Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

darkmajin

Member
Bez reklam
a nie prawda bo hdmi przenosi dzwiek tyle ze kolega uzywa przejsciowki dvi>hdmi lub karta jest bez wsparcia dzwieku dlatego go niema
 

Gremted

New member
Koledzy... troche mieszacie, HDMI można puścić dźwięk. Potrzeba wejsc tylko w Realteka i tam jest funkcja którą trzeba tylko zaznaczyć i włączyć. Niestety po mimo instalowania nowych sterowników nic to nie daje. Panel pozostaje ten sam. Posiadam GF 9600GT z wyjsciem HDMI i maja karta ma wsparcie do wysłania dźwięku bo wiem że inni użytkownicy wysylałi tą karta też i dźwięk. Na Viscie jest to bardziej proste bo wystarczy ustawić SPDIF jako domyślny i wszystko działa a w XP tak nie jest więc prosiłbym o pomoc a nie off topy.
 
Ostatnia edycja:

Maka100

New member
Problem z podłączeniem laptopa do LCD

Czy ma ktoś może jakieś pomysły:

Próbowałem podłączyć dwa różne laptopy do LCD Philipsa 5603 kablem s-video z oddzielną końcówką do audio - od strony TV wejście SCART - problem jest taki, że obraz w TV jest czarno biały i średniej jakości.

Niby w kompie ustawione są kolory 32bit ale TV tego nie pokazuje...

Proszę o jakieś sugestie
 

semaisa

New member
Czy jest sposob na podlaczenie tych urzadzen do siebie , Euro nie wchodzi w gre... Podlaczalem poprzez VGA do component lecz obrazu ''lata , skacze , mruga itd" .


JVC 42r90 -->Euroconnectors (21 PIN, SCART)
1.RGB-In, AV-In, TV-Out 2.S-In, AV-In/Out Wejście HDMI3 Component Input + L,R-INYes Audio-IN / Video-IN / S-IN / HeadphonesYes / Yes / Yes (SCART) / Yes Fixed Audio Output (L+R)Yes

Laptop --> Vga , S-video
 
Ostatnia edycja:

bart84

New member
Witam wszystkich serdecznie.
parę postów temu przeczytałem, że podłączenie której niżej opiszę jest niemożliwe.
Otóż chcę podłączyć laptopa do plazmy 42' Samsunga. Jedynym słusznym wyjściem w moim laptopie jest d-sub, lecz czytałem również że nalepszą opcją jest podpięcie się do plazmy przez hdmi. OCzywiście wiem że nie ma przejsciówki z d-sub na hdmi, jednak wykombinowałem taką opcję. Do laptopa podpinam przejsciówkę z d-sub na DVI i dalej podłączam już kabel z DVI na HDMI do plazmy. Problem polega na tym właśnie, że ktoś napisał że nic z takiego połaczenia nie bedzie. Czy to prawda ? Wiem, że zawsze zostaje mi podpięcie kablem d-sub - d-sub ale myślałem że przez hdmi bedzie lepszy - ktoś napisał tutaj róznież, że d-sub przeniesie rowniez wysoką rozdzielczość na hdmi mimo tego, że jest optyczny. Bardzo proszę o pomoc - trochę się znerwowałem szczerze mówiąc gdy przeczytałem o tym na forum, bo wspomniany wyżej kabel oraz przejsciówka już jest zamówiona na allegro :???:
pozdro
 

Krajek15

New member
Witam,
Dzisiaj podłączyłem pc do telewizora lcd SONY kablem dvi-hdmi, obraz wszytsko pieknie i super, ale nie ma dziwięku w głośnikach telewizora(podpiołem z karty dziwekowej kablem jack-jack) ta konfiguracja działała ze standardowym kablem vga, ale nie idzie jak podłaczam dvi-hdmi. Jak zrobić aby był dzwiek w tv prosze o pomoc.
Kara dzwiekowa zintegrowana realtek HD AUDIO
Karta Graficzna 8800ULTRA
 

ivf

New member
@bart84
nie skumałem wzmianki o "optycznym" ;) ale jedno jest pewne - z HDMI nie skorzystasz bo po prostu się nie da - D-Sub przesyła sygnał tylko analogowy, a HDMI tylko cyfrowy - to tak jakby jakieś urządzenie chodziło na parę, a ty bez żadnego "przetwornika" chciałbyś podać temu urządzeniu wodę.

@Krajek15
podaj linka do instrukcji tv bo skoro Tobie się jej nie chce czytać to mi nie chce się jej szukać ;) (heh, nawet nie ma co szukać bo nie podałeś modelu tv..)
ewentualnie spróbuj (tak jak to bywa w innych odbiornikach więc bez czytania instrukcji nie wiadomo czy i w tym) skorzystać z kabla który z jednej strony ma złącze typu jack, a z drugiej 2 x typu cinch
 
Ostatnia edycja:

bart84

New member
kurde, faktycznie - machnąłem sie :D pisząc "optyczny" mialem na mysli "analogowy" - nie wiem co mi odbiło z tym optycznym :hmm: chyba przez to ze posta pisalem naprawde na szybko... ;)

ivf, dzieki za info - tez tak wlasnie mysle, ale w takim razie co bedzie lepsze - podpiac laptopa do tv w taki sposób jak to opisywalem (przejsciowka z d-sub na dvi a nastepnie kablem do tv z dvi na hdmi) czy po prostu jednym kablem d-sub - d-sub ?
 

Koziou

New member
1. Mam takie pytanie, mam zamiar kupic ten laptop Asus N50VN-FP031C-1 i posiada on HDMI ale rozdziałka to max 1280x800, posiadam tez LG5000 42" oczywiscie z HDMI (w sumie po co to pisac:p). Chciałbym ogladac filmy HD w pełnym ekranie na tv ale z doswiadczenia wiem jak podlaczalem zwyklym kablem RGB do kompa stacjonarnego przy wlaczonej rozdzialce 1280x1024 to mimo ze film byl w 720p badz 1080p to byly czarne pasy, jednak gdy ten sam film przepuscilem przez rozdzielczosc 1920x1024 to wtedy mialem fullscreen. Stad tez pytanie - jak wlacze na rozdzielczosci 1280x800 przez laptop jakis film to czy wyswietli mi sie na pelny czy na (?)panoramiczny(?) ekran? Oczywiscie laczac przez kabelek HDMI.
2. No i jeszcze ew. jedna sprawa z dzwiekiem, jak podlaczalem kompa do kina domowego to najzwyklejszym kablem SCART->jack 3.5 i podpinam przez wejscie głosnikow na karcie dzwiekowej. Jak to bedzie wygladac na laptopie? Wystarczy ten sam kabel i taki sam sposob na polaczenie. Zaznaczam, ze w moim kinie domowym nie ma HDMI.

Prosze o porady
 

ivf

New member
darkmajin napisał:
ivf para to woda :D
to złe porównanie? woda nie zmieni się w parę bez podgrzania, analogicznie sygnał analogowy nie zmieni się w cyfrowy bez stosownego przetworzenia ;) (wodą nie napędzisz tłoków, które są przystosowane do napędzania parą)

dlatego też BART84 powtarzam, że nie skorzystasz z HDMI. w omówionym przez ciebie połączeniu "(przejsciowka z d-sub na dvi a nastepnie kablem do tv z dvi na hdmi)" brakuje właśnie jakiegoś urządzenia, które przetworzy sygnał analogowy na cyfrowy. takie sprzęty są dostępne, ale wg mnie powinny być kupowany jedynie w ostateczności czyli jeśli nie ma możliwości połączenia kablem ze złączami D-Sub (każde kolejne przetwarzanie sygnału to tworzenie potencjalnych strat w jakości)
 

bart84

New member
IVF, rozumiem Twój sposób myślenia ale pozostaje mi jedna niezrozumiała sprawa. Skoro nie da się w "normalny" sposób wyswietlic analogowego obrazu przez cyfrowe wejście, to jaki sens ma przejściówka z d-sub na dvi ? :hmm: dvi przeciez jest juz cyfrowe...
 
komputer a pv80

witam!chciałbym połączyć mój komputer do plazmy panasonica pv80 i nie wiem jakie przewody potrzebuję.chodzi mi o obraz i filmy w hd.karta graficzna to GF 9600GT I POSIADA wyjście dvi.płyta głowna to ASUS P5K SE dodatkowo chciałbym jeszcze puścić dźwięk do amplitunera.jakim przewodem?z góry dziękuję za odpowiedź!
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
bart84 napisał:
IVF, rozumiem Twój sposób myślenia ale pozostaje mi jedna niezrozumiała sprawa. Skoro nie da się w "normalny" sposób wyswietlic analogowego obrazu przez cyfrowe wejście, to jaki sens ma przejściówka z d-sub na dvi ? :hmm: dvi przeciez jest juz cyfrowe...
aaa tu należy sie małe sprostowanie ;) mówiliśmy o złączu HDMI, które obsługuje TYLKO cyfrowy sygnał, złącze DVI natomiast jest inne - za wikipedią:

Złącze DVI występuje w 3 wariantach:
  • DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej;
  • DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;
  • DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.
producenci kart graficznych stosują najczęściej złącza DVI-I (czyli obsługujące oba rodzaje sygnałów) właśnie po to, żeby można było podłączyć do nich zarówno wyświetlacz ze złączem D-Sub, jak i HDMI ;)
 

bart84

New member
no więc tak.. sprawa jednak nie wygląda tak kolorowo jak to mi się wydawało. Dzisiaj dostałem w końcu kabel dvi - hdmi i przejsciówke d-sub - dvi. Wszystko elegancko podłączyłem jedno z drugim, drugie z trzecim... i d..a - nie ma obrazu na plazmie :( w sumie to jest tak - sygnał jako taki chyba jest bo zarówno laptop wykrywa tv, jest nawet nazwa - Samsung i tv też coś odbiera bo włącza wejście hdmi 3 (podłączałem do tego własnie wejscia) ale obraz jest czarny - tzn. nie ma obrazu. Czy faktycznie nie jest mozliwe takie podłączenie laptopa do tv ? Czy moze jednak musze gdzies cos pozmieniac w ustawieniach ? please help...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a kto ci kolego powiedzial ze to zadziala ja bym walil kijem...


hdmi , dvi > cyfrowy sygnał
d-sub > analog

bez jakiegos konwentera o ile takie sa nie ma prawa dzialac
 

bart84

New member
tak, wiem, już dotarło do mnie :mrgreen: sorki za upartość ale jak to sie mówi : "tonący brzytwy się chwyta". A że było już po ptakach i kupiłem przejsciówke i kabel to myslalem ze da sie jeszcze jakos to uratowac...
btw. nie chce ktos kupic po taniemu kabla dvi -> hdmi albo przejsciowke ? :-D
 

lesio86

New member
czy to w ogole możliwe zeby podlaczyc tv lcd z pc kablem hdmi/dvi ? bo znalazlem w artykule takie info:
"Do not attempt to connect the HDMI/DVI connector to a PC or Laptop Graphics Card.
(This will result in a blank screen being displayed)" - nie wiem czy to dotyczylo tylko tego jednego modelu telewzizora (samsung) czy to zasada dla wszystkich
Mam telewizor LCD 32LG5000, ma 2 wyjscia hdmi - w komputerze mam karte geforce 9800gt, 2 wyjscia dvi . jedno jest zajete przez monitor do komputera drugie wolne - tam podpialem kabel hdmi/dvi. Niestety karta nie znajduje telewizora. Co moge zrobic? Czy w ogole da sie to połączyć tym kablem czy musze użyć kable vga?
bardzo prosze o odpowiedz, nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi
 
Do góry