Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

ROGAL114

New member
Ta karta posiada wyjścia 2xdvi i raz vivo. Hdmi uzyskujemy podłączając przez przejściówkę.Próbowałem na obu wyjściach,:)
 
Ostatnia edycja:

ROGAL114

New member
Tak rozumiem vivo to sygnał analogowy i to połączenie działa (próbowałem z kablem chinch)lecz obraz jest biało czarny ale bardzo ostry natomiast hdmi jest uzyskiwane przez przejściówkę podłączaną do dvi i tu telewizor nie chce współpracować.Mały błąd w poście wyżej i mógł być żle zrozumiany.:)
 
Ostatnia edycja:

robert514

New member
ROGAL114 napisał:
Tak rozumiem vivo to sygnał analogowy i to połączenie działa (próbowałem z kablem chinch)lecz obraz jest biało czarny ale bardzo ostry natomiast hdmi jest uzyskiwane przez przejściówkę podłączaną do dvi i tu telewizor nie chce współpracować.Mały błąd w poście wyżej i mógł być żle zrozumiany.:)
To może to http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/no-display-through-dvi-hotfix.aspx lub http://support.amd.com/us/kbarticle...eshootingCommonDVIFlatPanelDisplayIssues.aspx
tu masz więcej http://support.amd.com/us/Search/results.aspx?k=dvi
 
Ostatnia edycja:

ROGAL114

New member
Jest udało się.Widać obraz na tv .Nie wiem czy to po zainstalowaniu tych sterowników które mi wskazałeś ,bo ich instalacja się wysypała na końcówce , ale jest .:D Oczywiście wielkie dzięki za pomoc.
 

majkers

New member
Witam,

posiadam laptopa HP 6730b.
z wyjsciami:
4 porty USB 2.0, VGA, wyjście TV S-video, wejście mikrofonu stereo, wyjście słuchawek stereo/wyjście sygnałowe audio, Firewire (1394a), złącze zasilania, RJ-11, RJ-45, port szeregowy

oraz tv Sharp LC-42B20E:

Opis produktu
Producent Sharp
Przekątna 42 cale
Format obrazu 16:9
Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
Kontrast 2000:1
Dźwięk stereo Virtual Dolby Surround
Tuner telewizyjny tak

Opis:

# Kontrast dynamiczny 10,000:1
# 10-bitowe przetwarzanie sygnału
# Rozdzielczość 1920 x 1080 x 3
# HD-ready
# Czas reakcji panelu (ms) 4
# Jasność (cd/m²) / współczynnik kontrastu 450 / 2000
# RGB+ (podświetlenie o czterech długościach fali)
# Kąty obserwacji (w poziomie / w pionie) 176° / 176°
# Czas pracy podświetlenia (60.000 godz.)
# Cyfrowy filtr Comb 3D Y/C
# System odbioru:
# Tuner DVB-T/gniazdo CI
# PAL-B/G, PAL-D/K, PAL-I
# SECAM-LL, SECAM-B/G, SECAM-D/K
# NTSC,PAL60 Hz:przez wejście AV
# Programowanie stacji
# Automatyczne sortowanie kanałów
# Programowalny tuner analogowy/cyfrowy 99/999
# Zestaw audio
# Technologia cyfrowa
# Funkcje AVC (automatyczne przyciszanie dźwięku podczas reklam)
# Dekoder NICAM/A2-Stereo/Virtual Dolby/Surround
# Moc wyjściowa 2 x 15 W
# Teletekst
# Pojemność pamięci tekstu 2000
# Interfejsy
# 21-stykowe gniazdo SCART 2
# Wejścia s-wideo i wideo (cinch) / Component (cinch)
# Gniazdo słuchawkowe (3,5-mm mini)
# Gniazdo CI
# Analogowe wejście PC / RS-232C
# LCD-TV Parametry ogólne:
# Kolor obudowy Czarny
# Tryb czuwania (W) 0,5
# Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.) w mm 1004 x 708 x 306
# Waga razem z podstawą w kg: 26

I chce oba te sprzety podlaczyc. Jak robie to po kablu s-video to na tv mam nieporozciagany obraz i duza czesc ekranu jest czarna. Jak mam to wszystko polaczyc (po jakim zlaczu i jakim kablem) aby moc ogladac obraz z laptopa na calym ekranie tv?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
 

robert514

New member
majkers napisał:
Witam,

posiadam laptopa HP 6730b.
z wyjsciami:
4 porty USB 2.0, VGA, wyjście TV S-video, wejście mikrofonu stereo, wyjście słuchawek stereo/wyjście sygnałowe audio, Firewire (1394a), złącze zasilania, RJ-11, RJ-45, port szeregowy

oraz tv Sharp LC-42B20E:
Opis produktu
Producent Sharp
Przekątna 42 cale
Format obrazu 16:9
Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)

I chce oba te sprzety podlaczyc. Jak robie to po kablu s-video to na tv mam nieporozciagany obraz i duza czesc ekranu jest czarna. Jak mam to wszystko polaczyc (po jakim zlaczu i jakim kablem) aby moc ogladac obraz z laptopa na calym ekranie tv?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Witam, kolego dźwięk to wyjście sygnałowe stereo ( przejściówka jack-cinch)
Obraz najlepiej S-Video (lepszy sygnał), ewentualnie VGA, rozdzielczość 1024x768, 60 Hz, bo twoja karta ma max 1280 x 800 WXGA i nie wydoli Full HD. Ustawiasz w konfiguracji karty graficznej.
W TV też ustawiasz 1024x768 60Hz.
 
Ostatnia edycja:

majkers

New member
robert514 napisał:
Witam, kolego dźwięk to wyjście sygnałowe stereo ( przejściówka jack-cinch)
Obraz najlepiej S-Video (lepszy sygnał), ewentualnie VGA, rozdzielczość 1024x768, 60 Hz, bo twoja karta ma max 1280 x 800 WXGA i nie wydoli Full HD. Ustawiasz w konfiguracji karty graficznej.
W TV też ustawiasz 1024x768 60Hz.

A czy przypadkiem s-video nie ma max rozdzielczosci 640-480? Bo jak tak laczylem to tak mi sie wlasnie ustawialo...
 

Abar

New member
Brak sygnału video

Podłączam kompa kablem VGA do telewizora lcd philips 32PFL5604H/12 i gdy odpalam kompa na tv za każdym razem wyskakuje info "Brak sygnału video" co może być tego przyczyną?
 

mistake24

New member
plasma -laptop

witam, mam problem z podłączeniem laptopa do plasmy,mianowicie :
plasma 42 philips, wejscia; 2x hdmi 2xeuro, rgb, s-video
laptop lenovo 3000 n200, karta graficzna nvidia geforce Go 7300,

po podłączeniu kablem hdmi(tv) -- d-sub(15 pin male) i po próbie zmiany ustawień we właściwościach (zmiana głównego ekranu monitora z laptopa na tv) nic sie nie dzieje,nie moge złapać sygnału,czy ktoś może dać mi porade krok po kroku jak to rozwiązać ,o ile taka istnieje...

z góry dzieki
pozdro
 

radwik

New member
Bardzo proszę o pomoc, czytam i czytam te posty ale nadal nie jestem przekonany jak powinienem najlepiej podłączyć laptopa do plazmy.

Laptop ma wyjście tylko VGA , natomiast telewizor to Panasonic TX-P37C10Y , jest tam hdmi i jakies inne ale nie znam się na tym szczerze mówiąc :)))

Jak najlepiej podłączyć to VGA to tej plazmy kabelkiem? bo audio to domyślam się że od wyjścia słuchawkowego z laptopa do wejścia dźwięku w tv.

Bardzo prosze o odpowiedź, ponieważ już kompletnie pogubiłem się w tych oznaczeniach, wyjściach, wejściach...

:(
 

Bartos81

Member
Bez reklam
niektórzy piszą że ma wejście monitorowe więc powinien mieć d-sub, jeśli niema to z laptopa przejściówka z d-sub na DVI i do TV po HDMI
 

radwik

New member
Ale gdzie ma być to Dsub? co to jest? ja mam VGA w komputerze, a w tv nie ma takiego.

Kompletnie nie kojarze co to jest ten dsub, dvi, wiem jak wyglada vga i hdmi bo napewno mam je w laptopie i komputerze.
 

radwik

New member
Dzięki bardzo ale na Wikipedie to wchodziłem, prosiłem o porade jakie podłączenie z VGA do tej plazmy będzie najlepsze kablem, zauważyłem że X10Y ma wyjście pc natomiast C10Y nie ma.

Umiem obsługiwać wyszukiwarke więc nie musisz mi wklejac linków do Wiki
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Ale gdzie ma być to Dsub? co to jest?
Kompletnie nie kojarze co to jest ten dsub, dvi,


Umiem obsługiwać wyszukiwarke więc nie musisz mi wklejac linków do Wiki

skoro tak to powinieneś wiedzić co to jest ten d-sub :roll: >to twoje VGA w komputerze

a teraz patrz
http://www.allegro.pl/item801314095_prolink_exclusive_hdmi_dvi_o_dlugosci_1_8m.html
http://www.allegro.pl/item810528316_przejsciowka_dvi_na_d_sub_wysoka_jakosc_thomson.html

połączenie powinno działać ale wszystko zależy od twojego sprzętu
 

Poncio

New member
Witam wszystkich;)

wczoraj podłączyłem mojego LCD 32' Samsunga do PC

użyłem do tego kabla HDMI (zgodnego z v1,3)
w PC posiadam grafikę GF 9800GT (2xDVI-I)

użyłem przejściówki dołączonej do grafiki (HDMI>DVI-D)
podłączyłem kabelek łączący dźwiękówkę z grafika..
i wszystko smiga..:) na TV dobry obraz ale...

no właśnie jest jedno ALE...

po ustawieniu na komputerze opcji Klonowania...
to na TV mogę uzyskać max rozdzielczość (niestandardowa) 1840x1036
po wybraniu (natywnej) rozdzielczości 1920x1080 obraz jest ucięty... (nie widać np. Paska menu start)
po wybraniu opcji DualView (każdy monitor konfigurowany osobno)
to na TV ustawiona jest rozdzielczość 1920x1080 leczy widać tylko tapetę pulpitu...
nic więcej...

czym może być to spowodowane ze nie mogę uzyskać max rozdzielczości

po ustawieniu klonowania i TV jako ekran główny na TV wyświetla mi się informacja ze rozdzielczość wynosi 1920x1080 ale w ustawieniach na komputerze jest pokazana niestandardowa rozdzielczość która sam ustawiałem wcześniej(również o niej pisałem)

z góry dziękuję za pomoc:)
pozdrawiam Tomek:)
 
Do góry