film z lapka był dźwięk 5.1 jak i z bluray jak i z samego tv żeby jakość dźwięku była najlepsza i szło wszystko przez amplituner?

Dzięki za odpowiedź
 

mkk1

New member
laptop i bluray po hdmi do ampli
z ampli przez hdmi out do tv
tv do ampli albo przez rca albo optykiem ( nie wiem co ma tv jako audio out )

M
 

pkomp

New member
dragon nie pisz koledze bzdur bo teraz władowaleś go na minę....po pierwsze uzyska tylko DD a po drugie tylko DD a to nie ma nic wspólnego z jakością

WSZYSTKO PO HDMI DO AMPLI I Z AMPLI DO TV

było setki razy na forum jest tez w instrukcji
mamy 21 wiek interfejs hdmi i wszedzie gdzie jest korzystamy wyłacznie z niego(chyba że ma ograniczenia jak w dekoderach telewizji cyfrowej)
 

dragon_2009

New member
dragon nie pisz koledze bzdur bo teraz władowaleś go na minę....po pierwsze uzyska tylko DD a po drugie tylko DD a to nie ma nic wspólnego z jakością

WSZYSTKO PO HDMI DO AMPLI I Z AMPLI DO TV

było setki razy na forum jest tez w instrukcji
mamy 21 wiek interfejs hdmi i wszedzie gdzie jest korzystamy wyłacznie z niego(chyba że ma ograniczenia jak w dekoderach telewizji cyfrowej)

a kolega coś pisze na temat jakości?

poza tym ty piszesz bzdury bo optical przesyła nie tylko DD.

a jak kolga podłączy lapa po hdmi przez ampli to się może mocno zdziwić. ale oby nie.
 
Ostatnia edycja:

mxw2

Member
Witam,
podłączyłem laptopa przez hdmi do ampa i z ampa(out) do tv.

I jak mam zrobić dzwiek z laptopa byl przeniesiony zarowno do ampa jak i tv. B
Obraz udało mi sie ustawić resolution na 720p bo moj tv nie obsluguje 1080 wiec obraz mam tylko dziwek jeszcze nie wiem co zrobic

Bo nie wiem jak to ustawic bo oczywiscie manual tylko po ang
 
Ostatnia edycja:

mxw2

Member
Udało mi się w końcu:)


Mam prośbę posiada ktoś jakieś wskazówki manual lub artykuł jak najlepiej skonfigurowac ten amplituner? Bo przy oglądaniu filmów w dźwieku przestrzennym dts thx dolby itp strasznie przycisza mi mowe aktorów na róznych filmach jest podobnie dźwięk w tle jest ok i tylko dziwnie oglada się kiedy aktorów nie slychac a powinni być bardzo wyraźnie słyszalni.
Przy ustawieniach stereo mono all speakers stereo aktorzy mowią wyraźnie nie wiem od czego to zależy

Amplituner SR608
 
Ostatnia edycja:

dragon_2009

New member
Witam,
podłączyłem laptopa przez hdmi do ampa i z ampa(out) do tv.

I jak mam zrobić dzwiek z laptopa byl przeniesiony zarowno do ampa jak i tv. B
Obraz udało mi sie ustawić resolution na 720p bo moj tv nie obsluguje 1080 wiec obraz mam tylko dziwek jeszcze nie wiem co zrobic

Bo nie wiem jak to ustawic bo oczywiscie manual tylko po ang

w kompie ustaw dźwięk z hdmi (out) jako domyślny.
 
Do góry