jak podłączyć subwoofer + amplitnuer marantz (zdjęcia)

k2argon

New member
Koledzy,

Jeszcze jedna sprawa. Znalazłem w garażu stary subwoofer. Jak poprawnie podłączyć subwoofer + amplitnuer marantz
Chodzi mi jaki dokładnie kabel kupić i do którego dokładnie wejścia na zdjęciu podłączyć go.

Podłączyłem obecnie subwoofer do kolumny ale coś źle działa - bardzo słabiutko. W ustawieniach amplitunera dąłem subwoofer on i maksymalne podbicie basu +12 ale dalej działa jakby nie działało.

Zdjęcie subwoofera:
sub.jpg


Zdjęcie amplitunera:
marantz.jpg


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 

k2argon

New member
Dziękuję! Jeszcze jedno pytanie :)

Głośniki - mam tylko fronty obecnie podłączone i dojdzie teraz ten subwoofer. JBL Studio 190 każdy ma z tyłu 4 wejścia. Podpięte mam teraz tylko dwa a na dole dwa wejścia są wolne w każdym głośniku. (są też takie blaszki, które łączą górę z dołu i można je zdjąć)

Czy powinienem także puścić drugi kabel i podłączyć go do dolnych wejść w głośniku i do wzmacniacza -tylko do których wpiąć do wzmacniacza wejść jako surround'y?. Czy to coś poprawi dźwięk czy nie robi się tak?

Czytałem po prostu coś o bi wiring tylko nie wiem czy to właśnie tak to działa i czy jest sens się bawić w to.
 

szakalo

New member
załóż blaszki" ustaw porządnie kolumny, zrób kalibracje odsłuchaj tak zestawu z tydzień i sprawdź drugie ustawienie- bez blaszek" i z dwoma kablami, oczywiście ponowna kalibracja... wtedy zauważysz zmiany lub nie:p
 
Do góry