Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

korni93

New member
o kurde ty poważnie?;/ troszki drogi..;/czy to jedyny kabel który umożliwi mi lepszą jakość i rozdzielczość full HD na PC?

To jak jaki kabel hdmi do pc możecie polecić??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mil998

New member
Witam.
Za jakieś 2 tygodnie kupie TV Panasonic TX-P42X10Y.Chciałbym go podłączyć do TV ale nie wiem jakim kablem. Karta graficzna posiada DVI-D (używany,monitor) , DVI-I, S-Video. Znalazłem jeden sposób kabel S-Video - S-video ale nie wiem czy nie będzie ten kabel za słaby na ten telewizor.
Mam jeszcze jedno pytanie jak podłączyć TV i Głośniki do komputera , żeby nie zmieniać kabli jak chcę się przerzucić na TV.

P.S Taki adapter by zadziałał ? http://www.allegro.pl/item955635030_z4_nowy_adapter_jack_meski_2_x_jack_zenski_f_vat.html
 
Ostatnia edycja:

koczownik

New member
Cześć ludziska!
Dawno mnie tu nie było....

szybkie pytanko z mojej strony: chcę wrzucić ekran z lapka na lcd full hd. w PowerStrip'ie ustawić niestandardową rozdziałkę 1080? czy może jakąś mniejszą mu zapodać? Będzie jakaś różnica?

No i czy moja zintegrowana grafa z lapka (intel gma950) nie będzie miała problemów z takim połączeniem i rozdziałką wymuszoną PowerStripem?


Z góry wielkie dzięki za odp :)
 

klolik

New member
@mil998
Chyba nie chcesz podłączać tv do tv :razz:
S-video sobie daruj skoro masz DVI - podłącz kompa do TV kablem DVI-HDMI i osobno dźwięk.
Taka przejściówka do dźwięku wystarczy (do stereo oczywiście) masz wtedy sygnał na obu jednocześnie.

@koczownik
Z grafą problemu być nie powinno, reszta zależy od podłączenia VGA (tu 1080 możesz nie uzyskać) lub HDMI. A rozdzielczość podaj taką jaką TV obsłuży na danym wejściu (instrukcja obsługi od tv). Tylko wtedy masz najlepszą jakość.
 

mil998

New member
kloik loknij na ten obrazek
dvibet4.jpg

Na karcie graficznej mam DVI-D ; DVI-I ; S-video
DVI-D jest zajęty przez monitor. Czy takim zwykłym kablem DVI - HDMI KLIK
wcisnę go do DVI-I ?

P.S Dasz jakiś link na allegro, który złączy dźwięk ? Ten wystarczy ActiveJet KABEL STEREO MINIJACK/2x CINCH 10M - Kable MIDI/AUDIO - Kable - Komputery ?
 
Ostatnia edycja:

koczownik

New member
Dzięki za odpowiedź klolik.

Podłączyć chcę przez wejście PC kablem D-sub, nie pociągnie 1080? Ile na maxa można z niego wydusić?

Nie wiem niestety jaką rozdzielność na tym wejściu obsłuży mój tv (sony ex500), bo instrukcja do niego jest śmiechu warta - nic tam nie ma. Może jest na necie jakaś pełniejsza?

Pozdr.
 

klolik

New member
@mil998
Czy podłączysz tylko cyfrowy kabel DVI-I do gniazda D czy do I na karcie to uzyskasz to samo. Więcej o DVI masz tu. Ten co podałeś styknie, a co do długości to jeżeli nie masz takiej konieczności to weź taki jaki jest niezbędny - im krótszy tym lepiej.
Co do dźwięku to zależy jakie wejście audio w tv masz przypisane do tego HDMI (patrz instrukcja tv - podłączenie komputera)
Zwykle jest to mały jack, i tu wystarczy kabel jack-jack (niekoniecznie ten). Jeżeli w tv masz wejście audio chinch to ten co podałeś będzie ok. Zobacz też tu.

@koczownik
Jeżeli nie masz info w swojej instrukcji to najprościej podłączyć i potestować. Nie powiem czy na pewno przez VGA nie pociągnie bo może się zdarzyć, że w tym modelu będzie hulać. Ale w większości tv zwykle VGA jest ograniczone do 1366x768 lub 1024x768. Przetworniki A/C w tv nie pociągną więcej.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Sporo kart graficznych na wyjściu DVI też potrafi podawać dźwięk (potem tylko przejście na HDMI i do TV tylko 1en kabelek). ;)

Sprawdzić w specyfikacji karty.
 

traszka51

New member
Pytanie

Witam. Jestem babeczką,więc proszę o wyrozumiałość i używanie pojęć raczej kobitkom zrozumiałych;-) Dzięki z góry!
Mam tv lcd Samsung LE32B460. Laptop asus. Podłączyłam lapka do tv za pomocą kabla video(nie hdmi, ten drugi) oraz audio. W ustawieniach monitora zaznaczyłam kilka monitorów, w drugim , pomocniczym zrobiłam rozdzielczość taką jak w tv-1024 na 768. W monitorze komputera mam zaznaczoną maksymalną 1280 na 800 pikseli. No i udało mi się osiągnąć tyle, że na ekranie tv jest widoczny pulpit,a właściwie jego tło, bez ikonek.
Szukałam tematu w necie i widziałam zdjęcie tv, na którym widoczny jest tv z obrazem pulpitu a w rogu jest widoczny jest jakby mniejszy prostokącik z obrazem z komputera. Gościu twierdził , że można ikonki przenieść z jednego kwadratu na drugi.
Napiszcie , proszę, co jeszcze powinnam zrobić? Czy powinnam zmienić piksele w monitorze kompa , aby były takie same jak w tv? Robiłam to i nic nie dało, tylko obraz w kompie sie pogorszył. Zaktualizowałam sterownik karty graficznej, zaznaczyłam"powiększ pulpit systemu windows do rozmiaru tego monitora". Utknęłam i nie wiem, co dalej? Pomóżcie , proszę...
 

mil998

New member
No to na mój rozum monitor powinien być w rozdzielczość takiej samej jak TV to 1024x768.
Odpowiedz czy zadziałało

P.S Ten telewizor ma większą rozdzielczość 1366 x 768 więc będzie problem ... jakie masz sterowniki ATI czy NVIDIA ?
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
@ traszka51
Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz widzieć to samo na lapku i na tv?
Jeżeli nie to ustaw wyjście z grafiki tylko na jeden z wyświetlaczy - w laptopach służy do tego Fn+F7 (czasem inna kombinacja) i wykorzystaj pełną dostępną rozdzielczość w TV. Masz wtedy obraz albo na lapku albo na tv. Sterownik zapamięta inne ustawienie rozdzielczości na lapku i na samym wyjściu VGA. Kolejny raz wystarczy tylko podłączyć kabel i przełączyć ekran.

Jeżeli potrzebujesz obu ekranów to czeka Cię więcej zabawy. To co ustawiłaś to rozszerzony pulpit i nie pokazuje tego samego na obu ekranach. Na lapku masz normalny pulpit z ikonami a na tv dodatkową powierzchnię do wykorzystania na np. inne okno programu, dodatkowe ikony itp.
Potrzebny Ci może być tryb klonowania obrazu (różnie może się to w sterownikach nazywać) żeby uzyskać dokładnie to samo, ale ze względu na różnice w rozdzielczości obu wyświetlaczy nie każda karta to obsłuży. Zwykle ustawia się taką samą rozdzielczość i widać ten sam pulpit.
Niestety przy rozbieżności rozdziałek mamy do czynienia z rozciąganiem obrazu i niekoniecznie dobrze to wygląda. Dlatego zawsze najlepiej ustawić natywną rozdzielczość danego ekranu.
 

Mr. Blue

New member
Swojego Panasonica TX-P42U10E mam podłączonego poprzez HDMI do Laptopa HPg70 z kartą GF 9200GE; system Windows Vista. Niestety, ustawiając rozdzielczość na natywną 1920 na 1080, ekran telewizora nie pokrywa całego pulpitu. (Czyli np. jest zakryty pasek Start) Sterowniki pozwalają na ręczną modyfikacje wielkości pulpitu, co jednak drastycznie przekłada się na jakość obrazu.
Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Dodam, że uruchamiając gry komputerowe w rozdzielczości Full HD, wszystko jest w jak najlepszym porządku.
 

-julian-

New member
Witam
Chciałbym podłączyc laptopa do telewizora Panasonic TX-P42S20E.
Laptop ma nie ma wejscia hdmi, ma D-SUB (wyjście VGA); S-video (wyjście TV);

Zależy mi na jak najlepszym obrazie głównie bede oglądał filmy
 

pkomp

New member
jak masz wejście vga to tak podłącz....jak nie to szukaj przejściówek ale w obydwu wypadkach zapomnij o porządnym obrazie(choć na vga jeszcze jakoś ujdzie)

ps.co to za tv bo strona panasonica milczy
 

-julian-

New member
mam jeszcze odtwarzacz dvd który ma wyjscia euro i Component. Telewizor tez ma takie wejscie Komponentowe wejście wideo złącza typu RCA x 3 [Y, PB, PR] (z tyłu)
Na takim kablu bedzie lepszy obraz ? A jak z dzwiekiem ?

Mam zamiar wlasnie kupic ten komponent 3rca-3rca i do dźwieku 2rca-2rca

Mysle nad takimi Kabel Component 3xRCA-3xRCA SVL3301 Bandridge Premium - 1m :: Sklep.RMS.pl

Interkonekt 2xRCA-2xRCA SAL4201 Bandridge Premium - 1m :: Sklep.RMS.pl

Beda takie czy zainwestowac w jakies drozsze ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafaloo

New member
Witam mam taki problem: nie wiem jak podłączyć telewizor Sony bravia KDL-32P300 do kompa. Kupiłem kabel hdmi-dvi podpinam wszystko w kompie przełączam niby na tv, w TV wejścia zewnętrzne - PC i pisze "brak synchronizacji".
Karta graficzna Palit sonic+ nvidia 860GT
 

zgrzewka

New member
Witam,
od dwóch dni walczę z podłączeniem lapka do telewizora i stwierdziłem, że bez pomocy będzie ciężko.

TV - Toshiba z serii XV55
Laptop - Asus, niestety nie pamiętam modelu.
Karta - ATI Mobility Radeon X2300
Podłączenie przez kabel VGA->VGA

Po podłączeniu brak reakcji na TV, po prostu czarny ekran. Zmieniałem sterowniki, dobierałem rozdzielczości i nic to nie dało. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić co jest nie tak.

Wcześniej miałem podpięty stary PC pod ten telewizor, na tym samym kablu i wszystko było OK. W kompie padła płyta główna i dlatego chciałem podpiąć lapka, efekty opisałem powyzej:-?

Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry