Jak podłaczyc Tuner TV

jacekf

New member
Witam,
Proszę o radę,czy lepiej tuner cyfrowy tv kablowej połączyć kablem hdmi bezpośrednio do TV,czy do amplitunera,a z ampli do TV po hdmi?(ampi arcam avr600).Czy w tym drugim wariancie sygnał TV pójdzie przez standby ampli oraz czy jest konieczne odpowiednie ustawienie amplitunera.Jeśli tak to jakie?
Pozdrawiam.
 

jacekf

New member
pkomp,takimi postami to Ty pajacujesz.Gdyby takie informacje były zawarte w instrukcji to nie byłoby mnie tutaj,ale tak nie jest.A ty z góry zakładasz lenistwo.Niesłusznie.
 

tdx

New member
Bez reklam
ja bym podłączył dekoder bezpośrednio do TV przez hdmi a z TV wyszedł optycznym do ampli.
 

pkomp

New member
no nie powiesz mi że nie ma w instrukcji podstaw czyli jak podłączyć sprzęt...nie rób sobie jaj

przez hdmi do ampli a jesli nie chcesz włączać ampli to przez hdmi do tv a przez optyka do ampli(pewnie jak większośc nie puszcza wielokanałowo po hdmi)

wszystko juz było setki razy tu opisane więc nie pajacuj
 

jacekf

New member
Podłączyłem dekoder po hdmi z TV i coaxialem z TV(wyjście -Audio Digital Out) do ampltunera pod wejście Audio Digital Inpouts-gniazdo AV(miałem do wyboru jeszcze CD i DVD) i dżwięk z TV nie przechodzi na KD.Poradżcie proszę...
Dodam,że z dekodera mam wyjście optyczne i może takim kablem lepiej połączyć z ampli i w ten sposób może uzyskam dżwięk z TV na KD?
 

pkomp

New member
no i przypajacowałeś zamiast spojrzeć do instrukcji - nie zawracałbyś sobie głowy a tak dalej masz problem - pozostaje podłączyć dekoder(optykiem) prosto do kina i tyle

nie wymądrzaj się na przyszłość
 

jacekf

New member
pkomp,nie wymądrzam się,po prostu zwracam Ci uwagę,że jesteś niegrzeczny.Trochę więcej kultury.Poza tym mam prośbę,akurat adresowaną tylko do Ciebie.Nie odpowiadaj na moje posty,nie życzę sobie tego.
 

pkomp

New member
:) - to zadawaj pytania na priv :)

po zakupie sprzętu gdy nie mamy o nim pojęcia CZYTAMY INSTRUKCJĘ - po to ktoś się męczył i ja pisał - doceń producenta ze ja dodał i zajrzyj - NA PRZYSZŁOŚĆ

ps.5.1 z dekodera zapewne uzyskasz tylko po optyku - w dziesiątkach tematów tutaj o tym było - podstawa wszystkich poważnych for internetowych - przed zadaniem pytania przejrzyj archiwum - być może odpowiedź na twoje pytanie już była

to tyle - mam nadzieje że czegoś się nauczyłeś - a pretensje możesz mieć tylko do siebie(znasz powody)
 
Do góry