Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

majklar

New member
HP Pavilion dv 6700 i Sharp LC32 FB500

Witam,
mam taki problem z połączeniem tych dwóch urządzeń, że w HP nie mam wyjścia HDMI (jest za to wyjście s-video, wyjście PC i coś co zwie się expansion port 3) a w telewizorze Sharpa są wejścia (chyba ze trzy) HDMI a nie ma wejścia PC (!!!). Czy jest jakiś sensowny sposób połączenia tych dwóch urządzeń żeby oglądać sobie np filmy dvd z napędu kompa na tym telewizorze? Gdzieś słyszałem że istnieją jakieś przejściówki pc-hdmi ale czy to zdaje egzamin?
Pytam bo zastanawiam się nad zakupem tego telewizora po atrakcyjnej cenie. Zależy mi na w miarę szybkiej i rzeczowej odpowiedzi.
 

majklar

New member
acha, dzięki za odpowiedź. widze, że z tym konwerterem to srednio opłacalny biznes, bo lepiej dolożyć tą kasę i kupić tv z wejściem pc może nawet lepszy od tego Sharpa. no nic szukam innego tv w takim razie :)
 

niemato1

New member
to trzeba dokupic kabelek jack-jack??nie ma jakiegos uniwersalnego który by pociągnął i dźwięk i obraz:)??i jeszcze jedno pytanko.czy po specyfikacji tv Samsung LE26C350D1W (zerknij w necie jeśli mógłbyś)możesz mi powiedzieć czy będzie odtwarzał filmy z USB???jak podłączę pendrive to mam tylko 2 katalogi muzyka i obrazy a w instrukcji pisze że i filmy z USB niby można oglądać :(.chociaż może instrukcja jest uniwersalna
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Dokładnie jack -jack inaczej nie można.Jeżeli masz w instrukcji że odtwarza dvix i nie ma żadnej adnotacji odnośnie twojego modelu to powinno działać.Załaduj na pendrive różne pliki divix/xvid itp..
 

niemato1

New member
własnie nie pisze że odtwarza divx czy tez inne tylko że filmy,muzyka i obrazy z usb.na pendrive wrzucałem rózne formaty od divx do xvid,nawet rmvb próbowałem rozpaczliwie:)
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Szkoda ale co tam z kompa mkv hd zapodasz i szczęka opadnie zapewniam tylko lepszy kabelek musisz kupić gruby i z filtrami (dławikami ferrytowymi)Poszukaj po komisach komputerowych bo kiedyś lepsze robili można wyrwać konkretny kabel za grosze i jakość będzie prawie jak przez hdmi.
 

niemato1

New member
wyobraź sobie że napisałem maila przez formularz na stronie samsunga:),może mi odpowiedzą czy powinno czy nie,chociaż już się nie łudzę że będzie cykać:).dzieki kolego za info:)
 

pkomp

New member
nie zawracaj sobie głowy d-sub - jakość prawie jak hdmi?kabel kierunkowy?co to za brednie

ma być gruby z ferrytami i tylko modlić sie żeby zakłócenia nie były na tyle duże że wpłynie to na obraz

a jak komputer nie ma hdmi to zamiast bez sensu kombinowac polecam zatroszczyć sie o coś takiego:
USB to HDMI Adapter USB 2.0 Video Card DVI and HDMI Output 1600 x1200

szałem to nie jest ale 720p otrzymamy w super jakości - na dsub są poważne problemy z ostrością

wymien lapka na nowy - najtaniej wyjdzie
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
To nie brednie mam taki kabel z komisu komputerowego jest stary i działa tylko w jedną stronę zero prolemów z ostrością jakość ciut gorsza od hdmi .Jeżeli kupi syfny kabel z allegro to fakt zakłócenia będą duszki,mgła itp. Niech sprawdzi kable jak mu jakość wystarczy to ok i nie trzeba będzie zaraz zmieniać kompa.
 
Ostatnia edycja:

center78

New member
Witam.
Mam pytanie odnośnie wyboru lcd lub plazmy. Posiadam laptopa z kartą grafiki ATI MR HD 4650, i chciałbym aby telewizor spełniał tylko funkcje monitora. Skłaniałbym się ku lcd ale czy nie ma za dużych opuźnień w ms ? W plazmach jest o wiele szybciej. Oraz jak lepiej jest z podłączeniem poprzez HDMI i D-SUB?
Z góry dziękuje za zrozumienie i pomoc w wyborze.
 

7dziadek

New member
Witam i .....proszę o wybaczenie jak już było ale jestem dziadek nie tylko z nicka :oops:

Mam laptop HP dwurdzeniowy nie ma w nim wyjścia HDMI
Mam telewizor Panasonic TX-P42X20E który nie ma z kolei gniazda D-SUB
a chciałbym koniecznie podłączyć tanim kosztem laptop z tym telewizorem.
Znalazłem na Alledro coś takiego ,,,,, kable-przejściówki
czy to ma szanse zadziałać ?
 

Attachments

  • hd1.jpg
    hd1.jpg
    39,7 KB · Wyś: 1601
  • hd2.jpg
    hd2.jpg
    30,4 KB · Wyś: 1362

Bartos81

Member
Bez reklam
sądzę że laptop ma wyjście DVI, więc kup sobie kabel dvi-hdmi i podłącz po telewizor, dodatków kabel do dźwięku, w innym wypadku dźwięk będzie leciał z laptopa
 

cezae8

New member
też jestem tu nowy moj pierwszy post mam lcd 40 cali podłączone pod laptopa pod złącze DVI i tu jedno pytanko czy jesli chodzi o obraz jest duża utrata jakości miedzy DVI a hdmi?? wiem ze dzwięk dvi nie przesyła;-)
 
Do góry