Jak podłączyć to wszystko żeby bylo git?

fatchris

New member
Mam:
plazme Panasa Viera 42':
(1xHDMI, Component, 2xSCART, słuchawkowe (audio in L,p,audio L,P))
kino domowe panasonic sc-pt850
(1xHDMI, 1xOptical, 1xSCART, 1xComponent, 1xUSB, 1xPort muzyczny, 1xWyjście video, 1xWejście audio (AUX)
ps3:
(1xHDMI, 1xOptical, reszta nie ważna)

mam kabelek optical Thomsona, HDMI, EURO(=SCART?), mam Component...
i nie wiem jak zrobic zeby bylo najlepiej...

Mysle ze tak: konsole podlaczyc hdmi do tv i opticalem do kina. Kino podlaczyc componentem z tv..

jakie bedzie najlepsze rozwiazanie?
 

mataman

New member
Bez reklam
Najlepiej bedzie tak jak napisałes:

-Ps3 HDMI do tv i optyk do kina
-kino component do tv

Możesz jeszcze tv do kina chinchem
 

fatchris

New member
Mam jedno pytanie :
Mój component ma kolorki zółty biały czerwony a na DVD i Plażmie jest czerwony niebieski zielony ; czy dobry mam kabel zeby kino dobrze chodziło , który kolor do którego ???
Pozdrawiam
 

dgawlow

New member
wszystko jedno byleby gniazda na tv i na sprzecie byly podlaczone tym samym kablem (gniazdo tv czerwone do gniazda na sprzecie czerwonego)

pozdrawiam

Domel
 

fatchris

New member
zrobilem.. wiec kino dziala w 576p plejak hasa ale jak ustawiam audio optical i wlanczam kino to nie ma dzwieku.. co zrobic?
 

mariof

New member
Bez reklam
brakuje ci jeszcze foni z TV. Component przesyła tylko wizję. Musisz jeszcze wysłać fonię z TV (Audio out w TV) do kina - to wszystko.
Wroooć! W ten sposób masz tylko fonię z TV via kino! Twoje kino ma DVD - sprawdź w menu (i instrukcji obsługi) jak ustawić fonię DVD w kinie. Często jest tak, że jeżeli dźwięk podany jest na wejście cyfrowe wzmacniacza (np via optical) to fonia z wewnętrznego DVD zostaje domyślnie wyłączona. Problem może sie też pojawić przy przyporządkowaniu wejścia optical jako DVD, wtedy Twoje DVD (w kinie) także zamilnie... .
Osobiście odtwarzałbym filmy tylko z PS3 - jakość tego playera jest więcej niż dobra. Na pewno lepsza niż w Twoim kinie. Problem jest tylko z napisami w DivX -po ostatniej aktualizacji konsola czyta nawet HD DivX:), ale są rady na forum co z tym zrobić:). Kombinacji jest trochę - trzeba się "pobawić" samemu lub poprosić "kumatego";)
 
Ostatnia edycja:

fatchris

New member
czyli jaki rodzaj kabelka musze uzyc? czyli jak polacze jeszce tv z dvd audio out to na ps3 po optyku do dvd bedzie juz dzwiek 5.1? tam jest do wyboru kilka wersji ale mam zaznaczyc tylko dd5.1? aha w opcjach sound codec ma byc mp3 320kB/s?
 

mataman

New member
Bez reklam
Strasznie cos tu się zamotało a sprawa jest naprawdę prosta.

- PS3 optykiem do kina, jezeli nie ma dzwieku po wybraniu wej. optical na kinie to sprawdz czy w opcjach konsoli jest właczone wyj. optyczne. Wchodzisz w Settings > Sound Settings > Audio Output Settings i wybierasz Digital Out (Optical). Musi grac.
 

mariof

New member
Bez reklam
@fatchris
żadnego, przecież Twoje kino jest "jednopudełkowe". Należy ustawić odpowiednie opcje w menu Panasonica! Oczywiście rada mataman jest jak najbardziej na miejscu. Domyślnie PS3 nie "da głosu" po kabelku optycznym. Usłyszysz tylko dźwięk z TV do którego konsola jest podłączona przez HDMI.
W ustawieniach konsoli trzeba troche pogrzebać aby płytki z MP3 były czytane bez problemu. Zacznij od podłączenia konsoli do sieci i zainstaluj aktualizację oprogramowania PS (wersja 2.1).
Szczerze mówiąc jeżeli nie jesteś "politechnikiem" to lepiej poproś kogoś "kumatego" aby Ci to wszystko porawnie skonfigurował. W końcu nie każdy musi być w "kabelkologii" biegły. "Namotałem" Tobie z podłaczeniem TV do kina co jest możliwe ale mało potrzebne ze wzgledu na niska jakość fonii z naszych stacji nadawczych. W "kablówce", z tego co wiem, jest na ogół jeszcze gorzej:(. Pomiń, po prostu, pierwszą część mojego poprzedniego postu i zacznij od "wróóóć",
 

fatchris

New member
gra gra wszystko teraz czekam na gry.. usatwilem w kinie na D in (cos takiego) i nie chodizlo! dopiero wcisniecie na pilocie funkcji DD zadzialalo..
 
Do góry