Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

fiskomp

New member
damek napisał:
Witam

Podłączyłem plazmę Panasa z kompem przeewodem DVI -> HDMI ale o długości 10m. Wszystko śmiga elegancko, obraz fajny, ale podczas oglądaniu filmów (głównie przy dynamicznych scenach) pojawia się brak synchronizacji klatek - widać wyraźnie pasek (granicę) poprzedniej i następnej klatki, która się przesuwa z góry na dół. W obydwu odbiornikach mam ustawione 60Hz i wszystko powinno być ok, ale na monitorze tego efektu nie ma a na tv jest. Strasznie wkurza... Ma ktoś remedium?

Pozdrawiam

Bardzo póxno ale dopiero teraz zainteresował mnie ten problem, bo sam zanabyłem LCD'ka
Rozwiązanie jest banalne. W sterownikach grafiki wymuś synchronizację pionową.
 

Mefi23

New member
Witam.
Mam pewien problem ,a mianowicie.Zakupiłem kable DVI-D ->HDMI,wszystko zostało poprawnie podłączone.Na początku wszystko działa dobrze wczytuje się windows xp ,ale potem obraz gaśnie.I ukazuje się napis szukanie sygnału...
Co mam w takim razie zrobić proszę o szybką odpowiedź.

BTW.Telewizor to Samsung A756.
 

Irenty

New member
LG 32Lx1r + laptop

witam...
posiadam TV LG 32LX1R który ma wejście HDMI kupiłem go ponad dwa lata temu... kiedyś podłączyłem go do laptopa z wyjściem hdmi i wszystko szło dobrze był i dzwięk i głos, potem długi czas miałem podłączony DVD przez wejście HDMI i do tej pory bez problemu mogę oglądać DVD. Kupiłem ostatnio laptopa Asusa N10J który ma wyjście HDMI i kupiłem kabel HDMI-HDMI i po podłączeniu nie wykrywa nic "Brak sygnału". Wkurzyło mnie to i poszedlem do kolegi co ma TV Mantę i po podłączeniu do HDMI wszystko chodzi super......
tzn resumująć ten sam kabel i ten sam TV u mnie po podłączeniu DVD chodzi dobrze, po podłaczeniu do laptopa jest "brak sygnału"..... a u kolegi ten sam kabel i laptop super chodzi....
czy ktoś może wie o co chodzi????
dodam że ustawiałem różne rozdzielczości.... podłączyłem do LCD monitora i ustawiałem różne rozdzielczości i przełączałem kabel na TV i nic.... ciągle "brak sygnału"
może ktoś ma jeszcze jakieś rozwiązanie????
Pozdrawiam...... i wesołych ŚWIĄT
 

marcinek1979

New member
Witam serdecznie,

Podłączam Paviliona 17``(ATI 3450) po HDMI do LG 42PT81 i podpowiedzcie koledzy jak to poustawiać by na ekranie wyswietlany był pełny ekran/pulpit widoczny na laptopie (w tej chwili ekran TV nie jest w pełni wykorzystywany, zostaje po kilka cm z każdego boku "czarne")... W laptopie mam 1440 x 900, w tv próbuję każdą rozdzielczość i zawsze ten sam efekt, szczególnie podczas wyświetlania filmów...

Z góry dzieki...
 
Ostatnia edycja:

jopiii

New member
Witam, chciałbym prosic o radę jak podłączyć laptopa do LCD. Chodzi mi o jak najlepszą jakość filmów (zwykłych 700MB). W tej chwili mam kabel VGA (telewizor to Sharp 3rd8 ) i o ile obraz ogólnie jest dobry ostry itd (bez problemu i męczenia oczu mozna czytać forum na TV) to przy puszczaniu filmów jest tragedia. Otóż obraz jest nie płynny, widać jakieś migotanie itp. Co zrobić, żeby filmy dało się oglądać? Wiem, że jakość nigdy dobra nie będzie bo te filmy są dość mocno skompresowane ale chodzi mi zeby chociaż było płynnie i bez tego migotania. Myślałem, ze moze w tym przypadku porządny kabel s-video byłby lepszy (obraz inny niż z filmów może byc i gorszy)? Co myślicie?
 

ivf

New member
połączenie przez S-video nie da lepszego obrazu niż przez D-sub. nie tędy droga.

musisz znaleźć przyczynę słabego obrazu na istniejącym połączeniu.. być może masz ustawioną złą wartość odświeżania, czasami pomaga włączenie/wyłączenie synchronizacji poziomej (gdzieś w ustawieniach sterowników, w zależności od posiadanej karty graficznej). jeśli karta dość słaba czy stara, może pomóc włączanie tylko jednego wyświetlacza (nie klon czy dual view). gdzieś musi być przyczyna, obraz przed d-sub powinien być zadowalający
 

jopiii

New member
Synchronizacji poziomej jako ustawienia wlącz/wyłącz nie znalazlem. Ustawiona częstotliwość odswiezania to 60hz. Tak sobie mysle ze moze kabel jest za slaby i wina lezy po stronie kabla wlasnie. Mam taki kabel (10m) - zalacznik
 

Attachments

  • fff.JPEG
    fff.JPEG
    98,3 KB · Wyś: 1462

ivf

New member
jaką masz kartę? z samego zdjęcia nic nie wyniknie, jednak jeśli kabel lub sygnał z karty byłby słaby to 10m może być rzeczywiście problemem. jeśli masz taką możliwość, sprawdź jakiś krótszy kabel czy zachowuje się identycznie. ewentualnie załącz tylko 1 wyświetlacz (będzie mocniejszy sygnał), to jest nietrudne, a nawet jesli nie pomoże to chociaż ograniczy w pewnym stopniu gdybanie..

no i jeszcze sprawa samych odtwarzaczy/kodeków - próbowałeś różnych?
 

jopiii

New member
Dziekuje bardzo Ci ivf że zainteresowałeś się i starałeś się pomóc. Dzięki Twoim odpowiedziom przemyślałem problem. Na 99% znam już jego przyczyne. Jest nią słaby kabel. Kabel który mam kosztował 38zł za 10m, taki sam 1,5m kosztuje u tego samego sprzedawcy 12 zł... Nie zastanowiłem się dobrze i nabrałem się dlatego, że wyglądał w miare solidnie. Jest to jednak na pewno chinska tandeta ze słabymi przewodami w grubej izolacji. Dziś sprawdziłem polączenie na kabelku s-video ale jakosciowo lepszym mysle bo Prolink Exclusive. Efakt taki, że ogólnie obraz gorszy (nic dziwnego) obraz "rozmydlony" coś takiego jak to się podłączalo do telewizorów CRT komputer przez Euro ale jednak filmy chodzą płynnie i gdyby nie to "rozmydlenie" - specyfika s-video jest elegancko. Ogólnie to filmy duzo lepiej się ogląda na s-video, a na tym pseudo VGA lepiej wyglada pulpit. Wine ze strony karty kodeków odrzucam bo na komputerze filmy ok i jak widac nawet na s-video (na tyle ile sie da) ok. Zastanawiające jest jeszcze to, że ten VGA nie ma jednego pinu!! W środkowym rzędzie brakuje drugiego od prawej. Może i to jest przyczyną.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
nie sugeruj się tym, że na kompie czy przez S-video filmy są ok, naprawdę sprawdź inne playery, to niewiele pracy :)

no i pożycz od kogoś na chwilę inny krótszy kabel (wciąż dużo ludzi ma takowy), będziesz miał pewność
 

jopiii

New member
Migotanie na filmach ustąpiło :) Ale dziwna sprawa bo stało się to w momencie kiedy jednocześnie podpiąłem VGA i s-video. Wtedy jakby zrestartowały sie wszystkie ustawienia, od nowa ustawiłem rozdzielczości itd. i też to uporczywe migotanie zniknęło. Co ciekawe nie mam pojęcia jaka była przyczyna bo wszystkie ustawienia wyglądają identycznie. Jeśli chodzi o playary to faktycznie zauważyłem różnice pewne. Najlepiej filmy chodzą na "Media Player Classic - Homecinema" (przy wyłączonym monitorze laptopa) który instaluje się razem z kodekami K-lite. Mam jeszcze pytania:

Czy jest jakis sposób by wypuścić z komputera 1360x768? Nie mam tej rozdzielczości na karcie graficznej i teraz jest 1280x768?

Czy byłaby jeszcze poprawa w obrazie jakbym kupił kabel krótszy np PROLINKA? Czy przy tej klasie sprzętu różnicy nie będzie widać?
 

krzepki

New member
Samsung + Acer

Witam wszystkie pomocne dłonie.

Wymyśliłem sobie, że ożenię swojego laptoka Aspire 3610 i LCD LE40A552 kablem VGA. zakupiłem 10 m kabla, połaczyłem i jest obraz. Ale...po pierwsze laptok nie chce obsłużyć rozdzielczości wiekszej niż 1024x768 wiec obraz jest fee, po drugie jakośc obrazu jest bee.
Karta grafiki Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family

- Pytanie pierwsze: czy jest jakiś program, który umożliwi mi przesłanie obrazu na LCD w większej rozdzielczości?

Przyśniło mi się, że zakupię przejściówkę VGA na DVI, a następnie DVI na HDMI i połącze kompa przez gniazdo HDMI.

- Pytanie drugie: czy taka zabawa z przejściówkami ma sens i wpłynie na jakość obrazu i rozdzielczość na LCD, czy laptok z zasady nie puści wiecej niż te beznadziejne 1024x768 ( jeśli zwiększam rozdzielczośc na kompie to na LCD obraz wychodzi poza pole widzenia )

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi
 

ivf

New member
@jopiii, czyli miałeś jednak problem programowy, nie sprzętowy, spróbuj innych odtwarzaczy, być może również nowszych sterowników do karty graficznej

jopiii napisał:
Czy jest jakis sposób by wypuścić z komputera 1360x768? Nie mam tej rozdzielczości na karcie graficznej i teraz jest 1280x768?
(1360x768 to jest natywna rozdzielczość tego TV? a może 1280x768 to jest natywna rozdzielczość laptopa?) na karcie nvidii powinno się dać, na innych nie wiem.. ciągle jednak nie napisałeś jaką masz kartę (lub laptopa) ;)
jopiii napisał:
Czy byłaby jeszcze poprawa w obrazie jakbym kupił kabel krótszy np PROLINKA? Czy przy tej klasie sprzętu różnicy nie będzie widać?
najlepiej pożycz od kogoś krótszy kabel i sprawdź, nie wiem jaki masz obraz na aktualnym kablu więc inaczej doradzić się nie da ;) markowy nie musi być, ale długość może mieć znaczenie..


krzepki napisał:
laptok nie chce obsłużyć rozdzielczości wiekszej niż 1024x768

- Pytanie pierwsze: czy jest jakiś program, który umożliwi mi przesłanie obrazu na LCD w większej rozdzielczości?

czy laptok z zasady nie puści wiecej niż te beznadziejne 1024x768 ( jeśli zwiększam rozdzielczośc na kompie to na LCD obraz wychodzi poza pole widzenia )
to w końcu da się uzyskac większą rozdzielczość czy się nie da?

spróbuj zainstalować sterowniki ze strony intela:
http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=1862&lang=eng
jeśli to nie pomoże, wypróbuj włączenie samego TV z jednoczesnym wyłączeniem wyświetlacza w laptopie

krzepki napisał:
Przyśniło mi się, że zakupię przejściówkę VGA na DVI, a następnie DVI na HDMI i połącze kompa przez gniazdo HDMI.
no i w snach tylko takie połączenie będzie działać ;) (przyczyna była już wielokrotnie na tym forum wyjaśniana)
 

jopiii

New member
ivf
Laptop to Acer Aspire 5315 (2gb zamiast 1gb jak było pierwotnie i Vista SP1) karta jest tam Intela jak rozumiem: "Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family" wersja sterownika: 7.14.10.1437 Data sterownika: 2008-02-11. Próbowałem szukac nowszego ale nie znalazłem na necie i też szukając przez "aktualizuj sterownik" wskazuje że niby najnowszy. Kodeki: K-Lite Codec Pack 4.6.2 (właśnie jest coś lepszego? Tych K-Lite uzywam od dawna i ogólnie było zawsze ok).

Jeśli chodzi o rozdzielczości to telewizor Sharp 32rd8e jest HD ready i w menu na gnieżdzie PC jest właśnie ta rozdzielczość wymieniona 1360x768 (są i niższe). Czy to jest natywna to nie wiem, próbowałem znależć definicje "natywnej rozdzielczości" ale nie kumam tego całkiem. Jak podepne tylko telewizor to wyskakuja mi różne rozdzielczości też i całkiem duże. Kiedy ustawie taką by któraś liczba była większa niż 1360x768 na telewizorze jest "poza zasięgiem" co jest zrozumiałe raczej. Także z dostępnych na liście najwyższa jaką moge ustawic to 1280x768. Rozumiem na "chłopski rozum", że jakby sie z komputera dało wygenerować 1360x768 to pewnie by poszło.

krzepki
Próbowałeś ustawiać rodzielczośc na obrazie włączonym tylko i wyłącznie na telewizor? U mnie karta może dac tylko tę samą rozdzielczość na oba wyjścia więc jeśli jeden monitor większej nie obsługuje (może w Twoim wypadku ekran laptopa) to wyższych już nie pokazuje.
 

ivf

New member
post sam możesz wykasować - jak użyjesz opcji EDYTUJ to następnie będzie możliwość usnięcia postu

sterowniki dla tego chipsetu masz tutaj:
http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=2800&lang=eng

konkretnie dla visty 32-bit tu:
http://downloadcenter.intel.com/Det...dows Vista* Ultimate, 32-bit version&lang=eng

gdyby te standardowe sterowniki nie umożliwiły zastosowania rozdzielczości 1360x768 (rzeczywiście najbliższa natywnej Twojego TV), możesz wypróbować specjalnie do tego przygotowane sterowniki dla tego chipsetu:
http://support.intel.com/support/graphics/sb/CS-030193.htm
 

krzepki

New member
Samsung + Acer c.d

witaj ivf

więc sprawy sie mają tak.....sterowniki świeżutkie
-sam laptok śmiga na 1280x800
-po przerzuceniu obrazu tylko na LCD rozdziałka ustawia się na 1024x768 więcej się nie da ustawić, bo wskazuje max
-dual display ( laptok-monitor) obraz na lcd obcięty, na laptopie 1280x800
-dual display ( monitor - laptok ) to samo - zwiększanie rozdziałki na laptoku powoduje większe obcięcia na LCD

nie pomagają żadne wyśrodkowania na kompie i auto dopasowywanie i przesuwanie na LCD
może trzeba pogmerać w menu serwisowym i coś wyłaczyć/właczyć?
na Acerze jest taka aplikacja ePresentation i ma w nastawach "normal 800x600" oraz "XGA 1024x768". Może to ustrojstwo nie chce podać na LCD wiekszej roździelczosci? Jeśli tak, to jak to usunąć


pozdrawiam

acha, z tymi przejsciówkami już doczytałem ;)
 
Ostatnia edycja:

jopiii

New member
Dzięki bardzo za linki. Wyprubowałem oba sterowniki no i niestety nie ma w nich opcji 1360x768. Plus taki że mam przynajmniej akutualniejsze stery :) Przy nowych sterownikach pojawił się ten sam problem z migającym obrazem i ta sama recepta na naprawienie..(podpięcie na chwile s-video). Dziwne to jest ale niech sobie będzie jesli szybko da się naprawić.
 

ivf

New member
nie wiem jak jest z grafikami intela, zapewne mają dużo mniej możliwości niż kunkurencja.. choć konkurencja też nie stworzyła jak dotąd ideału pod względem podłączania TV..
możesz spróbować z programem power strip - pozwala na wymuszanie niestandardowych rozdzielczości, nigdy go nie używałem, podejrzewam jednak że jest prosty w obsłudze. choć nie rokuję powodzenia, spróbować jednak nie wadzi. krótszy kabel też mimo wszystko możesz wypróbować jeśli to niewielki kłopot. może nic nie zmieni w kwestii rozdzielczości, ale przynajmniej przekonasz się czy nie ma różnicy w jakości obrazu i tym migotaniu

@krzepki, a co napisał producent w instrukcji obsługi? jaka jest maksymalna rozdzielczość, którą ten TV obsługuje gdy komputer jest podłączony przez D-sub? nie jest to czasem 1024x768? ;)
 
Do góry