Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

guzik1

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem z podłączeniem tv lcd Samsung LE32A656do komputera( karta grafiki GeForce 6600 GT). Podłączyłem te urządzenia kablem DVI-HDMI i na ekranie pojawia sie komunikat "brak sygnału" Dodam że próbowałem już ustawiania wszelkich możliwych rozdzielczości bez rezultatu. Sterowniki do karty też są najnowsze z możliwych. Może ktoś zna odpowiedź? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
 

SNAJPERSTWO

New member
guziki1 - sprawdż w instrukcji telewizora jaką powinieneś mieć częstotliwość oraz jakie odświerzanie (pewnie 60hz) potem wejdź w ustawienia monitora i przełącz na obsługe 2 monitorów dostosuj równierz tam ustawienia i powinno zaskoczyć.
 

Glaniu

Member
Hej
Ja posiadam Samsunga FullHD i laptopa z wyjsciem HDMI i jest problem ,ktory polega na tym ,ze po pierwsze nie moge ustawic rozdzielczosci 1920x1080 (zmieniam odswiezanie na 23 hz ale to nic nie zmienia) dziala tylko na 1440x900 hz ale brzegi monitora sa obciete w stosunku do laptopa ,a drug spraw HDMI kabel nie przenosi dzwieku na telewizor . Co robic?

Pozdrawiam
 

Turek1233

New member
Witam, posiadam Telewizor Samsung LE37A656A1F i mam problem, ponieważ gdy podłączam do komputera kabel HDMI to wszystko jest dobrze oprócz tego że w Telewizorze zjada mi trochę paska ze startem... i nie wiem jak to zrobić.
 

Heinz

New member
Witam.
mam problem z podłączeniem telewizora LCD Samsung LE32A551(Full HD) z Laptopem (grafika GF 8600 GT)
z laptopa mam tylko wyjście D-Sub i S-Video. kupiłem jakiś tani kabelek D-Sub ( za 16zł) podłączyłem to razem i jak włączam w telewizorze jako źródło PC on chwilke świeci z tą informacją że jest wybrane PC a potem ekran na telewizorze robi się czarny i kontrolka na telewizorze zaczyna mrugać. jak wyjme ten kabel znów na ekranie pojawia sie wybrane źródło PC a następnie informacja że kabel jest nie podłączony.

próbowałem już 2 inne laptopy i na każdym dzieje sie to samo. podczas konfigurowania w windowsie ekranów moge wybrać ekran samsunga, podczas podłączenia w laptopie na karcie Intel 945 pojawia sie komunikat że jest podłączony nowy sprzęt o nazwie SAMSUNG. Moge wybierać różne rozdzielczości jednak nie daje to efektu.

Czy to może być wina kabla? ( w sklepie byłem i testowaliśmy ten kabel ze sprzedawcą na innych telewizorach w tym na samsungu ale jakimś z HDReady i wszystko działalo jak powinno)
Albo kupilem uszkodzony telewizor?
możliwe jest to ze do pełnego HD potrzeba lepszego kabla i ten nie daje rady?

prosze o pomoc i z góry dziękuję

pozdrawiam
 

erosito

New member
Turek1233 napisał:
Witam, posiadam Telewizor Samsung LE37A656A1F i mam problem, ponieważ gdy podłączam do komputera kabel HDMI to wszystko jest dobrze oprócz tego że w Telewizorze zjada mi trochę paska ze startem... i nie wiem jak to zrobić.

podłącz pod inne wejscie hdmi - pierwsze albo drugie i będzie gitara :)
 

bazyl12

New member
Jak podłączyć TV LCD do Laptopa

Mam laptopa Acer Travel mate 2310 i chcę podłączyć obraz z niego pod TV Panasonic 32LE7P. Kupiłem kabel 5m HDMI-DVI i przejściówkę DVI na VGA (15pin). Ale po podłączeniu nie pokazuje się obraz, właćzałem drugi monitor w laptopie ale tv nic nie wyświetla. Jak podłączyć ten telewizor pod laptopa. Ma wejścia Component 3*RCA Cinch (HDTV), Composite video RCA, HDMI, S-Video, SCART (Eurozłącze).
 

Heinz

New member
Już wszystko jasne. Telewizor był uszkodzony. oddałem go i kupiłem nastepny taki sam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sieniusia

New member
Witam forumowiczów. Na wstępie proszę o zrozumienie gdyż jestem kompletnie "zieloną" w tym temacie dziewczyną.

Mój problem dotyczy oglądania filmów dvd z laptopa (hp dv6000) na plazmie (Panasonic Viera).
Kupiłam zatem kabel HDMI.
I niestety, filmy, które odtwarzam za pomocą np. windows media player, Windows media Center przekazują z komputera na plazme tylko obraz,
dźwięku nie ma. Tylko jesli odtwarzam HP Quick Playerem, to jest na plazmie i dźwięk i obraz.
(Dodam, że kiedy chce obejrzeć film na plazmie, wchodzę w panel sterowania, dzwieki, i wyłączam głośniki laptopa, bo tylko wtedy "przejazuje" sie dzwiek na plazme).
zainstalowanie innych odtwarzaczy dvd nie wchodzi chyba w grę, bo mam viste i naprawdę wiele się namordowałam i naściagałam jakiś nakładek do klasycznych odtwarzaczy, ale niestety nic mi nie chodzi poza tym co wymieniłam.
Czy wina lezy po stronie kabla HDMI (kupić inny rodzaj kabla,?). Gdy natomiast odtwarzam filmy z dysku a nie z dvd, to dźwięk na plazmie hula nawet przez windows media player.

Mam jeszcze drugi problem, bardziej dzwiny, zakupiłam na allegro filmy dvd, wyglądają na oryginalne wg mnie, hologramy, porządne pudełka i poligrafia,
próbuję je otworzyć tym "moim sposobem" na plazmie przez kompa, odtwarzaczem HP Quick Playerem, po uprzednim wylączeniu dżwięku na laptopie, i niestety wtedy wyskakuje błąd,
bla bla bla system cie poinformuje o wyszukaniu rozwiazania! Na innych odtwarzaczach te filmy chodzą, ale jak pisałam wcześniej, nie mogę uzyskac od nich na plazmie dźwięku.
Zakupiłam tych płyt na allegro aż siedem, i najdziwniejsze jest to, że z każdą się tak robi.
Zainstalowałam WinDvd 7.0 - płyty z wypożyczalni chodzą bez głosu, płyty z allegro uruchamiają sie na 3 sek, pokazuje się obraz i zawiecha.
czy mozliwe, że płyty są po prostu pirackie? (co mi się naprawdę nie wydaje).

Z góry dzięki za czytanie moich wypocin i pomoc oraz ewentualnie tłumaczenie łopatologiczne:)
 

bazyl12

New member
Ale już próbowałem na innym laptopie (zmieniałem odświeżania, rozdzielczości) i wydaje mi się, że tak nie można podłączyć hdmi pod laptopa. Jest może jakiś inny sposób, inny kabel?
 

Kom4rek

New member
Poprostu nie da sie wyswietlic obrazu ze vga do hdmi :) bo przez vga nie iedze obraz hd . W tv napewno masz wejscie vga bo to w kazdym tv lcd jest. wiec kup kabel vga>vga
 

Kom4rek

New member
przepraszam zle powiedzialem :) kup kabel Component>Vga i powinno byc dobrze. Hdmi i Dvi przesyla dane cyfrowo natomiast Vga i Component angalowo :)
 

aniou

New member
Mam laptopa Sony VGN-FZ140E, który ma wyjścia d-sub (VGA) oraz s-video.
Chciałbym podłączyć go do telewizora LCD Toshiba 32' AV500PG, który ma takie wejścia wideo:
scart, hdmi, component ( wszystko jest ładnie rozrysowane na stronie producenta: wwwtoshiba-av.pl/TV/LCD/AV/20/32AV500PG - po www proszę dodać kropkę ;) )
Jaki kabel powinienem kupić, żebym mógł oglądać filmy i seriale w wysokiej rozdzielczości (720p)?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i ewentualne linki do szukanego kabla na allegro.
 

jarukrym

New member
witam wszystkich, zanim zadam swoje pytania chcialem zaznaczyc ze jestem kompletnym laikiem w tych sparawach wiec prosze o wyrozumialosc:) . mam laptopa hp pavilion dv9820ea i chcialbym go podlaczyc pod plazme samsunga ps42a456p. jakiego kabla potrzebuje zeby wszystko dzialalo ok ( chodzi mi o dzwiek i obraz najwyzszej jakosci), ewentualnie jakiej firmy(cena nie gra roli)? bo naczytalem sie troche o tym i musze przyznac ze troche zglupialem:) . z gory dzieki za rady
 
Do góry